nastaw na miodzie

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

voyy
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 4 lut 2014, 22:38

Post autor: voyy »

Swego czasu piłem litewski destylat SUKINS, to 50% zacny, choć kosztowny trunek uzyskany z destylatu miodowego z różnymi dodatkami. Dodawane są między innymi miód pitny, soki owocowe, ekstrakty ziołowe. Niestety nigdzie nie ma dokładnego przepisu.
Może ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę na ten temat lub ma zaprzyjaźnionego Litwina o podobnych zainteresowaniach.
Pozdrawiam
voyy
promocja
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: nastaw na miodzie

Post autor: Partyzant »

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i już masz prawie recepturę. Jeśli chodzi o proporcje składników, to już trzeba kombinować samemu.
Coca Cola używa cukier nie do końca wyczyszczony, czyli taki zółty... Kiedy kupują cukier w cukrowniach, to musi być według nich odpowiedniego ¨zanieczyszczenia¨, a tu chodzi już o smak.

Ps. Znam smak i zapach takiego żółtego cukru, nawet okowita wychodzi inna -( słowa mojego ojca ) ja wtedy jeszcze nie goniłem za szczęściem :mrgreen:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

voyy
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 4 lut 2014, 22:38
Re: nastaw na miodzie

Post autor: voyy »

W produkcji nalewek i innych napojów alkoholowych staram się jak najbardziej zbliżyć do oryginału jeśli mi on odpowiada, staram się nie działać po partyzancku. Czytałem mojego posta kilkakrotnie i jakoś mnie nie olśniło. Jeśli chodzi o kombinowanie samemu to pewnie życia nie starczy. Po co wyważać drzwi otwarte już? Będę dalej szukał. Może ktoś pomoże?
Pozdrawiam
voyy
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: nastaw na miodzie

Post autor: manowar »

Nie SUKINS tylko Suktinis - to tak na początek. Mam przed sobą butelkę bo mi koleżanka przywiozła z Litwy - jeszcze nienapoczęta.

Skład:
spirytus + miód pitny* + wyciąg ziołowy** + sok z borówek, czerwonych i czarnych porzeczek + woda + miód + destylat miodowy + kwasek cytrynowy = nektar miodowy 50%

* coś co jest nazywane midaus pasgaminis / half-finished mead product - i tu podejrzewam, że chodzi o miód pitny - przefermentowany, klarowny, ale jeszcze nie dojrzały
**coś co się nazywa antpilas/ liquid extract - i jest to jakiś kordiał / wyciąg z ziół*** wg litewskiej wiki
*** to co znalazłem to: goździki + pączki topoli (suszone) + żołędzie + cynamon + jałowiec + liście laurowych + koper + mięta

Dokładnego przepisu nikt ci nie poda bo tak jak z większością trunków jest on objęty tajemnicą - trzeba po prostu eksperymentować.

Tu jest również po angielsku omówienie różnych litewskich dobroci http://www.midus.lt/en.php?p=Products&gid=8
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

voyy
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 4 lut 2014, 22:38
Re: nastaw na miodzie

Post autor: voyy »

Serdeczne dzięki, o takie informacje mi chodziło. Co prawda udało mi się znaleźć w necie recepturę na 999 i moja nalewka nie odbiega od oryginału.
Pozdrawiam
voyy

grzewo1
150
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 02:05
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: nastaw na miodzie

Post autor: grzewo1 »

To może podzielisz się tą recepturą?
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: nastaw na miodzie

Post autor: manowar »

Mówisz masz - http://wino.org.pl/forum/viewthread.php ... 4#pid40961 -> podobno oryginalna receptura.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

voyy
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 4 lut 2014, 22:38
Re: nastaw na miodzie

Post autor: voyy »

Właśnie wg tych proporcji robiłem swoją Trojankę Litewską. Polecam.
voyy

mjr56
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2015, 00:09
Podziękował: 24 razy
Re: nastaw na miodzie

Post autor: mjr56 »

manowar pisze:Mówisz masz - http://wino.org.pl/forum/viewthread.php ... 4#pid40961 -> podobno oryginalna receptura.

Niestety pod podanym linkiem jest pusto.

Sorki jak wklejałem jeszcze temat był... teraz faktycznie ni ma :(
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: nastaw na miodzie

Post autor: radius »

SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”