Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Post autor: wojs40 »

Panowie powiem tak:
Jezeli chodzi o sprzęt Pamela to używam termometru i złego słowa nie powiem, jak dla przeciętnego użytkownika jakim jestem sprzęcicho ok.
Teraz słowo do Jana Okowity, nie licz na to że Lesgo58 będzie się wdawał w przepychanki słowne, jak go trochę poznałem nie bawią go takie rzeczy.
Panowie przez takie przepychanki forum schodzi na psy.
Możecie się z tym nie zgodzić ale to jest moje zdanie. Pozdrawiam wszystkich którzy traktują to forum jako skarbnicę wiedzy.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
promocja

zbygo5
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 paź 2011, 15:34
Podziękował: 1 raz
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: zbygo5 »

Mój regulator po roku użytkowania przestał działać. Nie rozbierałem go i skontaktowałem się z firmą pamel. Powiedzieli że nie potrzebują ani dowód zakupu ani karty gwarancyjnej, wystarczy że odeśle urządzenie w nienaruszonym stanie. Dodatkowo powiedzieli że przedłużą mi gwarancję na 5 lat. Najpierw trzeba było odesłać urządzenie a jeżeli by nie uznali gwarancji mieć do nich pretensje.

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: maniek86 »

zbygo5 pisze:Mój regulator po roku użytkowania przestał działać. .
Mój nie działał nawet chwilę, znajomy inżynier sprawdził co jest nie tak i stwierdził "Jak to miało działać? Kable nie podłączone a półprzewodnik tj optotriak był wadliwy.
Zrezygnowałem z pamela i zamówiłem regulator u Drgranatt i jeśli miałbym komuś polecić to tylko u tego Pana. Mało tego że dobrze wykonał swoja prace to jeszcze doradził podczas składania zamówienia.
Polecam
Bimber forever !!!

pitz
30
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 19 cze 2012, 07:23
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: pitz »

Ja używam Panela ze dwa lata. Jakieś pół roku używałem z latający gniazdem sond jedyny problem było podłączanie ich. No a ostatnio jak poprawiałem termometr w porcie bo mi lało a robiłem to dość nerwowo i intensywnie (z wiadomych powodów hehe ) coś pierdykło w sterowniku ale wszystko działało jakby nic się nie stało tylko odbiór się zmniejszył. Moja inżynierska intuicja :)) podpowiedziała mi weź miernik - okazało się że nie podaje nic na wyjście ale kocioł grzał bo tylko jedną grzałkę mam przez sterownik. Jako że jestem inż od siedmiu boleści spakowałem go i wysłałem do producenta i tym o to sposobem po chyba 5 dniach cieszyłem się działającym sterownikiem w cenie przesyłek.
Kolego Maniek86 dlaczego ci nie dolutował tych przewodów i nie wymienił optotriaka skoro już zaczął w nim kopać? ;D Pozdrawiam
Dziennie piję ale nie umiem wpaść w nałóg ;D

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: maniek86 »

pitz pisze:Kolego Maniek86 dlaczego ci nie dolutował tych przewodów i nie wymienił optotriaka skoro już zaczął w nim kopać? ;D Pozdrawiam
Część zamówiona na ebyu zapłaciłem 2.35 F przyszła poczta wczoraj, zatem na wtorek będzie gotowy regulator :klaszcze:
Bimber forever !!!

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: golec269 »

Witam. Używam Pamela PRD3+ około rok i wszystko było w porządku do burzy. Wyjechałem i nie odłączyłem z gniazdka-moja wina. Termometr żaden z 5 nie działał. Zgłosiłem usterkę i ku mojemu zdziwieniu naprawa byla gratis,chociaż uważam,że to moja wina. Dokupiłem sondę dlugą do kega i alarm za około 50zł a policzono tylko 35zł. Wymieniono 1 sondę i coś w środku jakiś układ i to za darmo-bardzo mi się podoba takie dbanie o klienta. Ponadto od 15 do 23 zawsze można skorzystać z pomocy serwisu-czego chcieć więcej?
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: Lis098 »

Witam. Muszę trochę reaktywować temat. Otóż ostrzeżenie dotyczące firmy Pamel jest z około trzech lat do tyłu. Chciałbym zatem dowiedzieć się co dziś sądzicie o tej firmie? Powiem że interesują mnie sterowniki, regulatory mocy i termometr czterokanałowy. Ewentualnie jeśli ktoś ma/zna podobną firmę zajmującą się takimi urządzeniami w tych pieniądzach to poproszę.

:D
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: Pretender »

Szukaj u Boleckirgo.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: boxer1981228 »

Używałem termometr 4 kanałowy i regulator mocy prm+ przez długi okres i bardzo dobrze się sprawowały mimo kupiłem używane ;)

Box

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: Szlumf »

Od 3 lat używam Pameli. Właśnie uzgodniłem wymianę za dopłatą na kolejny model. Tym razem 3 fazy i 5 sond. W miarę wzrostu potrzeb zmieniam na bardziej rozbudowane modele. Dopłaty są rozsądne a ja nie mam kłopotu z szukaniem nabywcy na starszy model. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: Lis098 »

Zatem można przyjąć, że firma poprawiła się i do tego jak mówisz Szlumf, jest możliwość wymiany sprzętu za dopłatą. Patrzyłem u Boleckiego i nie ma tam nawet wzmianki o cenie a nie chce mi się pisać e-maili i opisywać co jak i gdzie. Chyba się zdecyduję...
Awatar użytkownika

sero
250
Posty: 262
Rejestracja: środa, 12 gru 2012, 23:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: każdy najlepiej czysty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: sero »

Od 4 lat mam PRD2U wiem że to jeden z prostszych modeli ale u mnie daje radę i nie narzekam. Spawałem rury kilku osobą , też na nich jadą i jest OK.

Slodziaksos
50
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 5 sie 2013, 10:43
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: Slodziaksos »

Ja trochę z innej beczki.
Napisał by ktoś swoje ustawienia dla elektrozaworu na PRD3W+DUO
Coś spierdzieliłem (chyba) w ustawieniach i za diabła nie mogę go teraz zmusić żeby sie otwierał w stosownym przedziale temperaturowy. Zmieniłem już elektrozawór na nowy i dalej dupa. (Zakładałem że w starym poszła cewka). Niestety objawy z nowym są dalej takie same. Nie otwiera. Mam zawór n/o.

Jak by ktoś napisał punkt po punkcie ustawienia. Bo niestety boje sie że coś mogłem jednak przestawić i dlatego sie tak dzieje.
Z góry dzięki.

destylacjusz
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 24 lis 2016, 19:39
Podziękował: 4 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: destylacjusz »

Witam. Podpinam się do tematu lecz mam inne pytanie.
Kupiłem niedawno sterownik Pamel i jak na razie działa :D (użyłem go tylko raz :lol: ) . Natomiast chciałbym zapytać czy potrafi koś mi pomóc ustawic sterownik bo przez przypadek go rozregulowałem. Może zna koś wartosci które powinienem podstawic ?
Awatar użytkownika

Blażej
100
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2016, 12:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: Blażej »

Napisz jaki sterownik i pomożemy. Reset nie pomógł?? Jak nie to chyba po 16 zadzwoń do Pamela do technicznego odbiera bardzo kumaty koleś pomoże na pewno.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

destylacjusz
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 24 lis 2016, 19:39
Podziękował: 4 razy
Re: Pamel - ostrzeżenie dla ew. klientów

Post autor: destylacjusz »

Mam sterownik PRD2U+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”