NIESPODZIEWANY PREZENT - destylator

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy

Post autor: kmarian »

Stosując się do rad Kolegi jpiwek uzyskasz sprzęt prawie bardzo dobry.
Pozostanie Ci dylemat co zrobić. Nie przejmuj się. Ja przerabiam swoje sprzęty od siedmiu lat, zawsze sobie mówię, że jest to ostatnia przeróbka. :twisted:
koncentraty wina
Awatar użytkownika

waldi48
30
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 2 wrz 2013, 21:15
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: NIESPODZIEWANY PREZENT

Post autor: waldi48 »

sprzęt masz jaki masz i nic już tego nie zmieni. Poczytaj na forum tak jak powyżej doradził kamil, i będziesz robił wódeczki jak złoto. A o 1410 zapomij, jest 21-szy wiek i smrodami nie zajmuj się. masz tyle fajnych drożdżaków na rynku, że dobierzesz te które beda ci odpowiadać. ZATEM-zacznij od fachowej literatury na forum (a do czytania masz sporo) i działaj - LECZ PAMIETAJ, nie idź na skróty bo będziesz rozczarowany tym co zrobisz i pozostaniesz z bolacym łbem od "bimbru" i zniechęcony do działania.

Mod.
Drugie upomnienie.

Autor tematu
destylacjusz
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 24 lis 2016, 19:39
Podziękował: 4 razy
Re: NIESPODZIEWANY PREZENT

Post autor: destylacjusz »

Dzięki za takie zainteresowanie moim pytaniem :D Niestety nie kupiłem tego sam...taki zakup raczej bym przemyślał choćby dlatego że nie mieszkam w Polsce i niestety nie da się go już oddać...pytam ponieważ zostałem postawiony przed faktem dokonanym więc będę musiał z tym, jak to kolega określił, " wieszakiem" dojść do wprawy ;) Będę musiał przemyśleć propozycję przeróbki .. bo z tego co ostatnio czytałem to te odstojniki i ZP to ,wydaje mi się , bajer niepotrzebny nikomu do niczego.. pozdrawiam i dziękuje za takie liczne odpowiedzi :D
Awatar użytkownika

kopytoszczak
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 10:37
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: NIESPODZIEWANY PREZENT

Post autor: kopytoszczak »

Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, no cóż współczuję, może Mikołaj będzie bardziej łaskawy :cry:

Autor tematu
destylacjusz
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 24 lis 2016, 19:39
Podziękował: 4 razy
Re: NIESPODZIEWANY PREZENT

Post autor: destylacjusz »

Kontynuując temat, nastawilem cukrówkę, pracowala aż miło było popatrzeć i teraz mam pytanie, czy zlewać do innego balona aby sie wyklarowało czy może takie mleczne wlac prosto do kega? A i co do kega to czy mam go w jakiś sposób wymyć czy tak po prostu w nowym zaczynać destylować?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7339
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: NIESPODZIEWANY PREZENT

Post autor: radius »

Do klarowania nie musisz przelewać do innego naczynia. Wystarczy, że nastaw odgazujesz i "zaszczepisz" środkiem klarującym a po wyklarowaniu, zlejesz czysty płyn i... na rurki :) Oczywiście, mętne także możesz destylować, tragedii żadnej nie będzie.
Kega myć nie musisz, sam się "umyje" w czasie destylacji :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
destylacjusz
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 24 lis 2016, 19:39
Podziękował: 4 razy
Re: NIESPODZIEWANY PREZENT - destylator

Post autor: destylacjusz »

Dzięki. Dlaczego trzeba go odgazować? I jak najlepiej to zrobić? A czy poprostu nie wystarczy jak wystawie naczynie na zimny dwór? Wtedy jak sądze drożdże powinny opaść na dno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”