Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1847
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy

Post autor: drgranatt »

wawaldek11 pisze:...Na końcu skośnego skraplacza (jeśli masz aabratka) montujesz mechanicznie wyłącznik termiczny na 60 czy 70*C ... I ten wyłącznik steruje przekaźnik zasilający grzałki. Za mały przepływ wody-> wzrasta temperatura rury -> termik przerywa obwód zasilania przekaźnika -> przekaźnik wyłącza zasilanie grzania. Ponowne włączenie tylko ręczne przez operatora.
Podejrzewam, że u podstaw tych dywagacji legła powyższa propozycja bo bynajmniej ja do niej odnosiłem swoją opinię. Samo rozwiązanie z przekaźnikiem czy stycznikiem idzie w dobrym kierunku tylko zastosowanie wyłącznika termicznego jako elementu przekazującego impuls już nie z powodów, o których pisałem.

@andrea, dobrze rozumiesz jeśli chodzi o zasadę działania termostatu ale zanim odpowiem na pytanie powiedz mi czy kiedykolwiek mierzyłeś temperaturę wody na wylocie układu chłodzenia na początku i na końcu procesu rektyfikacji :?: Jeśli tak to napisz jakie były odczyty.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
koncentraty wina

pete67
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2015, 17:18
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia

Post autor: pete67 »

A może pojemnik na urobek po prostu miałby silikonowy wężyk odpowietrzający na zewnątrz mieszkania
zamknięty z dwiema rurkami - wlot i wylot?
Czyli jak się napełnia to i tak powietrze wypychane jest na zewnątrz butelki - a tak to przez wężyk za np okno.
Gdy zabraknie chłodzenia to po prostu etanol w formie gazu wędrował by out...?
Bluźnierstwo.... ale proste do zrobienia, choć nieekonomiczne.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1847
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia

Post autor: drgranatt »

@pete67, nie o to chodzi. Zdecydowana większość ma kolumny typu otwartego więc w przypadku braku wody pary wydostają się na zewnątrz ze skraplacza. Musiałbyś w tamtym miejscu wyprowadzić wężyk za okno.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”