Piwniczny sprzęt do oceny :)

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Post autor: marcek10 »

Podepnę się trochę. Zrobiłem kolumnę z tego samego projektu co autor tematu. Tylko miałem trochę dłuższą rurę i postanowiłem ją wykorzystać. Całość ma 186cm i teraz już wiem, że zrobiłem trochę za nisko drugi termometr umieściłem go 100cm od dołu :oops: Teraz pytanie czy przerabiać czy zostawić?
Będzie to miało duży wpływ na pracę?
alembiki

Autor tematu
Fisol1
10
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:32
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: Fisol1 »

andrea pisze:Żadnych rysunków ani fotografii nie będę wysylać, mam tak od dołu sonda, z lewej wizjer, z prawej odpływ, od góry wlot wody chłodzącej.
Niech rozwiązania konstrukcyjne pozostaną moją słodką tajemnicą.
Mhm dobrze że Aabartek i Akas tak nie myślą bo wciąż byśmy pędzili na garnku i misce :)

Marcek10 daj fotki swojej kolumienki w końcu to jeden i ten sam projekt :)

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: marcek10 »

DSCN2373.jpg
Nic nadzwyczajnego jak tak patrzę to wygląda jak bliźniaki Twojej ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
Fisol1
10
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:32
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: Fisol1 »

Marcek10 robiłeś już coś na niej ? , rurkę refluxu też dałeś 6 mm tak jak w projekcie ?
Ja uważam że to błąd i dałem większą zresztą autor projektu coś o tym pisał.
Duch Wina pisze:W końcu udało mi się zrobić pierwszy koncercik. No i wyszły pierwsze błędy konstrukcyjne.
Pierwsza sprawa to średnica rurki refluxu. 6mm średnicy to zdecydowanie za mało. Przy zalewaniu kolumny i mocnym grzaniu ta średnica się nie wyrabia. Do tego mam ciut za wysoką tamkę, troszkę za mały kąt nachylenia głowicy w efekcie czego dochodzi do przelewania się urobku przez głowicę w czasie zalewania.

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: marcek10 »

Niestety jeszcze nic nie robiłem bo nie jest zakończona budowa. To znaczy muszę jeszcze grzałkę, termometry i wypełnienie kupić. Co do rurki to dałem 8 mm , kąt też trochę większy ale nie wiele. Muszę zmierzyć dokładnie.

Autor tematu
Fisol1
10
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:32
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: Fisol1 »

Jako że przyszły do mnie spreżynki z Wołomina postanowiłem zrobić test na wodzie :).
Po pierwsze strasznie nie smakuje mi ta wydestylowana woda, trąci jakimś takim zapachem mechanicznej obròbki (sprężynki moczone w krecie potem gotowane w płynie przed włożeniem do kolumny) mam nadzieję ze po kilku gotowaniach zniknie ten smak i zapach.
Po drugie próbowałem zalać kolumnę ale się nie udało , czy to wina tego że test był na wodzie ?.
Po trzecie wszystko szczelne jak należy :).
Zrobie nastaw na moskwa style 37 l wody + 12 kg cukru i się zobaczy jak to hula na %.
A pytań potem będzie cała masa :).

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: Zbynek80 »

Woda zawsze będzie podła w smaku. Zalania pewnie nie było dlatego, że właśnie na wodzie i zależy jaką mocą grzałeś ?

Autor tematu
Fisol1
10
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:32
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: Fisol1 »

Grzałem wszystkim co mam czyli 2×2000 W i w wzierniku echo choć zasypałem sprężynki aż pod głowice .
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: herbata666 »

Pierwsze gotowanie, na pewno wszystko wypłucze (nie ma to jak odkażenie spirolem :D), sprężyny po prostu posiadają na sobie resztki poprodukcyjne.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Autor tematu
Fisol1
10
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:32
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: Fisol1 »

To zapytam jeszcze o nastaw jak pisałem zrobię nastaw na moskwa style 12kg cukru + 37 l wody.
Beczkę na fermentator posiadam 55l , kega przy kolumnie 50 l.
Jakie proporcje zrobilibyście na 1 gotowanie właśnie dla takich beczek .
Nie wiem jak drożdże pracują (ponoć burzliwie), ale nie chciałbym mieć zalanej w jakiś sposób łazienki, bo to wiązało by się z moim ostatnim gotowaniem (przewrażliwiona żona :)).

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: aronia »

Jak dobrze wyklarujesz to z 1l osadu możesz odliczyć, ale jak będziesz lał wszystko to łącznie 45l całości bym nie przekraczał. Proporcja jak na początek ok, ewentualnie możesz zwiększyć o 1l ilość wody, a przy kolejnym nastawie o 1kg ilość cukru.

Burex
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2016, 01:44
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiskey, Tequila gold, oryginalny Absinth
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 8 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: Burex »

Bardzo mi się podoba kolumna, pierwszorzędne, rzetelne i estetyczne wykonanie, pełno przydatnych drobiazgów, wskaźnik poziomu cieczy, sam mam gorszą od tej jednak ciągle modyfikuje (rozwój musi być) (do lepszej aparatury mam dostęp tylko na uczelni nie moja) jedyne czego by mi brakowało w tym sprzęcie do pełnego banana na twarzy to zamknięty obieg wody chłodzącej, czujki temperatury PT100 z wzmacniaczem sygnału, 3 elektrozawory ze stali nierdzewnej jak dobrze się rozejrzysz to za 90 zł kupisz jeden, przekaźniki z zasilaniem 12V i 6A do elektrozaworów 2 osobne punkty odbioru dla przedgonów i specyfiku i mikrokontroler z automatyką, ewentualnie karta pomiarowa z terminalem i podpięcie do kompa. Wtedy prawie cały proces masz zautomatyzowany poza początkowym odbiorem przedgonów i kontrola procesu pozwalająca na nieobecność podczas pracy, a efekt 97% bez obcych zapachów (tyle najwięcej udało mi się uzyskać w gonie).

dziadzia1508
30
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 3 sty 2017, 14:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: koło
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Piwniczny sprzęt do oceny :)

Post autor: dziadzia1508 »

Super
Ładnie wygląda.
A co z tym buforem zrobiony?
I jak się sprawdza?
Jeśli coś robić to dlaczego nie robić to dobrze
:poklon;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”