Pierwsza próba - wino z winogron

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
xavras
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 6 paź 2017, 09:18

Post autor: xavras »

Cześć
Podjąłem pierwszą próbę zrobienia domowego wina. Trochę na ten temat czytałem ale nie ukrywam, że raczej pobieżnie.
Sytuacja wygląda tak:
Ręcznie zgniecione 14kg winogron razem z wodą i cukrem oraz zestawem (Aromatic Wine Complex) wszystko to pracuje bardzo ładnie od 5 dni w pojemniku fermentacyjnym. Jutro mam zamiar oddzielić sok i przelać do mniejszych, szklanych butli.
Ma to elementarny sens?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Pierwsza próba - wino z winogron

Post autor: orzeszek87 »

Witaj. Może i by ktoś odpisał Tobie w tym temacie ale nikt nie jest wróżka i z fusów nie bedzie czytał. Nie podałeś praktycznie żadnych informacji na temat tego nastawu, dlatego jest cisza. Powodzenia
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

Krzysztof988
30
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 13 wrz 2016, 10:15
Krótko o sobie: Normalny jestem i tyle
Ulubiony Alkohol: każdy dobry
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Lasy na wschodzie kraju
Podziękował: 1 raz
Re: Pierwsza próba - wino z winogron

Post autor: Krzysztof988 »

Powinno wyjść lepsze gorsze, ale coś tam przefermentuje. Po odciśnięciu owoców przelej do jednego balonu. A cukier dałeś? ile kg ile wody, przed zadaniem drożdży ile było blg? ( chociaż jak robię z jakiegoś przepisu to sam też nie mierzę blg) Jeśli nie skiśnie to będziesz miał wino :) na pewno najlepsze jakie do tej pory zrobiłeś :)
Lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”