Moja chłodnica do VM

Budowa kolumn rektyfikujących.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy

Post autor: aronia »

ustianowski podaj jaki masz zawór 3/8, 1/2, 3/4", 1 czy 2 częściowy? Jaka jest średnica rurki wewnętrznej w Twojej chłodnicy? Na koniec nic na razie nie zakręcaj - załóż po prostu wężyk i do butelki. Najbardziej prawdopodobne jest, że masz za mała średnicę odejścia jak na to miejsce montażu - gdybyś przeniósł tą chłodnice niżej, żeby z VM zrobić OVM - możliwe, że wtedy odbiór by się zwiększył. Ale przy takim zasypie nie widzę większego sensu takich kombinacji - zostań na obsłudze LM-a.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ustianowski
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 17 lut 2015, 15:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Moja chłodnica do VM

Post autor: ustianowski »

To na pewno mam za małe odejście, dlatego że na początku wspawałem tam mufkę 1/2 cala. Miało to służyć tylko do płukania kolumny, a otworek wywiercony 14 mm. Wszystko reszta jest 1/2 cala a wewnętrzna rurka to 15 mm. OVM też dorobię bo jak dokręcę drugi element to całość ma 180 cm do głowicy czyli 205 do górnego załamania. Tylko teraz zimno i trzymam w piwnicy wysokiej na 160 cm. Ale za ok.10 dni nastaw dojdzie więc spróbuje już na pełnej wysokości w szopce :D Na razie jeszcze mocno pracuje nakryty w piwnicy :) :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”