Ostatnie pytania przed "Kupię kolumnę"

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...
Awatar użytkownika

Autor tematu
cviat
30
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 31 lip 2015, 12:48
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: cviat »

Małżonka przekonana, przyszedł czas na kupno.
Mój faworyt to produkt Kuli:

Obrazek

Teraz doradźcie proszę:
1) Wysokość pomieszczenia wynosi 225cm i tego nie przeskoczę, czy w związku z tym wymiana AAbratka na Thora jest celowa? Według (za przeproszeniem ;) ) katalogu 10 cm różnicy, warto?
2) Szambo powoduje, że woda po procesie chłodzenia będzie szła na ogródek, czy jest jakiś dostępny sterownik zaworu na wodzie chłodzącej utrzymujący jak najmniejszy przepływ według temperatury w głowicy? Alternatywnie myślę o obiegu zamkniętym. Z jednej strony lubię się bawić, z drugiej lubię zabawki, więc proszę doradźcie jaki sterownik by zarządził oboma zaworami w sposób optymalny?
3) Czy przy kegu 30l i psoceniu okazjonalnym bufor się przydaje? Jeśli jest to rzecz która daje odczuwalną różnicę to bym celował tak by moduł katalizatora z sprężynkami miedzianymi był wymienny na bufor do drugiego psocenia.
4) Cena - bardzo bym chciał się zmieścić w 2kpln, choć wiem, że będzie ciężko. Minimum moich wymagań to jak najwięcej wypełnienia, więc KEG 30 grzany prądem, ewentualny spust z boku. Odbiór OLM oczywiście najchętniej z automatyką (+automatyka chłodzenia). Ewentualne propozycje mile widziane.

sony90
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 1 wrz 2015, 20:10
Re: Ostatnie pytania przed "Kupię kolumnę"

Post autor: sony90 »

Zero odpowiedzi jak się skończyło, zakupiłeś coś?
Awatar użytkownika

Autor tematu
cviat
30
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 31 lip 2015, 12:48
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ostatnie pytania przed "Kupię kolumnę"

Post autor: cviat »

Skończyło się na tym, że produkt z pokraka coraz lepszy. Kolumnę i tak pewnie kupię kiedyś - od Kuli, tę co na fotce, ale tymczasem pędzę na tym co mam z coraz większą radością.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”