Piwna Kultura

Wolne tematy o piwie nie tylko domowym, opowieści piwne, puby piwne i inne piwne opowiastki...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Alkohol
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 14 sie 2008, 17:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wino
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Alkohol »

Piwna kultura jest bardzo bogata. Świadczy o tym ilość: dobrych serwisów w internecie, artykułów w gazetach, programów telewizyjnych i piwnych imprez kulturalnych. Przedstawiamy tutaj wszelkie możliwe przejawy form kultury piwnej. Znajdziecie tu: internetowe serwisy piwne, linki do artykułów, sprawozdania z imprez. Wszystko jest podzielone na działy, abyście nie musieli przeszukiwać wszystkich serwisów w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Polecamy tą ciekawą lekturę, wszystkim zainteresowanym piwną kulturą.

IMPREZY
Festiwal Piwa im. Jana Heweliusza w Gdańsku 30.04.2005-03.05.2005(link do informacji) Festiwal Piwa im. Jana Heweliusza - Targi Napojów i Urządzeń Gastronomicznych odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku - Śródmieście. Jest to obszar o powierzchni 25 000m², wyposażony w media, parkingi samochodowe, świetnie nadający się do tego typu imprez.
Międzynarodowy Festiwal Piwa im. Jana Heweliusza - Targi Napojów i Urządzeń Gastronomicznych to wielka impreza targowa branży browarniczej. To także wspaniałe wydarzenie dla mieszkańców Gdańska i gości spędzających tu wiosenny długi weekend.

Chmielaki- Festiwal piwa w Krasnystawie
Coroczna impreza organizowana we wrześniu. Na "Chmielaki" przybywa tysiące turystów, piwosze i ich rodziny przybywają z całej Polski. Impreza organizowana jest z dużym rozmachem, występami w 2004 roku bawili uczestników T Love, Szymon Wydra i inni, artyści ludowi. Gastronomiczną stronę obsługują stanowiska poszczególnych browarów (namioty). Zapraszamy w 2005 roku na wrześniowy weekend.

MUZEA
Tyskie Muzeum Piwowarstwa
ul. Katowicka
Muzeum Piwowarstwa znajduje się w budynku kościoła ewangelickiego z 1902 roku, na terenie Tyskich Browarów Ksiażęcych. Można w nim zobaczyć ponad 300 butelek z początku XIX w., narzędzia bednarskie, kufle, podstawki, etykiety, kapsle, dokumenty, zdjęcia związane z piwem i jego historią oraz poznać historię tyskiego browaru. W nowocześnie wyposażonej sali multimedialnej muzeum będzie można obejrzeć film o historii ziemi pszczyńskiej i Tyskich Browarów Książęcych zrealizowany w technologii trójwymiarowej. W piwnicy znajduje się pub.
Oficjalne otwarcie muzeum 22.11.2004
Otwarcie dla zwiedzających 01.12.2004

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie (ekspozycja "Chmielarstwo")
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 3,
tel.576-29-92, 576-36-63
czynne jest:
wtorek - czwartek w godz. 10-16; piatek - sobota w godz. 10-15; niedziela 10-14
Zbiory w tym zakresie liczą 70 pozycji. Eksponaty rozpoczęto gromadzić w związku z "dożynkami" chmielowymi p.n. "Krasnostawskie chmielaki". Zbiory obejmują zarówno stare kufle i naczynia do picia i przechowywania piwa jak i wyroby pamiątkarskie

Świat Piwa Tyskich Browarów Książęcych
Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych
promocja
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Piwna Kultura

Post autor: Juliusz »

Piękne zdjęcia i zachęcający komentarz.

Podobno w czasie 'czarnej zarazy' w Anglii ci co zamiast wody używali piwo mieli wiele większe szanse przeżycia. Piwo po dojrzeniu i odleżakowaniu jest bardzo zdrowym napojem tak filzjologicznie jak i biologicznie.

Z historii bycia człowieka wynika, że piwo i wino - napoje słabsze - mają większe powodzenie niż mocne trunki. Musi w tym kryć się jakaś mądrość ogólnoludzka.

J
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Piwna Kultura

Post autor: Trener »

Pewnie za odkopanie dostanę "Złoty szpadel", ale co tam :)

W dniach 6-8 maja 2016 roku odbył się w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy II Festiwal Piwa 'Beergoszcz'.
Panowała bardzo przyjemna atmosfera i pojawiło się sporo ciekawych trunków. Z przyczyn obiektywnych nie udało mi się spróbować wszystkiego, ale wyłowiłem kilka perełek. Mój osobisty ranking od miejsca trzeciego:

- Porter kokosowy browaru Artezan - przez wielu rozmówców uznawane za najlepszy porter festiwalu. Dla mnie osobiście trochę zbyt mdłe, ale nadal bardzo ciekawe.

- Piwo orkiszowo-marchewkowe browaru Stu Mostów - autentycznie czuć w nim było marchew. Mimo to piwo bardzo smaczne, przyjemne i orzeźwiające - zdaniem towarzyszącej mi koneserki - najlepsze :)

- Piwo dojrzewające w beczce dębowej po winie browaru Jan Olbracht - mój osobisty faworyt. Tak pysznego piwa dotąd nie piłem. Było to też najdroższe piwo jakie kosztowałem - 20zł za 0,5 litra - ale było warto. Do tego ów browar miał jeszcze inne pyszne piwa - np. piernikowe czy czekoladowe oraz chwalił się też piwami dojrzewającymi w beczkach dębowych po whisky i burbonach.

Polecam imprezę z czystym sumieniem każdemu piwnemu smakoszowi, a poniżej zamieszczam kilka fotek wykonanych na szybko komórką.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Piwna Kultura

Post autor: Skir »

Historia piwa powinna się tu znaleźć:
I love the smell of bimber in the morning.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Piwie i Nie Tylko”