olinekm

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
olinekm
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 10 lis 2012, 01:40

Post autor: olinekm »

Witam, szanowne grono psotników.Mieszkam w połud-wsch.części naszego pięknego kraju,czytam i obserwuje forum od dłuższego czasu. Co skłoniło mnie do zbudowania nowej kolumny . Moja stara kolumna to pot-still,a nowe cacko to kolumna bokakob, jestem obecnie na etapie zbierania potrzebnych do budowy elementów mam już:
-keg 50
-rurkę cu fi54-1,5m
-chłodnicę zwiniętą z 6mb rurki cu fi6
-2x mufa fi54
-złączka gz54/2" i gw54/2" po jednej sztuce aby kolumna była rozbieralna
-kapa(zaślepka) fi 54.
Brak mi jeszcze:
-grzałki 2x2kw
-sterownika do tej grzałki a (mufkę do wspawania posiadam fi 32).
-2x termometr
Po nowym roku ruszę z budową, jak czas pozwoli. Nie wiem czy to dobry wybór, ale myślę, że tak i nie na darmo zainwestowałem kasę i będę inwestował dalej.
Szanowni koledzy może wy podpowiecie do kogo się uśmiechnąć z forum w sprawie sterownika?
alembiki

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: olinekm

Post autor: MikeB »

Do Zygmunta po regulator. Brakuje Ci jeszcze połączenia kega z kolumną.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: olinekm

Post autor: ta_moko »

Witaj. Miedziany Bokakob fi54 jest mi bliski... ;) Brakuje Ci jeszcze paru innych rzeczy: elementów na VM, wypełnienia, nypla do kega, sterowania wodą chłodzącą, zaworka precyzyjnego, ocieplenia itp. Jak długi masz skraplacz po nawinięciu? I co to za złączki 54/2"?
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

Autor tematu
olinekm
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 10 lis 2012, 01:40
Re: olinekm

Post autor: olinekm »

Kolego ta moko, posiadam zaworek precyzyjny i mufe 2" do wspawania do kega, a co do wypełnienia mam sam katalizator (siatkę miedzianą). Dalej będą zmywaczki z Lidla. Co do oznaczenia GZ i GW chodzi o gwint (zewnętrzny, wewnętrzny) natomiast 54/2"- średnica rury / średnica gwintu złączki.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: olinekm

Post autor: ta_moko »

Oznaczenia są dla mnie jasne. Pytalem niejasno. Czy te złaczki sa mosiężne, do wlutowania czy jak. Nie kojarzę takich elementów więc o nie pytam. Nie o oznaczenia. ;)
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

Autor tematu
olinekm
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 10 lis 2012, 01:40
Re: olinekm

Post autor: olinekm »

Tak te złączki są do wlutowania są one mosiężne a kolego skraplacz ma długość 29cm,wyszło mi 23 zwoje.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: olinekm

Post autor: radius »

@ta_moko, rozjaśnię ci co nieco. Tak wyglądają te złączki :)
złączka1.png
złączka.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: olinekm

Post autor: ta_moko »

Tak, już je znalazłem. Sam nie wiem dlaczego na nie trafilem wcześniej w tym rozmiarze. :hmm:
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”