Znaleziono 13 wyników

autor: Pietras1310
środa, 27 cze 2018, 22:25
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wiśnie i pestki w winie a cyjanowodór ?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4092

Re: Wiśnie i pestki w winie a cyjanowodór ?

Dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam
autor: Pietras1310
środa, 27 cze 2018, 13:06
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wiśnie i pestki w winie a cyjanowodór ?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4092

Re: Wiśnie i pestki w winie a cyjanowodór ?

Nawet jeśli fermentuje na drożdżach dzikich, nie używając żadnych dodatków chemicznych typu pirosiarczyn i nastaw będzie miał dłuższy czas kontakt z pestkami?? (JEŚLI takowe się tam znajdują)
autor: Pietras1310
środa, 27 cze 2018, 10:25
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wiśnie i pestki w winie a cyjanowodór ?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4092

Wiśnie i pestki w winie a cyjanowodór ?

Witam! Postanowiłem wstawić wino z wiśni i wszystko już zrobione. Od wczoraj wszystko w balonie. Sprawa skupia się wokół pestek. Czy jedna lub dwie pestki na 5 kg wiśni może mi narobić problemu z cyjanowodorem?? :read:
autor: Pietras1310
wtorek, 20 mar 2018, 22:20
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Zasysanie powietrza a jakość wina
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5503

Re: Zasysanie powietrza a jakość wina

Dzięki!! Na pewno skorzystam z gliceryny, bo faktycznie jak tak zupełnie o nich zapomnę to może być słabo.
autor: Pietras1310
wtorek, 20 mar 2018, 15:00
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Zasysanie powietrza a jakość wina
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5503

Zasysanie powietrza a jakość wina

Witam! Rozwijam temat... Po kilku miesiącach udało się uzyskać 3 baloniki zalane DOSŁOWNIE pod korek: śliwka, jabłka LOBO + czarne winogrona oraz dzika róża. Odstawiłem balony do piwnicy zatkane rurką fermentacyjną z wodą. Oczywiście różnica temperatur w pokoju gdzie przebiegała fermentacja i w piwn...
autor: Pietras1310
środa, 7 lut 2018, 14:00
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Samoczynne klarowanie wina
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3065

Re: Samoczynne klarowanie wina

Czyli spokojnie odstawiasz do zupełnego wyklarowania:) O taką odpowiedź mi chodziło. Co do samego przygotowania wina to nie było z samego soku tylko z kawałków jabłek pociętych na mniejsze kawałeczki i dodanych całych winogron. Całość zalana wodą z cukrem i poddane działaniu dzikusów. Nie dodaję dro...
autor: Pietras1310
środa, 7 lut 2018, 10:46
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Samoczynne klarowanie wina
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3065

Samoczynne klarowanie wina

Hej! Pytanko jak w temacie... Podpowiedzcie proszę jak długo klarowało się wino w Waszych przypadkach BEZ dodatku klarowników? Mam w balonie ok 17 L wina jabłko-czarne winogrono... Zlane 2 razy. Zauważyłem osad na spodzie balona więc przymierzam się do ponownego obciągu ale nawet przy 3 cm warstwie ...
autor: Pietras1310
poniedziałek, 8 sty 2018, 00:16
Forum: Wina Owocowe
Temat: Ochydny zapach podczas fermentacji wina ze śliwek
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5858

Re: Ochydny zapach podczas fermentacji wina ze śliwek

Jak narazie działam stricte na winach ale kto wie;)
autor: Pietras1310
niedziela, 7 sty 2018, 23:05
Forum: Wina Owocowe
Temat: Ochydny zapach podczas fermentacji wina ze śliwek
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5858

Re: Ochydny zapach podczas fermentacji wina ze śliwek

Witam w Nowym roku! Dzisiaj zlałem wino śliwkowe pierwszy raz znad osadu i jeszcze raz wszystkim dziękuję za rady bo już miałem wylać a tu się okazało, że fermentacja pięknie postępowała i po odorze zgniłych jaj pozostało tylko wspomnienie. Oczywiście na tym etapie typowy posmak drożdżowy ale cukier...
autor: Pietras1310
czwartek, 4 sty 2018, 10:25
Forum: Śmietnik
Temat: Miód pitny na dzikusach?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3242

Re: Miód pitny na dzikusach?

Dzięki wielkie, więc sprawę z drożdżami mamy załatwioną. Czy w takim razie Zamojskie do miodów pitnych będą wystarczające czy podrzucisz jakieś inne drożdże?
autor: Pietras1310
czwartek, 4 sty 2018, 01:25
Forum: Śmietnik
Temat: Miód pitny na dzikusach?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3242

Miód pitny na dzikusach?

Witam w Nowym roku!!! Pytanie dotyczy miodu pilnego a zasadniczo jego fermentacji... Dotychczas wszystkie moje wyroby są wynikiem fermentacji spontanicznej i jestem zadowolony ale jak to się ma do rozpoczęcia i przebiegu fermentacji trójniaka lub czwórniaka NIEsyconego bez jakichkolwiek dodatków typ...
autor: Pietras1310
niedziela, 17 gru 2017, 13:04
Forum: Wina Owocowe
Temat: Ochydny zapach podczas fermentacji wina ze śliwek
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5858

Re: Ochydny zapach podczas fermentacji

Pretender zrobię tak jak mówisz... Zobaczymy co z tego wyjdzie i na pewno dam znać jako będzie efekt po pierwszym zlaniu. Dzięki wielkie wszystkim za info... Masterpaw2 na pewno przeczytam post :ok:
autor: Pietras1310
sobota, 16 gru 2017, 22:36
Forum: Wina Owocowe
Temat: Ochydny zapach podczas fermentacji wina ze śliwek
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5858

Ochydny zapach podczas fermentacji wina ze śliwek

Witam wszystkich!!! Do sedna... Wino ze śliwek, 7 grudnia nastawiłem w balonie 15 L 2 kg śliwek, jestem zwolennikiem win na "dzikusach" i jak dotąd kombinacja jabłko-czarne winogrono czy nawet dzika róża dają efekty rewelacyjne. Higiena zachowana czyli owoce umyte, balon, lejek itp odkażon...

Wyszukiwanie zaawansowane