Piwniczny sprzęt do oceny :)

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy

Post autor: aronia »

Jak dobrze wyklarujesz to z 1l osadu możesz odliczyć, ale jak będziesz lał wszystko to łącznie 45l całości bym nie przekraczał. Proporcja jak na początek ok, ewentualnie możesz zwiększyć o 1l ilość wody, a przy kolejnym nastawie o 1kg ilość cukru.
promocja

Burex
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2016, 01:44
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiskey, Tequila gold, oryginalny Absinth
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 8 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: Burex »

Bardzo mi się podoba kolumna, pierwszorzędne, rzetelne i estetyczne wykonanie, pełno przydatnych drobiazgów, wskaźnik poziomu cieczy, sam mam gorszą od tej jednak ciągle modyfikuje (rozwój musi być) (do lepszej aparatury mam dostęp tylko na uczelni nie moja) jedyne czego by mi brakowało w tym sprzęcie do pełnego banana na twarzy to zamknięty obieg wody chłodzącej, czujki temperatury PT100 z wzmacniaczem sygnału, 3 elektrozawory ze stali nierdzewnej jak dobrze się rozejrzysz to za 90 zł kupisz jeden, przekaźniki z zasilaniem 12V i 6A do elektrozaworów 2 osobne punkty odbioru dla przedgonów i specyfiku i mikrokontroler z automatyką, ewentualnie karta pomiarowa z terminalem i podpięcie do kompa. Wtedy prawie cały proces masz zautomatyzowany poza początkowym odbiorem przedgonów i kontrola procesu pozwalająca na nieobecność podczas pracy, a efekt 97% bez obcych zapachów (tyle najwięcej udało mi się uzyskać w gonie).

dziadzia1508
30
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 3 sty 2017, 14:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: koło
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: dziadzia1508 »

Super
Ładnie wygląda.
A co z tym buforem zrobiony?
I jak się sprawdza?
Jeśli coś robić to dlaczego nie robić to dobrze
:poklon;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”