Mini potstillreflux

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

Autor tematu
cutfinger
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 17 sty 2011, 23:30
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: cutfinger »

Witam. Na próbę wykonałem,domowym sposobem, reflux amerykańskich kolegów. Taki shootgun. W celach eksperymentalnych. Co zauważyłem, że czas gotowania był nieco krótszy. Że przy temperaturze w kegu 97,7 papuga pokazywała 60% gdzie przy normalnym grzaniu miałem około 30%. Wynik taki że z 20 litrów wsadu uzyskałem 4 litry 70%. Foto do zobrazowania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Mini potstillreflux

Post autor: spawacz »

Strasznie brzydkie to, zawsze uważam że do naszego hobby nadaje się wyłącznie TIG ;) Ale nie musi to wyglądać. Najważniejsze że wg ciebie działa. Mógł byś opisać proces przed i po zainstalowaniu tej wstawki jak rozumiem w deflegmator. Jakie miałeś wyniki przed i po, ilość urobku i czas jaki trwała destylacja? interesuje nie również twój PS. Opisz go jak możesz. Pozdrawiam.
.....tymczasem w blaszaku :?

Autor tematu
cutfinger
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 17 sty 2011, 23:30
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mini potstillreflux

Post autor: cutfinger »

Witam . Posiadam keg 30, grzanie elektryczne , rura fi 60 dł. 120 cm, plus chłodnica. Z procesami to różnie było, dlatego że raz leciało 90% przez dwie godziny. Podczas drugiego grzania miałem 70% przez cały proces. Gdy wziąłem sie za trzecie podejście to miałem problemy i nie wyszło dobrze. Jeszce kilka grzań i może uda się jakoś to dostosować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”