Mój pierwszy sprzęt.

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
tomasz81
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 6 sty 2013, 03:53
Podziękował: 5 razy

Post autor: tomasz81 »

tomasz81 pisze:Dzieki za podpowiedź. Mam blisko jeden taki złom. Może uda sie cos znaleźć.
Nie znalazłem takiej rury na płasz wodny ale pomyślałem że może prościej będzie zrbić CM i umieścić spirale w deflegmatorze. Taką rurke na spirale mam więc nie musze nic więcej kupować. Teraz tylko pytanie jaka dluga ma być spirala żeby spałniała swoją funkcje?
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Mój pierwszy sprzęt.

Post autor: zzibii »

Powinno wystarczyć około 20 cm takiej spirali przy średnicy rurki 8mm. Jak zwiększysz przepływ wody, to pewnie i wystarczy 15 cm. U mnie na starej CM płaszcz wodny 15cm z rurki PCV zatrzymywał całkowicie kapanie. Pomocny jest termometr do pomiaru wypływającej wody. Ja miałem taki najtańszy za 10 zł z alledrogo do korygowania natężenia przepływu i zdawał egzamin.
Pomyśl o przerobieniu sprzętu na LM. Potrzeba Ci tylko 20-30 cm rurki 42mm, mufa 42mm, zaworek precyzyjny. Rurkę na spiralę już masz.
Pozdrawiam zzibii.

Autor tematu
tomasz81
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 6 sty 2013, 03:53
Podziękował: 5 razy
Re: Mój pierwszy sprzęt.

Post autor: tomasz81 »

A mógłbyś podesłać jakiś schemat LM? Znalazłem coś na forum ale nie do końca czytelny dla mnie. Dzięki za odpowiedź w sprawie CM.

Już znalazłem. Będe się wzorował na Mini Stilu LM Radiusa. Bardzo fajna i prosta konstrukcja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”