MOTOCYKLE

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Bodzios13likes
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 4 paź 2017, 08:29
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: Bodzios13likes »

masterpaw2 pisze:Bardzo fajny wybór ten Airoh, przede wszystkim docenisz zalety wyjmowanej szczęki ;), sam mam szczękowca nolan N103 i jestem z niego bardzo zadowolony.

Ja osobiście jestem przeciwny szczękom, widziałem co się robi przy wypadku z brodą...
koncentraty wina
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: masterpaw2 »

Kolego mówimy tu o markowych, atestowanych kaskach........, jak się nie ma farta to nawet najlepszy kask, czy odzież na niewiele się zdadzą.
Najlepszą ochroną motocyklisty jest umiejętność przewidywania tego, co może nas spotkać na drodze.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: Imbir »

Siema, od dzieciaka siedzę w motocyklach ... miałem sporo, począwszy od Żaka, Stelli, komara, Ogara, WSKi trójki, czwórki, Jawy, CZty, Junaka, "kaśki", urala, Mki... :angry: .WFMki, SHLki, Kobuzy, Lelki, Dudki, itp itd........... do Kawasaki er500, suzuki boulevard, yamaha fazer fz6, Aplilla 500, Burgmana 650 , yamaha majesty 250... . Śmigałem hayabusa 2010, DLem itp i itd ... sporo w życiu tego przewaliłem,odkręcając manetkę wciąż masz mało ..., wciąż chcesz szybciej, szybciej , a pierdolenie że tylko na przejażdżkę to chwilowe podniecenie... :D
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: masterpaw2 »

@imbir, a i owszem są takie momenty, że masz wszystko w :dupa: odkręca się na maxa i "niech się dzieje...., ale........, przy prawie trzystu km/h........., ehhhhhhh........., się już nie myśli.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Bodzios13likes
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 4 paź 2017, 08:29
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: Bodzios13likes »

masterpaw2 pisze:@imbir, a i owszem są takie momenty, że masz wszystko w :dupa: odkręca się na maxa i "niech się dzieje...., ale........, przy prawie trzystu km/h........., ehhhhhhh........., się już nie myśli.
Te 300 km/h nie jest takie złe, jak osiągasz tyle na każdym kółku (tor Poznań, Slovakiaring) da się przyzwyczaić.

dackjaniels
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 16 lis 2017, 22:51
Re: MOTOCYKLE

Post autor: dackjaniels »

Ja zrobiłem prawko kat. A na 2 lata przed tym jak wprowadzili przepisy, które to utrudniają. Jeździłem CBRką 125, potem Thundercatem. Co do kasków, to też wszyscy odradzali szczękowe, więc kupiłem integralny Sharka z blendą przeciwsłoneczną. Generalnie jest tak, że do ok. 800-1000zł płaci się za bezpieczeństwo, a to co powyżej to już tylko komfort. Przerażające są te kaski po 70zł, które potrafią pęknąć po upadku na ziemię z wysokości kanapy.

wilkołek
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 16 cze 2016, 09:35
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: wilkołek »

Witam Kolegów.
Prawko "A" zrobiłem jakieś 5 lat temu i d...pa blada. Czekam aż los się odmieni i budżet bezpiecznie i komfortowo wzrośnie. Celuję jednak w Kawasaki W800. Od kiedy się pojawił... Gdyby Jan Okowita pytał uprzedzę - żadnej Yamahy :))
"Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie"
Awatar użytkownika

achimbar
100
Posty: 118
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 12:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, do czasu;)
Ulubiony Alkohol: Smaczny i mocny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: achimbar »

Haha, to ktoś Ci wcis kit że kawasaki lepsze?
Achim

wilkołek
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 16 cze 2016, 09:35
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: wilkołek »

Nie. Inne są powody :) Kawa zresztą wygląda o niebo lepiej a moto jak kupię to głównie do lansu.
"Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie"
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: MOTOCYKLE

Post autor: JanOkowita »

@wilkołek - nie należy przekładać uczulenia na markę na użyteczność. Kawasaki, Suzuki, Yamaha - z motocykli tylko Yamaha. A w płytach CD StockFish Records.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

filet9
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 15:55
Re: MOTOCYKLE

Post autor: filet9 »

Jako właściciel Hondy (Varadero) nie mogłem się powstrzymać i taki kawał w temacie:

Siedmioletni chłopczyk spaceruje sobie chodnikiem w drodze do szkoły.
Podjeżdża motocykl. Kierowca podnosi szybkę kasku i mówi :
– Wsiadaj to dam Ci 10 złotych i lizaka !
Chłopczyk nie reaguje i przyspiesza kroku. Motocykl powoli toczy się za nim.
Znowu się zatrzymuje przy krawężniku …
– No wsiadaj! Dam Ci 20 złotych, lizaka i chipsy !
Chłopczyk ponownie kreci głowa i przyspiesza kroku …Motocykl nadal
powoli jedzie za nim. Znowu się zatrzymuje …
– No nie bądź taki .. wsiadaj ! Moja ostatnia oferta – 50 złotych, chipsy,
cola i pudełko chupa-chups !
– Oj odczep się Tato! Kupiłeś Yamahę to musisz z tym żyć …

