Pomoc przy przerobieniu aparatu do psot

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
Dzilet
20
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2015, 14:39
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Dzilet »

Cześć.
Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam was serdecznie.
Posiadam mały aparacik zrobiony kiedyś przez ojca, ale czytając forum to wydaję mi się, że jest w nim trochę błędów. Wygląda on tak jak na pierwszym załączniku.
kolumna 2.png
DSC_0033.JPG
.Był wykorzystywany do psocenia z nastawami na śliwowice oraz nastawów cukrowych. Jego wada jest taka, że maks co można z niego wyciągnąc to jest jakieś 75%. A chciałbym żeby kapało gdzieś około 85 do 90%. Znalazłem w internecie kolumnę szklaną SIMAX
simax.jpg
a na forum wyczytałem, że odstojniki nie są raczej przeznaczone do nastawów cukrowych i wymyśliłem, że można by było przerobić obecny sprzęt w taki sposób jak na załączniku 3
kolumna 1.png
albo też myślałem żeby dodać jeszcze jeden defleglemator i połączyć go w szeregu z tym co już jest na 3 załączniku.
Co o tym myślicie? Jakieś rady bądź jakiś odnośnik do innego tematu żeby naprowadzić? Czy takie połączenie zwiększyło by wydajność aparatury? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Blażej
100
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2016, 12:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Pomoc przy przerobieniu aparatu do psot

Post autor: Blażej »

Kolego po co sobie życie utrudniać łączyć kombinować itp... Odstojniki do niczego nie sa potrzebne bez refluxu nie zwiększysz mocy destylatu zapoznaj sie z tym tematem http://alkohole-domowe.com/forum/post14 ... hilit=mini still#p149167 Pozdrawiam
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

Autor tematu
Dzilet
20
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2015, 14:39
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pomoc przy przerobieniu aparatu do psot

Post autor: Dzilet »

Odstojniki chce wywalić. A kombinuje dlatego, że mam bardzo ograniczony budżet i chciałbym coś zrobić już z tego co mam, dokupić ewentualnie tą kolumnę simax lub jeszcze jeden defleglemator i zastanawiam się jak to zrobić dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”