Nastaw z pożeczek

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
kamik477
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 lip 2016, 21:39

Post autor: kamik477 »

Witam,
Jest to mój pierwszy post i mam nadzieje, że w dobrym dziale. Mam pytanie otóż dopiero co zaczynam przygodę z księżycówką i dziś zebrałem około 90kg porzeczek czerwonych, umyłem i rozdzieliłem od liści bo trochę ich naleciało podczas zbioru. Rozrobiłem 20L wody z 5kg cukru, zalałem wymieszałem owoce trochę rozgniotłem, to wszystko w plastikowej beczce. Dolałem do tej beczki wcześniej zrobioną Matkę z 2kg owoców trochę cukru i drożdże winiarskie (Matka leżała 6dni)

Po wszystkich tych czynnościach znalazłem 2 kleszcze wbite w rękę i w brzuch (w moim ciele oczywiście) I teraz moje pytanie brzmi następująco: Co jeśli jakiś kleszcz jest również w owocach? Czy może póżniej zrobić jakiś test na barelioze?

Nastaw oczywiście przedestyluje.

Pozdrawiam
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Nastaw z pożeczek

Post autor: Zygmunt »

Spokojnie, to tak nie działa. Po pierwsze, krętki boreliozy giną w 42°C, po drugie nie przeżyją zbyt długo żywiąc się porzeczkami:) Bardziej skup się na monitorowaniu miejsc na swoim ciele, zwłaszcza pod kątem wystąpienia rumienia.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Nastaw z pożeczek

Post autor: kwik44 »

Z kleszczami nie ma żartów. Mnie dziabnęła chyba larwa. Po jakimś czasie, precyzyjnie nie ma jak określić zapuchł mi jeden z nerwów w głowie. Przez miesiąc prawie nie zamykałem prawego oka i ust z prawej strony. Mimo leczenia sterydami. Później lekarz inny stwierdził że dawka była za mała ale mimo że 11 lat już minęło nie dam rady jechać autem z otwartą prawą szybą. Kilka minut i ból prawej strony twarzy wraca. Wyglądałem komicznie ale wrogowi tego nie życzę. Moje dziecię po ugryzieniu miało nawracające zapalenie stawów. Też sterydy pomogły. Objawów zewnętrznych po ugryzieniu nie mieliśmy... Sorki za OT ale lepiej na zimne dmuchać...

Autor tematu
kamik477
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 lip 2016, 21:39
Re: Nastaw z pożeczek

Post autor: kamik477 »

Dzięki za porady dziś przycinałem winogrono żeby ładne słodziutkie wyrosło na brandy i znów kleszcz... Jak przez całe życie ani jednego to teraz w 2dni 3szt. Proponuje uważać i się oglądać codziennie... A co do nastawu to cieplutki w środku i słychać jakby się gotował takie bulgotanie, mieszam go 3 razy dziennie. Mam około 60-70L soku po 1dniu ile mogę się spodziewać napoju po psoceniu?

Pozdrawiam

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Nastaw z pożeczek

Post autor: silvio2007 »

A Blg startowe kolega zmierzył przypadkiem? Czyli stężenie cukru w nastawie.
Przyjęte jest, że z kilograma cukru uzyskujesz ok. 0,5 litra spirytusu.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Nastaw z pożeczek

Post autor: Pretender »

Dopero teraz spojrzałem, popraw kolego nazwę wątku!

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Nastaw z pożeczek

Post autor: boxer1981228 »

Panowie moderatorzy, poprawcie proszę tytył tematu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”