Moja aparaturka, kupna

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
Piterasek
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 cze 2016, 23:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz

Post autor: Piterasek »

96 nigdy na tym sie nie osiągnje ale mi to pasuje. Jest lekka nutka tego z czego było robione.
Ile ludzi tyle gustów ;)
alembiki

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: Zbynek80 »

Jeśli autor chce coś zmieniać to proponuję zmienić tę zabawkę na choćby prostego aabratka, bo w tej konstrukcji to zabawka dla niewtajemniczonych początkujących. Do tego nie wiem jak kolega prowadzi proces jeśli ma kuchenkę el z termostatem.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: boxer1981228 »

Kontrukcja działa bez problemu więc jest ok. Że Tobie się to nie podoba to nie mój problem. A poza tym to najlepszą opcją jest rozdzielenie obiegów wody ;) żeby każdy można było regulować oddzielnie.

Box
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: kmarian »

@Zbynek80, sądzę że ta kuchenka ma regulację mocy a nie termostat. Mogę się jednak mylić. Jeżeli to działa to użytkownikowi chwała.

cyqor
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 20 maja 2015, 19:52
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: cyqor »

Raczej ma regulację mocy, bo termostat odcina grzanie przy ustawionej temperaturze, ale powiem tak. My naprawdę się czepiamy, jeśli na i grzeje i mu smakuje to sprzęt jak najbardziej okej

Autor tematu
Piterasek
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 cze 2016, 23:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: Piterasek »

Żadna kuchenka nie daje płynnie stałej mocy.
Jak ustawisz na 3 które odpowiada np.90°C to maszynka bedzie podgrzewac do tej temperatury i gdy ją osiągnie to sie sama wyłączy, a jak temp spadnie o 1°C (w zależności od ustawienia fabrycznego) to włącza sie ponownie do osiągnięcia ustawionej temperatury (czyli termostat)
Dobre bo swoje i ma kopa
Kielichy do góry panowie :piwo:
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Moja aparaturka, kupna

Post autor: robert4you »

Właściwie to nie ma kuchenek z płynną regulacją mocy. Cały bajer tego zestawu polega na tym że ten szybkowar ma wielowarstwowe dno kumulujące energię, dlatego impulsowe podgrzewanie ma stosunkowo mały wpływ na przebieg procesu. Sam też mam taki szybkowar z możliwością podłączenia potstilla, używam rzadko w wypadku gotowania bardzo małej ilości zacieru. Do grzania używam takiej starej okrągłej kuchenki elektrycznej, lub płyty indukcyjnej. Sprawdza się jedno i drugie.
************************************************************************
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: kmarian »

A jednak się pomyliłem. :oops: Sądziłem, że 1,5 kW spokojnie można triakiem regulować (bo pewnie można). Z kuchenkami elektrycznymi, nie mam do czynienia już ponad 30 lat. Doszkoliłem się nieco w tej dziedzinie, i fajnie. :ok:

cyqor
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 20 maja 2015, 19:52
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: cyqor »

Przecież można 1,5kw triakiem regulować. Tylko ze samej kuchenki juz nie bardzo, bo tam jest termostat/elektronika

Autor tematu
Piterasek
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 cze 2016, 23:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: Piterasek »

Ważne że PS robi swoje.
Ja tam nie narzekam, a wódeczka na suszonych skórkach z mandarynki po prostu miodzio ;)

młody23
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2015, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własne produkty: nalewki, wódki smakowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: młody23 »

Witam
Chciałbym wykonać taką kolumnę, mam parę pytań:
- czy jest możliwe otrzymywanie na tej kolumnie produktu bezzapachowego w granicach minimum 90%
- ile metrów rurki ko zastosować na chłodnicę
- jaka wysoka kolumna czy 1,5m wystarczy i czym ją wypełnić mam taki schemat,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: boxer1981228 »

Ad1- jest to najprostszy aabratek, na którym możesz uzyskać bezzapachowy i to nie 90 a 96+
Ad2- Na skraplacz minimum 3m
Ad3- Jak dasz 1,2m samego wypełnienia z ko to będzie nawet bardzo dobrze. Miedzianego wystarczy 10cm ;). A wypełnij najlepiej tym: http://pracowniametaloplastyczna.pl/pl/ ... ypelnienie

