Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy

Post autor: PETER29 »

Ten spirytus który powstał za pierwszym razem traktował bym jako techniczny, może być też jako rozpałka do grilla. Nie dolewaj tego nawet po kropli bo nic pożytecznego nie wniesie do następnych destylacji.
Jeśli natomiast mętnieje destylat po rozrobieniu z wodą to bardzo obszerna sprawa. Poszukaj na forum, jest odrębny temat o mętnieniu rozrabianego destylatu.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
promocja
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Post autor: Trener »

A dokładnie o mętnieniu poczytasz tutaj http://alkohole-domowe.com/forum/co-moz ... -t835.html
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

pasiasty
5
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 15 sie 2014, 13:13
Re: Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Post autor: pasiasty »

Witam, jest to mój pierwszy post liczę na wyrozumiałość:) Mam sprzęt identyczny jak kolegi który założył temat , po pierwszym życiowym pędzeniu wyszło ładnie, czyściutko, mocno ale tez strasznie śmierdząco nie da się tego ruszyć :( Nie jestem wstanie rozpoznać co to za smród , nie wiem czy coś się dostało do kolumny (śmierdzi cały czas z tego miejsca gdzie mocuje termometr) próbowałem to wygotować kilka razy ale dalej bez efektu, jest wstanie ktoś doradzić jak pozbyć się tego smrodu ??
Pozdrawiam Pasiaty
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Post autor: Spiryt »

To smród przedgonu, Zapoznaj się z tematami o odbiorze przedgonu i prowadzeniu procesu.

Jeśli chodzi o stary temat zapachu metalu to też stawiam na przedgon bo wiele razy podczas testów wkładam nówki sztuki zmywaki do kolumny i nie śmierdzi. Ale zawsze odbieram poprawnie przedgon.

pasiasty
5
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 15 sie 2014, 13:13
Re: Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Post autor: pasiasty »

Witam ! Obawiam się ze to nie wina przedgonu , dziś gotowałem cały dzień wodę z octem , potem sama wodę i nadal czuć ten zapach z kolumny jak się go pozbyć ?? :( Może faktycznie śmierdzi to metalem ale ileż może już kilka razy ja przegotowałem .....
Pozdrawiam Pasiasty
Awatar użytkownika

stuf
250
Posty: 298
Rejestracja: piątek, 6 wrz 2013, 16:33
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Post autor: stuf »

Wiesz co.. przychodzi mi do głowy jeden pomysł. Za czasów jak modernizowałem CM'ke, do portu termometru użyłem zwykłą śrubę. Po kilku gotowaniach zaczełem wyczuwać właśnie taki metaliczny posmak. Po zmianie śruby na nierdzewną efekt był a'la "jak ręką odjoł". Sugeruję abyś dobrze przyjrzał się swojej kolumnie. U mnie mała śrubka M8 narobiła niezłego bigosu...
Pzdr.
Pozdrawiam serdecznie.

pasiasty
5
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 15 sie 2014, 13:13
Re: Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Post autor: pasiasty »

Witam, wpadłem na pomysł by reflux zalać kretem czy jest to dopuszczalne? Czy ta zasada nie będzie miała później wpływu na destylacje?

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Post autor: wawaldek11 »

Jak później dobrze wypłuczesz to nie będzie wpływu.
Pozdrawiam,
Waldek

szyman985
50
Posty: 51
Rejestracja: piątek, 8 lis 2013, 23:10
Podziękował: 15 razy
Re: Odp: Po rektyfikacji śmierdzi metalem

Post autor: szyman985 »

Mam ten sam problem smrodu, jak umyłem ciepłą wodą z proszkiem było ok a jak odpaliłem kolumnę to śmierdziało metalem a destylat miał tłuste plamy. Myślałem o wyczyszczeniu kolumny odtłuszczaczem, to dobry pomysł? A jak poszło z kretem?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”