Znaleziono 76 wyników

autor: pkac6
sobota, 27 kwie 2013, 07:24
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny do konsultacji - uwagi, opinie, porady
Odpowiedzi: 64
Odsłony: 26561

Re: Projekt kolumny do konsultacji - uwagi, opinie, porady

Witam.
Radius, według projektu wygląda mi to na kolumnę CM, a w CM-ie odbiór kontroluje się przepływem wody chłodzącej refluksu, a nie odbiorem destylatu. Sam posiadam taką kolumnę i na odbiorze nie mam żadnego zaworka, wiec odbiór kontroluje właśnie chłodnicą zwrotną.
autor: pkac6
środa, 13 lut 2013, 08:07
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Jak zbudować kuter?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5299

Re: Jak zbudować kuter?

Dzięki za zainteresowanie tematem ale nie takich podpowiedzi oczekiwałem. Dotychczas posiadałem blender firmy Braun,więc chyba nie taki shit, działał parę lat, miksował zupy, surówki i inne takie. Jednak przy miksowaniu mięsa musiałem robić przerwy na chłodzenie sprzętu dość często, bo grzał się okr...
autor: pkac6
wtorek, 12 lut 2013, 08:14
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Jak zbudować kuter?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5299

Jak zbudować kuter?

Witam. Szukam pomysłu na budowę kutra domowej roboty. Raz na ok. 2 m-ce robię parówki, kilka razy robiłem za pomocą blendera, niestety odmówił współpracy. Ostatni wyrób mieliłem maszynką trzykrotnie na siatce 2-3mm lecz efekt mało zadowalający - drobno zmielone kiełbaski, choć w smaku bardzo dobre. ...
autor: pkac6
piątek, 23 lis 2012, 21:32
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Sprzęt, zestawy do produkcji...
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 13544

Re: Sprzęt, zestawy do produkcji...

Dzięki. Przeczytałem cały temat. Są tam oczywiście opinie za i przeciw. Zdecyduję się chyba na zakup tego młynka ze względu na niski koszt. Młynek Zelmera (maszynkę Zelmer Diana już posiadam) zwróci się po ześrutowaniu ok. 125kg słodu (sklepy liczą 0,80pln/kg) czyli u mnie po ok. 12 - 18 miesiącach ...
autor: pkac6
piątek, 23 lis 2012, 12:27
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Sprzęt, zestawy do produkcji...
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 13544

Re: Sprzęt, zestawy do produkcji...

Witam. Naważyłem sobie już kilka razy piwa. Za każdym razem kupowałem słód śrutowany, a wolałbym śrutować sam. Mam maszynkę Zelmer Diana i chciałbym dokupić do niej młynek żarnowy i przy okazji mielić kawę i zboża na mąkę pełnoziarnistą do chleba. Czy ktoś używa takiego ustrojstwa, jak się sprawdza,...
autor: pkac6
wtorek, 20 lis 2012, 08:43
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 595
Odsłony: 212357

Re: Kawały

Żona w drzwiach:
- Jadę do matki na kilka dni. Będziesz grzeczny, nie będziesz rozrabiał?
- Spokojnie - już mam rozrobione...
autor: pkac6
poniedziałek, 21 maja 2012, 12:27
Forum: Problemy i pytania
Temat: Płaszcz wodny vs. bełkotka
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 11413

Re: Płaszcz wodny vs. bełkotka

Zgodnie z obietnicą nadszedł czas by w kilku słowach opowiedzieć o postępach. Keg jest zanurzony w słonej wodzie w większym garze. Szczelina ok. 2cm uszczelniona starymi ręcznikami. Na kegu deflegmator z rury 42x1,5mm o dł. 1m bez wypełnienia. Grzanie paliwem stałym, węglem i drewnem z pieca (potocz...
autor: pkac6
poniedziałek, 7 maja 2012, 22:42
Forum: Problemy i pytania
Temat: Płaszcz wodny vs. bełkotka
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 11413