Box
Ostatnio zmieniony środa, 6 lip 2016, 15:20 przez boxer1981228, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kopytoszczak
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 10:37
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: kopytoszczak »

młody23, podpowiem Ci to czego sam nie zrobiłem i teraz żałuję :cry: Rurę na kolumnę daj minimum fi 60,3 mm., ja mam fi 48,3 i kapie trochę wolnawo :cry2:
Montuj to na KEG-u minimum 30 l., a najlepiej 50 l., podgrzewanym grzałką elektryczną (gaz to dla mnie hardcore przy tym sporcie, szczególnie uprawiając go w bloku).

młody23
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2015, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własne produkty: nalewki, wódki smakowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: młody23 »

Witam
Dzięki za odpowiedzi.
Chciałem jeszcze zapytać czy w tym aabratku muszę mieć ciśnienie, chodzi mi czy muszę montować zawór przy odbiorze ( rys. zawór zaciskowy) czy to pomaga w czymś ?
A ta wysokość tamy jest odpowiednia i rurę zastosować 60,3 czy większej średnicy?
kopytoszczak powiem ci, ze mam już kupny sprzęt rura fi 60,30 długa na 75cm, keg 30l, leje tam 25l nastawu i 10 godzin to minimum nawet do 12h kapie :cry:. Testowałem różne drożdże na przykład spiryt ferm extreme 8, mocne potrafią zrobić nastaw niby do 20%. Wszystko staram się robić jak najlepiej a tu 80% wychodzi i to tylko 1,5l 80% i spada, więc albo ja coś robię nie tak albo sprzęt do :dupa:. Wrzucę fotę co ja tam mam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: silvio2007 »

Kolego młody23 rozumiem, że z masz ten sprzęt ze zdjęcia i chcesz wstawić do tego głowicę od Aabratka? To co wrzuciłeś na fotce to nie Aabratek tylko wieszak na płaszcze i naprawdę hardcore, takich sprzętów odradzam używać. Jeśli jesteś po zakupie to może spróbuj im oddać a jak się nie uda to kup ze 120-130 cm rury KO o śr. nie mniejszej niż 60,3mm (ja mam dzieloną na dwie części, do owocówek używam krótkiej) i zamontuj głowicę jak się należy. Do tego wypełnienie, dobry termometr i będziesz miał sprzęt jak ta lala. Szkoda, że nie zapytałeś przed zakupem ale cóż? Dasz radę. Jak chcesz kontakt do niedrogiego producenta sprawdzonych głowic to pisz PW, nie chcę na forum nikogo reklamować. Głowa do góry i więcej czytaj.

bananek63
100
Posty: 114
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2016, 13:56
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: bananek63 »

Taki sprzęt jaki kupiłeś widzę co tydzień na giełdzie w okolicy Kielc i to w ilości minimum 10 szt. Towar nie wytrawiony robiony typowo na sztukę aby do klienta.
Nie jestem producentem ale serce się kraja jak widzę że ludzie to kupują.
Podstawy teorii mam,specem nie jestem ale wiem, że tym sprzętem zrobił byś furorę ale jakieś 30 lat temu a teraz to po prostu propaganda alledrogo gdzie tego jest pełno ze względu na cene.
Śmieszna sytuacja mi się trafiła na tej giełdzie jak byłem zmuszony zabrać mój instrument na tą giełdę celem późniejszego odstawienia do spawacza w celu poprawy detali.
Akurat ją zobaczył koleś który sprzedaje te aparatury. Ośmiał się i pyta mnie jak ja mam zamiar tu grzać gazem skoro mam rure od dołu(spust wody) a keg jest ocieplony i zaraz mi się to zapali. Odpowiadając mu że mam grzałki elektryczne w środku a do tego regulator napięcia, kolesia zatkało nic nie powiedział odwrócił się i poszedł.

Autor tematu
Piterasek
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 cze 2016, 23:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Re: Moja aparaturka, kupna

Post autor: Piterasek »

Wczoraj brykałem w kuchni i napsociłem 4L 50% siary i 0,7L pogonu. Użyłem do tego stalowej chłodnicy zamontowanej do pokrywki.
Dziś bedzie tłoczenie kolumną na garnku.
Dzień się zaczyna ładnie i bez kaca więc jest super ;)
Fotki bedą jutro z rana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”