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: PETER29 »

Może i ja wtrącę 2 słowa. Miałem kawasaki, suzuki, hondę, a obecnie yamahę. Dla mnie liczy się tylko honda i yamaha. Nie mogę powiedzieć który lepszy bo kupiłem na jesieni. Jak nawinę kilka 000 to się wypowiem. Zaznaczam że nie mówię o kilkunastoletnich łupach tylko o nowych moto. Praca silnika, zapinanie biegów, prowadzenie, hamowanie wszystko przemawia za hondą. Nie mówię tu o wyglądzie bo to kwestia gustu. Zobaczymy co będzie po sezonie. Może yamaha wyjdzie na prowadzenie. A tym czasem szybkiej wiosny i na koń.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: MOTOCYKLE

Post autor: JanOkowita »

Ja choruję na Yamahę Star Venture 2018. Miałem ten model, ale z roku 2007 - 4 gary, 1800 cm3, niestety źle rozmieszczony środek ciężkości nie był miły dla bezstresowego prowadzenia moto. No i ta słuszna waga motoru 407 kg bez kierowcy.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... sDoVXLi3xQ
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: Drupi »

Ja mam starą zjeżdżoną WSK 125. :) Nie sprzedam jej nigdy, a wiecie może gdzie można kupować części zamienne, nawet droższe ale twarde, nie Chińskie. I jak odróżnić chińszczyznę. Słyszałem o fatalnych cylindrach i tłokach które jak się nagrzeją to puchną nawet o kilka mm. niszcząc wszystko w silniku.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: tonic21 »

Też mam 3 WSK-i sama przyjemność po pyrkać sobie tym motorkiem .Dodatkowo jak się człowiek zatrzyma przy jakimś sklepie to od razu ludzie zaczepiają i opowiadają ze kiedyś tez taką mieli .Jeżeli chodzi o części to forum wueska tam popytaj i tłoki od Aliena
Pozdrawiam Tonic

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: Drupi »

A co do oleju do paliwa są sprzeczne opińje. Ostatnio brakło mi Miksolu, rozrobiłem na tym oleju Stihl , https://allegro.pl/olej-do-dwusuwow-sti ... 28297.html? :roll: Jak myślicie, jak zużyje to paliwo, powrócić do Miksolu? :roll:
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: tonic21 »

Ja leje Orlen semisynthetic
Pozdrawiam Tonic
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: masterpaw2 »

Drupi, myślę, że powrócić, wszak WSK I MIKSOL to taki raczej trwały związek. Z drugiej strony oleje do bardzo wysilonych dwusuwów (taki jak w linku) mają zapewne lepsze właściwości smarne niż poczciwy miksol, a co za tym idzie mogą powodować mniejsze zużycie silnika. Ale to tylko moje domysły.
Ps. Zazdraszczam włoszczyzny :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: MOTOCYKLE

Post autor: JanOkowita »

Przypomniał mi się rok 1987. W marcu pojechałem do Holandii motocyklem MZ ETZ 250. Na tamte czasy niezły wypas. Wziąłem ze sobą olej Mixol - wówczas w Polsce na stacjach CPN (hello smartonowcy i Millenialsi - innych stacji nie było) były specjalne bańki z ruchomym sitem do mieszania oleju z benzyną. Przydatne dla właścicieli Syrenek, Trabantów i motocykli dwusuwowych. Największy problem w RFN miałem z tym, że nie wiedziałem co oznacza określenie benzyny Bleifrei 95 albo 98. Tankowałem wprost do zbiornika paliwa w motocyklu i do dziś pamiętam te uśmieszki Niemców spoglądających na biednego Polaczka dolewającego Mixol do zbiornika. Bo u nich już były wówczas tylko czterosuwy. Ech!
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: MOTOCYKLE

Post autor: Drupi »

No cóż.... Pozostanę chyba przy tym oleju Stihl. Jak piszą że zwiększa żywotność silnika, może to prawda. Nie ma badań fachowców na ten temat .
I like noble drinks.

airanneke
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 24 lip 2018, 11:31
Re: MOTOCYKLE

Post autor: airanneke »

Stihl jest najlepszy. Sam używam i się przekonałem :)

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: MOTOCYKLE

Post autor: arTii »

No to i ja się pochwalę.
Do zeszłego roku jeździłem na plastiku 650ccm - Kawasaki ER6F, ale w tym roku "upolowałem" swój motocykl.
Nadal Kawasaki, ale tym razem Vulcan 1500ccm
20180706_192538.jpg
A na zlotach mój destylat idzie lepiej od wody :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: MOTOCYKLE

Post autor: JanOkowita »

Kawasaki Vulcan piękne moto :klaszcze: Jak jeszcze miałem zdrowie to jeździłem Yamahą Royal Venture 1800 ccm. Słuszna waga motocykla 405 kg. Jako sygnał dźwiękowy wstawiłem podwójną trąbkę ze sprężarką, wierz mi że jak truknąłem to rowerzyści wjeżdżali do rowu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: MOTOCYKLE

Post autor: arTii »

Właśnie taką trąbkę chce sobie kupić i zamontować...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”