Re: Płaszcz wodny vs. bełkotka

Dzięki Zygmunt. Zrobię jak piszesz. O efektach poinformuję. Odnośnie enzymów ze Starowaru, jestem zadowolony. Kupiłem na próbę enzym upłynniajacy i scukrzajacy po buteleczce (5zł/szt). Buteleczki opisane z szybką instrukcją dawkowania. Działają bez zarzutu. Próbę jodową wykonuję Płynem Lugola co pot...
autor: pkac6
poniedziałek, 7 maja 2012, 12:39
Forum: Problemy i pytania
Temat: Płaszcz wodny vs. bełkotka
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 11413

Re: Płaszcz wodny vs. bełkotka

Po przypaleniu zacieru z żyta i spaleniu grzałki w kegu zrobiłem najprostszy płaszcz wodny, wsadziłem kega ze świeżym zacierem żytnio-kukurydzianym do gara, wlałem wodę w gar i jazda. Woda w garze się gotuje, po dłuższej chwili zacier z kega zaczyna parować, do chłodnicy, a dalej cienką strużką do D...
autor: pkac6
czwartek, 12 kwie 2012, 21:41
Forum: Materiały
Temat: Gdzie we Wrocławiu kupić rurkę do chłodnicy?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2907

Re: Gdzie we Wrocławiu kupić rurkę do chłodnicy?

Ja zaopatrywałem się w Askotech'u.
ul. Grabiszyńska 241E
Wrocław
tel. 077-3332375
Mają trochę towaru, można kupować pojedyncze sztuki, niestety rury najmniejsze odcinki sprzedają trzymetrowe, nie kupowałem rurki karbowanej, więc nie wiem czy mają.
autor: pkac6
czwartek, 12 kwie 2012, 12:33
Forum: Materiały
Temat: Polipropylen - PP
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 20885

Re: Polipropylen - PP

Ja też korzystam z pojemników na wodę (5 galonów). Pęknięcie 4 - 5cm zgrzałem lutownicą transformatorową z nowym grotem. Trzyma cały czas.
autor: pkac6
czwartek, 29 mar 2012, 21:24
Forum: Nastaw na Rum
Temat: rum
Odpowiedzi: 545
Odsłony: 185245

Re: rum

Mnie też skusiło na rum własnej roboty. Nastaw to: - 4kg cukru trzcinowego - 16L wody - 10dag rodzynek zmielonych - kwasek cytrynowy - pożywka - bayanusy. Po świętach będzie gotowe i pójdzie do gara. Jednak nie daje mi spokoju, że to trochę droższa zabawa. Chciałbym odleżakować większą ilość (10-15L...
autor: pkac6
piątek, 16 mar 2012, 20:55
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 595
Odsłony: 212357

Re: Kawały

Wraca mąż z pracy do domu, siada na kanapie przed telewizorem i woła do żony: - przynieś mi piwo z lodówki! Żona wkurzona wpada do pokoju - a może jakieś magiczne słowo? - hokus pokus, czary mary zap...dalaj po browary...! ------------------------------------------------------------ Wpada zamaskowan...
autor: pkac6
piątek, 16 mar 2012, 08:50
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: WINO Z RYZU trzeci dzień stoi i nic nie pracuje
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3713

Re: WINO Z RYZU trzeci dzień stoi i nic nie pracuje

Kol. malyniki, z tego co piszesz, to widzę, że nastawiłeś matkę drożdżową na ryżu, a drożdże te lubią przesiadywać na owocach, więc rodzynki są mile widziane, kolejna sprawa to drożdże mogły być padnięte jeszcze w paczce, dlatego lepiej zastosować aktywne bayanusy - większa pewność, że wino wystartu...
autor: pkac6
czwartek, 15 mar 2012, 11:43
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: WINO Z RYZU trzeci dzień stoi i nic nie pracuje
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3713

Re: WINO Z RYZU

Napisz krok po kroku, jak robiłeś to winko. Każdy szczegół jest ważny. Kol. pokrec wypisał Ci kilka przyczyn, z jakich wino mogło nie ruszyć. Jest kilka warunków które trzeba spełnić, może o czymś zapomniałeś, coś przeoczyłeś.
autor: pkac6
środa, 15 lut 2012, 08:18
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 936213

