Nalewka z pomarańczy

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Nalewka z pomarańczy

Postprzez cyniu22 » Sobota, 7 Maj 2011, 18:19

Piłem ostatnio kupioną na Chorwacji w gospodarstwie agroturystycznym pomarańczówkę robioną na śliwowicy w butelce chyba dla dekoracji pływały plasterki pomarańczy.
Trunek kapitalny, niestety nigdzie nie mogę znaleźć przepisu- może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.
cyniu22

To prezent dla faceta, który ma porządny motocykl. Teraz postawi motor na stole i wypije z kosza. Nic więcej nie można dodać.
Prezent motocykl z wózkiem 200 ml
Cena: 298,00 zł
Zbiór ciekawych powiedzeń i toastów na każdą okazję!
Poradnik - Księga toastów i powiedzeń biesiadnych
Cena: 29,90 zł
Stylowe wiaderko do chłodzenia szampana.
Wiaderko do chłodzenia szampana
Cena: 64,90 zł
Zestaw kuchenny do przechowywania i dozowania płynnych produktów spożywczych. Idealna do oliwy.
Zestaw do oliwy INOX 3 l z kranem i dzbankiem 1 litr
Cena: 339,00 zł
Niezbędnym uzupełnieniem balonu jest prawidłowo dopasowany gumowy korek z rurką fermentacyjną lub korek z korka
Korek do balonu 54/50 mm
Cena: 2,99 zł
Zaprawka Grejpfrut Vodka to oparta na naturalnych składnikach zaprawka do alkoholu. W prosty sposób pozwala uzyskać smak klasycznej wódki grejfrutowej.
Zaprawka Grejpfrut Vodka 25ml
Cena: 6,99 zł
Wysokiej jakości pożywka dla drożdży winiarskich zapewni prawidłowy przebieg fermentacji.
Pożywka Enartis Nutriferm Special 20 g
Cena: 3,45 zł
Pyszna gotowa esencja do wytworzenia gotowego alkoholu o smaku Whisky.
Zaprawka Whisky Tennessee 25ml
Cena: 6,99 zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Re: Nalewka z pomarańczy

Postprzez bogdan.wm » Niedziela, 8 Maj 2011, 08:05

Ja robię nalewkę w prosty sposób, tj. wrzucam skórki pomarańczy do odstojnika, tego ze słoika i powoli pędzę. Po wszystkim alkohol butelkuje razem z kawałkami pomarańczy na 3 tygodnie i w ten sposób mam pyszną nalewkę pomarańczową.
Awatar użytkownika
bogdan.wm

Postprzez pokrec » Niedziela, 8 Maj 2011, 12:07

Na dobrą sprawę, to trzeba by jeszcze zapewnić izolację termiczną owego "odstojnika" ze skórkami. Teoretycznie taki proces wypłukiwania aromatów i olejków nazywa się destylacją z parą i jest znany już chemii od jakiegoś czasu.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika
pokrec

Postprzez bogdan.wm » Niedziela, 8 Maj 2011, 13:19

Izolacji nie posiadam, ale po przegonieniu 45 litrów cukrówki jest efekt naprawdę mocno wyczuwalny.
Awatar użytkownika
bogdan.wm

Wróć do Przepisy na Nalewki i Likiery

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Zabawa