Nalewki krok po kroku

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

pawel505
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 31 paź 2010, 11:43

Post autor: pawel505 »

Witam na początek Spirytus "Made in Home" niema lepszego.A co do nalewek to ja nie zawsze ale czasem zmieniam kolejność.Owoce po zgnieceniu zasypuje cukrem i stawiam w słońcu na góra paręnaście godzin(zanim zacznie się fermentacja). Cukier rozpuszcza się, zlewam go wraz z sokiem, który puszczą owoce i wzmacniam Spirytusem "Made in Home" do ok 30-35%. Pozostałe owoce zalewam 40-50% Spirytusem "Made in Home" i maceruje ok 2 tyg. Po zakończeniu łącze nalewy. Pozdrawiam

marcins
20
Posty: 27
Rejestracja: środa, 19 sty 2011, 18:01
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nalewki krok po kroku

Post autor: marcins »

A co myślicie o tym, żeby zamiast cukru użyć syropu cukrowego?
Pytam o to czy efekt będzie chociaż podobny, chodzi o to czy syrop cukrowy również wyekstrahuje to co dobre z owocków?
Moje nalewki nawet po wielokrotnym filtrowaniu posiadają w sobie taką jasną/białą zawiesinę(ciężko mi to zdefiniować) i tak się zastanawiam czy przyczyną nie jest cukier kryształ który się sam rozpuszcza ew poprzez potrząsanie.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Nalewki krok po kroku

Post autor: JanOkowita »

Jako że sezon na owoce prawie w pełni powoli zapełniam słoiczki i odstawiam do maceracji w różne miejsca. Czasami nietypowe - z góry słońce z dołu woda. Ech, dzieje się w słoikach cud ! :odlot:

A wszystkiego pilnuje strażnik AD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Nalewki krok po kroku

Post autor: Emiel Regis »

A dozorca ile bierze na godzinę? :mrgreen:
Poważnie to rozwiązanie z wodą sprawia wyczuwalną różnicę?
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Nalewki krok po kroku

Post autor: JanOkowita »

Dozorca czasami prosi o kieliszek czegoś mocniejszego ;) A to rozwiązanie z wodą testuję po raz pierwszy - efekty poznam za dobrych kilka miesięcy.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”