Re: Aktualne ceny cukru

Czy u was też cukier poszedł znów w górę?
Kilka (kilkanaście) tygodni cena trzymała się na 3,59pln w Biedronce, Kauflandzie i Lidlu, a teraz podskoczyła o 0,10pln - Wrocław i okolice. Czy to podwyżka "inflacyjna", czy może szykuje się coś większego ...?
autor: pkac6
środa, 25 sty 2012, 22:17
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Przypalony zacier
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1620

Przypalony zacier

Witam. Zatarłem ok. 10kg śruty żytniej za pomocą enzymów. Wszystko przerobiło bardzo ładnie w 10 dni (niska temp. ok. 18*C), kilka dni jeszcze stało, bo nie było czasu na robotę. Zaglądam do beczki, a tam w górnej części klarowny płyn, a niżej żytnia gęstwa. Zlałem więc sam płyn ok. 15L i odgotowałe...
autor: pkac6
poniedziałek, 9 sty 2012, 17:52
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 595
Odsłony: 212357

Re: Kawały

Japończycy wynaleźli metodę zagęszczania alkoholu. Wyprodukowali wódkę 300% i aby ją przetestować udali się do Rosji (wszak po sąsiedzku). Spotkali chłopa, który ciągnikiem pole orał. Zaproponowali: - Może chcesz darmowej wódeczki chlapnąć? Rolnik się zgodził. Wypił szklankę, drugą, siadł z powrotem...
autor: pkac6
sobota, 17 gru 2011, 22:12
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 40282

Re: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach

Z tym kwasem pruskim to już za mną. Jakiś czas temu kumple nastawili wino z owoców (różnych): śliwki, jabłka i co tam było w sadzie w tym czasie - wszystko z pestkami. Owoców i cukru nie poskąpili, lecz trochę zapomnieli o czasie i wyszło wytrawne i niezbyt ciekawe w smaku. Podałem na kolumnę ok. 50...
autor: pkac6
wtorek, 13 gru 2011, 10:27
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 40282

Re: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach

A dlatego, że robiąc pierwszy raz bałem się zesrać robotę tymi pestkami, tak mi posmakowało i już tak zostało. Jak już wcześniej pisałem, każdy ma inne oczekiwania wobec trunku, więc będzie robił tak jak mu smakuje. Jeden doda trochę zapachowych pogonów do serca, a drugi nie i obaj zrobią dobrze, bo...
autor: pkac6
poniedziałek, 12 gru 2011, 22:07
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 40282

Re: Jak destylujecie owocókwi na swoich kolumach

Witam kolegów. Temat był już opisywany (chyba przez Kucyka), "pierwszy raz bez pedalenia..., drugi raz frakcjonowanie...", takie zdania pamiętam. Każdy musi pójść "swoją drogą", ktoś doda do 100 kg owoców 1 kg cukru, drugi doda 10 kg, z wodą podobnie, każdy ma inne wymagania odno...
autor: pkac6
sobota, 6 sie 2011, 14:46
Forum: Nastawy owocowe
Temat: "Śliwowica" z mirabelek
Odpowiedzi: 90
Odsłony: 67094

Re: "Śliwowica" z mirabelek

Witam. Raz robiłem psotę z mirabelek (rozumiem, że chodzi o te żółte małe kulki) i niestety nie wychodzi to tak zacny towar jak z węgierek lub pochodnych. Mirabelki nie mają takiego wyraźnego aromatu i smaku. Dodatkowym problemem było oddzielenie pestek - nie odchodzą od miąższu tak łatwo. Jednak po...
autor: pkac6
niedziela, 27 mar 2011, 09:32
Forum: Wina Różne
Temat: Wino brzozowe
Odpowiedzi: 424
Odsłony: 148400

Re: Wino brzozowe

Spoko, nie zapomniałem. Kołeczek wystrugałem stożkowy i wbiłem aż do oporu, to to wystawało ściąłem brzeszczotem. Dzięki.
autor: pkac6
piątek, 25 mar 2011, 23:15
Forum: Wina Różne
Temat: Wino brzozowe
Odpowiedzi: 424
Odsłony: 148400

