pierwszy projekt do konsultacji

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Autor tematu
pijok
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 5 sie 2013, 03:26

Post autor: pijok »

Witam szanowne grono. Nowy jestem na forum jak i w temacie wytworu trunku. Od kilku dni, w w sumie nocy studiuję forum i czas na pierwsze plany, mam nadzieję że pomożecie nowicjuszowi.
A więc wymyśliłem sobie taką oto aparaturę
Obrazek
keg 50l
reszta wykonana z miedzi, wypełnienie miedź i zmywaki :)
kolumna fi ok 60, spirale fi 6, wentylatory jakieś od kompów, pompki np od spryskiwaczy. Ile dać wypełnienia, jaką dać wysokość kolumny (ponad 100 cm). Wentylatory dałem 3 żeby móc regulować moc chłodzenia. Grzałki 2x1400W. Co zmienić, poprawić, jak mówię jestem zielony w temacie a im więcej czytam tym mniej wiem :/ więc postanowiłem założyć temat ze swoim projektem i wtedy wprowadzać ewentualne poprawki z wykorzystaniem waszych uwag.

Sorki że rysunek taki paintowy ale myślę że dość czytelny

Pozdrawiam
promocja
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: pierwszy projekt do konsultacji

Post autor: Pretender »

Troszkę za mało chyba zapoznałeś się z forum. Zacznij od gruntownego przeczytania działu z projektami aparatur (i nie tylko). Wentylatorki od kompa nie sprawdzą się, pomki od spryskiwaczy również, jak na 50l to moc grzałem troszkę za mała, to tak na początek. Zapoznaj się gotowymi projektami, zużyciem wody podczas procesu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”