PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy

Post autor: herbata666 »

Nie wiem jak inni koledzy, ale ja u siebie nie zaobserwowałem żadnej różnicy przy sprężynkach rurę mam 54mm (50mm wewnątrz), sprężynki plipek, odcinki po około 50cm (wysokość 250cm). Przez chwilkę miałem pierścienie centrujące, a teraz mam tylko same podparcia co 50cm. Nie wypowiem się na temat rury 2,5m w jednym kawałku, ponieważ od razu miałem podzieloną na odcinki 50cm, ale raczej na pewno jest dużo lepiej dzielić rurę na kawałki, ponieważ nie następuje dość mocne ubijanie się sprężynek (ja u siebie nawet widzę, że po paru brykaniach wypełnienie się troszkę obniża, właśnie poprzez ubicie).

PS.
Zauważyłem ostatnio, że jak wyczyściłem wypełnieni i z powrotem zasypałem rurę, wręcz identycznie jak poprzednio, to potrzebowałem 2-3 destylacji, żeby kolumna zaczęła chodzić wedle wcześniejszego wzorca (przy pierwszym i drugim graniu jakoś dziwnie ją zalewało).
Teraz po paru kolejnych destylacjach znów jest idealnie jak wcześniej przed czyszczeniem.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

romeek84dna
30
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 11 gru 2012, 22:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Sanok
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: romeek84dna »

To że mam zmywaki a nie sprężynki to kwestia budżetu :) więc te braki jakoś trzeba naprawiać , tak jak mówisz.
Do wkładania i ułożenia zmywaków mam rurkę którą po uformowaniu zmywaka wpycham go do środka, więc nie jest tak źle jak Ci się wydaje kolego :P. Aparaturę budowałem sam, i jest to prototyp nie pozbawiony mankamentów, jednak spora już praktyka w jego obsłudze pozwala mi robić niezły destylat . Morał jednak taki jak mówisz, jeżeli nie ma sie świetnej aparatury pierścienie mogą pomóc. Zrobię już nie długo maszynę do sprężynek i zasypię kolumnę tymi, ocenię jak działa z pierścieniami i bez.

Konto usunięte
50
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 21:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: Konto usunięte »

Ja osobiście montuje pierścienie. Bo jeśli nie zaszkodzą, a mogą pomóc,dlaczego z nich rezygnować? Kosztem kilku złotych?
Dla przykładów często słyszę na co potrzebne jest tyle "zegarów" ? W sumie testy same mówią za siebie.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: Drupi »

Chciałbym coś udoskonalić w mojej kolumnie Z/P ;) . Czy jeśli kolumna ma 50mm. średnicy i zmywaki czy jest sens pomyśleć o pierścieniach centrujących ? Patrzyłem na allegro nic gotowego nie widzę. Czy wiecie gdzie można takie kupić? Przyznam że doczytałem do 7 strony tego tematu i są różne propozycje, ale trzeba mieć dostęp do materjałów żeby samemu zrobić.
I like noble drinks.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: aronia »

Drupi rozumiem, że chcesz tanim kosztem poprawić jakość, ale według mnie nie tędy droga. Ja w Twojej sytuacji skupiłbym się raczej na lepszym opanowaniu obsługi aparatu, a ewentualne modyfikację zaczął od wymiany wypełnienia, a jeżeli po niej nadal jakość i wygoda obsługi nie będą Cię satysfakcjonowały to pozostaje tylko zmiana typu głowicy na coś prostszego w obsłudze.
Jak przebrniesz przez cały temat to i tak decyzja będzie należeć do Ciebie czy dawać te pierścienie czy nie. Co do gotowych tutaj są w komplecie z SMS-em fi 63: http://destylatory.sklep.pl/index.php?i ... er=product, a o takie do rury fi 50 trzeba by zapytać producenta.
Awatar użytkownika

mariusz.pawełko
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 30 sty 2020, 10:42
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: mariusz.pawełko »

Witam. Mam problem z ciągle zalewającą się kolumną. Problem pojawił się po zmianie zmywaków na sprężynki. Wcześniej przy włączonych dwóch grzałkach 2x2300 dochodziło do zalania kolumny, wyłączałem jedną grzałkę i zalanie się cofało i było wszystko ok. Teraz zrobiłem dwie przerwy 7cm w wypełnieniu na 45cm i 95cm przy 130cm zasypu sprężynkami i nadal mi ją ciągle zalewa na 1grzałce 2300w. Dodać jeszcze jedną półkę ? Pierścienie ? A może regulator mocy by zmniejszyć moc grzałki ? Poradzicie coś .
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 sty 2020, 13:36 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariuszp

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: arTii »

Nie za wiele napisałeś. Przede wszystkim jaka średnica kolumny! 2,3kW to na kolumnę 63mm co najmniej, a i to niekoniecznie (w zależności jak ubite sprężynki)
Poza tym jak za mocno ubijesz wypełnienie, to tez będzie zalewało.
Jaką półkę chcesz dokładać???
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: robert4you »

Sprężynek nie ubijamy bo podczas ubijania ulegają zniszczeniu.
Ubite sprężynki na pewno mogą być przyczyną zalewania.
Sprężynki mogą być zagęszczane jedynie poprzez zawibrowanie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: arTii »

Źle się wyraziłem... Ale potocznie mówi się że sprężynki się "ubiły". Nigdy nie używałem siły względem sprężynek :D
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

prolog1975
450
Posty: 473
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Post autor: prolog1975 »

Kolega za mocno grzeje 2.3kW na rurę 54.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”