Re: Wino brzozowe

Witam.
Utoczyłem ok. 15L soku i już pracuje, będzie wino, chyba, że coś spierdo..., to przegonię. Jaką gęstość (ile BLG) powinien mieć sok prosto z drzewa? Mój miał 1-2 BLG, czy to prawidłowa ilość? Ściągałem sok od 15-18 marca, drzewa 2 szt. grubości ok. 20 cm.
Pozdro.
autor: pkac6
piątek, 11 mar 2011, 11:37
Forum: Wina Różne
Temat: Wino brzozowe
Odpowiedzi: 424
Odsłony: 148400

Re: Wino brzozowe

Witam.
Jaka jest wydajność z jednego drzewa 20cm średnicy po ok. jednej dobie?
Jak przechowujecie nazbierany sok do momentu uzbierania odpowiedniej ilości (wielkość balona)?
Pozdro.
autor: pkac6
środa, 9 mar 2011, 21:37
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Chmiel, kupić czy nazbierać w pobliskim lesie ?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 13500

Re: Chmiel, kupić czy nazbierać w pobliskim lesie ?

Witam. Za niewielkie pieniądze można założyć własny chmielnik, potrzeba trochę czasu i ok. 2 m2 ziemi uprawnej. Raz w roku w kwietniu Browamator zapisuje na sztobry chmielu. Zaczynasz od posadzenia w kwietniu, a we wrześniu cieszysz się ze zbioru własnego chmielu. Jeden sztober urodzi ok. 3kg szysze...
autor: pkac6
wtorek, 22 lut 2011, 21:05
Forum: Projekty aparatur
Temat: Zarys pierwszej kolumny
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5263

Re: Zarys pierwszej kolumny

Witam.
Sprzęt zapowiada się super, można skrócić drogę par od wyjścia z kolumny do chłodnicy (to chyba ta rurka wygięta w łuk). Spawaj i do roboty!!! :D
autor: pkac6
piątek, 18 lut 2011, 21:41
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 595
Odsłony: 212357

Re: Kawały

Młode małżeństwo wybrało się do ginekologa. Doktor potwierdza ciążę i zaleca wykonanie testu ciążowego (tego z apteki). Młody pyta nieśmiało ginekologa: - czy w ciąży można uprawiać seks? - oczywiście! W pierwszym trymestrze można w każdej pozycji. W drugim trymestrze, tylko na pieska (żeby nie uszk...
autor: pkac6
niedziela, 13 lut 2011, 21:52
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Vapour Managment (VM)
Odpowiedzi: 145
Odsłony: 61068

Re: Vapour Managment (VM)

Witam. Kol. jacekpolak111 zbieram obecnie materiały do budowy drugiej kolumny (mam kolumnę CM=zimne palce), myślałem o CM ale tym razem ze spiralą deflegmacyjną, bo łatwo będzie można ją przerobić na VM, więc staram się czytać wszystkie posty dotyczące VM. Do tej pory nie miałem problemu z ich rozum...
autor: pkac6
piątek, 4 lut 2011, 23:26
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: spirt z wina
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4180

Re: spirt z wina

Żeby zrobić spirytus z wina jadę pierwszy raz wszystko do ok. 20% - palnik na full, to co wyjdzie rozcieńczam do ok. 30-40% i jadę drugi raz ale już z refluksem frakcjonując urobek: - ok. 5% metanol (do kibla) - przedgony, według temp., stabilizując kolumnę (z reguły do spryskiwaczy, kiedy wiozę kog...
autor: pkac6
poniedziałek, 31 sty 2011, 00:16
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 595
Odsłony: 212357

Re: Kawały

Trochę świński kawał.

