Pojemnik po aromacie maślanym

Naczynia do nastawiania zacieru.

Autor tematu
florianteam2
10
Posty: 12
Rejestracja: środa, 22 sie 2012, 22:44

Post autor: florianteam2 »

Panowie, mam dostęp do pojemników ( 30 l ) po aromacie maślanym (wykorzystywanym chyba do produkcji Emanuela:) ) i tu pojawia się pytanie czy takie pojemniki nadają się do cukrówkę? Ewentualnie jak je oporządzić aby okazały się zdatne.
Miał ktoś z Was do czynienia z pojemnikami po takich substancjach?
alembiki

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Pojemnik po aromacie maślanym

Post autor: major »

Generalnie, pojemniki po spożywce są OK. Poszukaj oznaczeń - prawdopodobnie znajdziesz PP lub 5 (w "trójkącie"). Polipropylen to dobry materiał, chociaż inne tworzywa też mogę być OK. Najbardziej obawiałbym się, że aromaty mogły "zostać" w pojemniku. Podczas czyszczenia nie używaj ostrych gąbek (rysy) - środki i metody dokładnie jak przy fermentatorach.
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Pojemnik po aromacie maślanym

Post autor: jajek12 »

Witam. Mam taki pojemnik tylko 5 l. Chciałem go zagospodarować na wodę, na wyjazdy w plener (wypady na rybki). Nie do wymycia!. Mam go 4 lata i dalej wali aromatem. Stoi i się wietrzy :D . Wydaje mi się, że szkoda Twojego czasu, ale może znajdziesz jakiś patent na pozbycie się tego zapachu.
Pozdro. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates

skrzat
100
Posty: 106
Rejestracja: sobota, 8 sty 2011, 17:35
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Pojemnik po aromacie maślanym

Post autor: skrzat »

jajek12, wrzątek i soda kaustyczna nie pomogły? Zazwyczaj wystarczy zalać wrzątkiem i dodać trochę domestosa. Zapachy same znikają - bez żadnego szorowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W czym nastawiać?”