Znaleziono 5 wyników

autor: nowy
wtorek, 29 wrz 2009, 18:52
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Whisky i beczki dębowe
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 33948

Re: whisky a zawór reflux ?

Witam Dzięki ZYGMUNT za skierowanie na ten artykuł jest chyba w 100% wyczerpujący tylko nie dokońca napisał gdzie w polsce kupić taką beczkę , bo z tego co wyczytałem są to produkty beczkopodobne :) Ja też kupiłem lakierowaną i chyba jutro zabiorę się od czyszczenia jej z tego wynalazku bezbarwnego ...
autor: nowy
wtorek, 29 wrz 2009, 08:16
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Whisky i beczki dębowe
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 33948

Re: whisky a zawór reflux ?

Dzięki Juliusz za konkretną odpowiedź z tym węglem nie dawało mi to spokoju :) jeszcze beczka mnie gnębi żeby kupić kolejną tym razem 100L wypaloną i spróbować zalać i poczekać na rezultaty .

Pozdrawiam.
autor: nowy
poniedziałek, 28 wrz 2009, 08:23
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Whisky i beczki dębowe
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 33948

Re: whisky a zawór reflux ?

Witam ponownie pierwszy nastaw zrobiłem na klasycznie z cukru czyli 1410 no i po dwóch destylacjach wyszedł mi czysty spirytus a chciałem coś pod whisky. Drugi nastaw chcę zrobić coś z jęczmienia bo podobno takie ziarno będzie dobrę tylko jeszcze nie mam konkretnego składu. Zakupiłem beczkę na alleg...
autor: nowy
sobota, 26 wrz 2009, 18:03
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Whisky i beczki dębowe
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 33948

Re: whisky a zawór reflux ?

Dzięki bardzo za podpowiedź . Zakupiłem już beczkę tylko miała być wypalona a jak przyszła to środek niczym nie różnił się od zwykłego dębu i pachniał jak zwykła deska:) czy to jest normalne ? a mam jeszcze taki temat , ile razy destylować i czy węgiel w tym przypadku będzie potrzebny? (mam ryrę 40m...
autor: nowy
piątek, 25 wrz 2009, 18:20
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Whisky i beczki dębowe
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 33948

Whisky i beczki dębowe

Witam jestem tu nowy i mam pytanie czy konieczny jest zawór reflux do zrobienia whisky ? Mam już kolumnę 150cm wypełnienie 100cm 5 zimnych palców czy do takiej kolumny trzeba montować odstojniki, reflux itd i ile razy trzeba destylować ? Ewentualnie jak ktoś zna jak zrobić szybciej whisky niż 3 lata...

Wyszukiwanie zaawansowane