Jedzą sobie świnie, nagle jedna z nich puściła pawia prosto do koryta, na to druga:
- Nie dolewaj, bo reszty nie zjemy.
autor: pkac6
niedziela, 30 sty 2011, 21:52
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Jagermeister
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 6587

Re: Jagermeister

Witam. Jeśli chodzi o tanie paliwa to lista jest dłuższa, tylko lobby naftowe nie pozwoli na wprowadzenie do masowej produkcji, nie mówiąc o załamaniu rynków światowych. w 1892 roku Rudolf Diesel wynalazł silnik wysokoprężny (silnik diesla), silnik ten pracował na olej z orzeszków sojowych. Niestety...
autor: pkac6
wtorek, 25 sty 2011, 23:11
Forum: Miody Pitne
Temat: Problem z trójniakiem :(
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 9568

Re: Problem z trójniakiem :(

Dzięki Wald, twoje rady były bardzo pomocne - postąpiłem według zaleceń. Miodek ruszył, teraz chodzi trochę ospale (pamiętam, że jest tam już alkohol, drożdże przerobiły trochę miodku), jednak pracuje nadal. Nie będę zaglądał przez parę miesięcy tylko czuwał nad nim. Kiedy przyjdzie czas wychylę szk...
autor: pkac6
poniedziałek, 24 sty 2011, 13:41
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Moje zadymianie w domowej wędzarni
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4198

Re: Moje zadymianie

Witam. Niezła uczta musiała być. Pogratulować. Zaśliniłem pół klawiatury. Coś mi się wydaje, że moje pierwsze zadymianie zbliża się nieuchronnie. Do tej pory peklowałem głównie szynę, boczek i karczek, jednak z braku możliwości wędzenia, były gotowane lub pieczone. Zapach Twoich wyrobów wydostał się...
autor: pkac6
niedziela, 23 sty 2011, 13:24
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185518

Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsa

Do tej pory większość nastawów to cukrówki z koncentratem pomidorowym i to zgadzałoby się jeśli chodzi o kolor, muszę sprawdzić organoleptycznie i poeksperymentować z tym nalotem. Chciałbym, żeby teoria spiskowa zmywaków w mojej kolumnie upadła jak najszybciej, bo na razie nie mam alternatywnego wyp...
autor: pkac6
sobota, 22 sty 2011, 23:48
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185518

Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsa

Z reguły suszę, ale zdarzyło mi się zostawić dwa lub trzy razy bez mycia i suszenia w kolumnie. Czekam na cukrówkę (jeszcze trochę musi popracować), a kiedy będzie gotowanie to zobaczę i napiszę. Pozdro.
autor: pkac6
sobota, 22 sty 2011, 22:45
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185518

Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsa

Witam. Do niedawna byłem pewien w 100%, że zmywaki są jedną z najlepszych opcji wypełnienia w kolumnie (u mnie z nierdzewki), aż tu nagle w czasie któregoś gotowania taki widok :o :shock: (patrz zdj.):. Zmywaki pochodzą z Lidla, te w żółtym opakowaniu (napisane: stal nierdzewna), pakowane po 3 szt. ...
autor: pkac6
piątek, 14 sty 2011, 23:05
Forum: Śmietnik
Temat: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.
Odpowiedzi: 459
Odsłony: 136331

Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Witam. Budować sprzęt samemu, to jakby poznawać go od samego początku. Kolumna jest sprzętem uniwersalnym, do cukrówek jest idealna, a do owocówek też się nada. Umiejętne operowanie systemem refluksowym pozwoli na uzyskanie dobrej jakości spirytusu i klasycznej owocówki. Wystarczy poczytać dobrze fo...
autor: pkac6
czwartek, 13 sty 2011, 23:31
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 595
Odsłony: 212357

Re: Kawały

Wybrał się dziadek "maluchem" do miasta, a że dawno w mieście nie był, jadąc rozglądał się, bo wiele się zmieniło od ostatniego pobytu w mieście. Dojeżdża do pierwszych świateł i bum wjechał w dupę czarnemu bmw. Z bmki wysiadają cztery karki, jeden z największym złotym kajdanem podchodzi d...
autor: pkac6
czwartek, 13 sty 2011, 23:06
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Butelki bezzwrotne do piwa domowego. Dlaczego nie?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11241

Re: Butelki bezzwrotne. Dlaczego nie?

Witam. Ja również jestem zdania, że piwo wielkokoncernowe powinno trafić do ścieków, ale nie każdy ma możliwość kupienia dobrego browara. Kiedy miałem tylko sposobność kupienia "noteckiego" jasnego lub ciemnego, to kupowałem i cieszyłem się smakiem i aromatem. Takie piwo nie w każdym sklep...

Wyszukiwanie zaawansowane