Miód MPChP

Najdawniej znane, o wspaniałej tradycji, doskonałe napoje winne:)
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy

Post autor: kmarian »

Fakt, na oszczerstwo moja wypowiedź zakrawa. :oops: Nie było to moim zamiarem, a wyglądało tak, bo ten chmiel mi się przykleił. Nawet doszedłem do "chytrego" (spalone skórki do miodu, to taki sknera jak ja). "P" nie pasowało mi żadne.
Zaczynam "kąsać klimat" skąd ten chmiel. Upały, piwem się człek raczył, to i chmiel był na myśli. :twisted:

"Zagwozdka" była fajna, i już widzę następną - jak ten jedno-sów będzie pracował? :idea:

Jak wspomniałem wcześniej, miód pszczółki robią (chyba robią). Doszkalam się w wyrobie miodów.
Pierwsze pytanie: czym zastąpić kwas taninowy? Chyba, że dostępny w kraju, to nie będzie problemu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Miód MPChP

Post autor: Juliusz »

kmarian pisze:Fakt, na oszczerstwo moja wypowiedź zakrawa. [...]
Zaczynam "kąsać klimat" skąd ten chmiel. Upały, piwem się człek raczył, to i chmiel był na myśli. :twisted:
Skoro gorąco i piwo i chmiel - rozumiem i wybaczam 8-)
kmarian pisze: "Zagwozdka" była fajna, i już widzę następną - jak ten jedno-sów będzie pracował? :idea:
Tu akurat sprawa jest prosta. Mam takich silników kilka o różnej pojemności, lubię się nimi bawić i działają doskonale.
single.jpg
:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lip 2016, 07:50 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Miód MPChP

Post autor: kmarian »

Jest to zupełnie nie w temacie, ale ...
Zasadę działania silnika znam. Pytanie zadałem, bo nie widziałem takowego jako napęd. Jeśli możesz podesłać mi jakąś fotkę, albo konkretną stronę abym się doszkolił, byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

4 lipca 2016
Ja się z tobą przestanę kolegować :D. Znów mnie w łosia zrobiłeś. :klaszcze: Nie o takich silnikach myślałem, co może jedynie oznaczać, że mam zawężone myślenie. Silniki Twoje są bez wątpliwości jedno-suwowe :twisted:.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Miód MPChP

Post autor: Wald »

Wiele receptur, ba, odkryć, wynalazków jest dziełem przypadku.
Taki Isaac Newton, gdyby jabłkiem między oczy nie dostał, czy zająłby się prawem ciążenia?
A gdyby nie bałagan w pracowni Fleminga, czy penicylina nie musiałaby jeszcze zaczekać?
Może pracuj dalej nad owym składem, a zrobisz coś bardzo przyjemnego.
Coś co zasmakuje wielu, jak mnie zasmakował "Bernardyński". Prosty, a jakiż zacny :respect:
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Miody Pitne”