Odkręcanie KEGa

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...

Autor tematu
artiolo
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 21 lut 2014, 14:54

Post autor: artiolo »

Witam, dziś zabrałem się za odkręcanie kega i przestrzegam każdego aby na początek zapoznał się trochę z budową tego ustrojstwa bo ja podchodząc hardo do tematu wziąłem żabę i odkręcam ten korek. Jakie było moje zdziwienie jak nagle usłyszałem świst powietrza i ciemno przed oczami. Obudziłem się po 2 sekundach na ziemi i zorientowałem się iż w kegu jest ciśnienie które wypchnęło cały ten korek z rurką itd. w moją twarz po czym krew leciała ze mnie jak z kranu. Na szczęście uderzyło w wargę i zatoki. Krew z nosa i wargi leci cały czas ale na szczęście nie straciłem ani zębów ani nie złamałem nosa, w najgorszym przypadku gdyby poleciało troszeczkę obok stracił bym pewnie oko. Na wszelki wypadek przejdę się jutro do lekarza żeby sprawdził czy nic sobie nie uszkodziłem. Także na moim przykładzie pamiętajcie aby zapoznać się z czymś zanim zacznie się przy tym pracować. Pozdrawiam :D
online
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3836
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Odkręcanie KEGa

Post autor: Doody »

Myślę, ze powinieneś zostać saperem :D A tak poważnie to każda uwaga zwiększająca bezpieczeństwo jest cenna.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Odkręcanie KEGa

Post autor: robert4you »

************************************************************************

robert0223
20
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 10 wrz 2016, 03:01
Podziękował: 2 razy
Re: Odkręcanie KEGa

Post autor: robert0223 »

Całe szczęście, że nic Ci się nie stało. Jestem ciekawy co powiesz lekarzowi jak się spyta "co się Panu stało" hehe.
Na środku powinna być taka gałka która powinno się wcisnąć, by wypuścić resztkę cisnienia.

Załączam film który może pomóc innym :)
Pozdrawiam !!!

https://www.youtube.com/watch?v=Ldpc7I5IJ98

Magda120
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 19 lip 2017, 14:12
Re: Odkręcanie KEGa

Post autor: Magda120 »

Jejku wracaj do zdrowia

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Autor tematu
artiolo
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 21 lut 2014, 14:54
Re: Odkręcanie KEGa

Post autor: artiolo »

Historia skończyła się na tym iż lekarz rodzinny kazał mi jechać na SOR do szpitala gdzie po RTG czaszki okazało się że na szczęście czaszka jest tylko poobijana, pojawiła się jeszcze śliwa pod okiem, krwiak na wardze i opuchlizna na połowie twarzy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”