Miętówka

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

xander33
5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 21 cze 2014, 17:54
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: xander33 »

Dzień 1 po dodaniu mięty.
Miętówka z samych liści przy takiej ilości w smaku miętowa z lekką nutą goryczki i w ładnym kolorze. Co do miętówki z liści i kwiatów kolor taki sam, ale smak łagodniejszy i wyraźniejszy.
Dzisiaj zakupiłem miodek i postanowiłem jedną (tą z kwiatami) nim potraktować z wiadomych przyczyn - tej z liści może być za mało na eksperymentowanie bo taki smaczek mi bardziej odpowiada.
Życzę kolegom udanej soboty :pije: :pije: :pije:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

xander33
5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 21 cze 2014, 17:54
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Miętówka

Post autor: xander33 »

WP_20140827_002 (Kopiowanie).jpg
Dnia piątego.
Miałem dziś chwilkę więc postanowiłem opisać efekt :D
Miętówka z liści z trzema łyżeczkami cukru mniam mniam i kolorek idealny miętowy i wytrawny ale nie gorzki. Co do miętówki z liści i kwiatów z trzema łyżeczkami cukru i trzema miodku to w pierwszej chwili miętówka zmętniała ale o dziwo po 3 dniach się wyklarowała oczywiście do tej z samymi liśćmi i cukrem jej daleko ale o niebo lepiej niż w sobotę, smak natomiast dla niewiast podobno mioooooodzio dla mnie trochę słodka no ale to kwestia jakie kto lubi, efekt wizualny na foto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tymar
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 20 paź 2013, 17:37
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Miętówka

Post autor: tymar »

Mój sposób na fajną miętówkę to ok 50 listków świeżej mięty dodane do 5 litrów psotki 45%, 10 łyżeczek cukru, oraz cienko obrana i sparzona skórka z 5-ciu cytryn.
Po 5 godzinach można pić, po 5 dniach dobra, po 5 miesiącach pyszna.
"Natura po to nam dała dwoje oczu, dwoje uszu a tylko jeden język, abyśmy więcej patrzyli i słuchali niż mówili"

chrisb
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2015, 21:36
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Miętówka

Post autor: chrisb »

Może i ja dołączę się z przepisem.
5 gałązek mięty /mieszam pieprzową i marokańską/
1 pomarańcza, 1 goździk
szczypta kwiatu muszkatu
3 łyżki białego cukru kandyzowanego
200 ml wody
500 ml psoty 70%

Pomarańczę sparzyć, osuszyć i bardzo cieniutko obrać z połowy owocu.
Skórkę, miętę, goździk i szczyptę kwiatu muszkat /Jak nie można kupić to troszkę gałki/ i psotę do naczynia na 8 tygodni odstawić. Co parę dni mieszać.Zagotować wodę z cukrem. Wystudzić, przelać do odstałej reszty, zamieszać, przecedzić i rozlać do butelek.
Jako dekorację można dodać gałązkę świeżej mięty i cieniutką skórkę z pomarańczy.

Smacznego

bananek63
100
Posty: 114
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2016, 13:56
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Miętówka

Post autor: bananek63 »

Poczyniłem nalewkę z mięty:
2l spirytusu,
ok. 60 listków mięty.
Macerowało się to ok. 2 tygodnie do momentu aż zobaczyłem, że liście straciły swój kolor na rzecz brązowego. Alkohol nabrał zielonkawego koloru i postał tak ze 2 tygodnie. W celach degustacyjnych odebrałem 250 ml produktu dodane zostało drugie tyle wody i dosłodzone ok. 3 łyżkami cukru ( do smaku).
Wszystkim smakowało od razu po przygotowaniu. Piło się to bez przepijania - lekko słodkie, czuć miętę i odrobinę goryczki oczywiście na plus.
W weekend zrywam znów miętę bo boje się, że do lata nic nie zostanie.
Polecam wszystkim nalew z mięty i nie ważne jak robiony, każdy smakuje super.
Awatar użytkownika

Adrian222
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 4 sie 2017, 08:02
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Miętówka

Post autor: Adrian222 »

Od czego zależy to czy nalewka miętowa ma taki ładny zielony kolor czy ciemny,prawie czarny?

http://rarossa.blogspot.com/2016/07/nal ... etowa.html
Awatar użytkownika

zając_poziomka
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 16:57
Krótko o sobie: Fan broni, książek i alkoholu.
Ulubiony Alkohol: Smakuje mi wszystko, co sam zrobię.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Miętówka

Post autor: zając_poziomka »

Chyba głównie od tego, że "nie wymaga dojrzewania, można ją degustować od razu". Jak ją potrzymasz dłużej, to zżółknie.

jools
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 9 mar 2018, 22:09
Podziękował: 1 raz
Re: Miętówka

Post autor: jools »

No i ja właśnie popełniłem swoją pierwszą miętówkę na próbę. Jako, że mięty pieprzowej akurat nie miałem a na jednej z grządek rośnie las mięty jabłkowej to postanowiłem spróbować. Narwałem ładny bukiecik, z którego poobrywałem wszystkie listki i wrzuciłem do słoja z 1L 70% psotki. Po około 4-5 dniach listki straciły swój kolor i wtedy zamieniłem je na ok 100ml wody z 200gr cukru i dodatkiem soku z połowy cytryny. I... muszę przyznać, że plany pomniejszania mocy tej nalewki odkładam na razie na jakieś "może kiedyś". Stwierdzam, że zarówno ilość mięty i moc nalewki bardzo mi odpowiadają a i poziom słodkości jest jak najbardziej ok. Kolor z początku był intensywnie zielony jednak z czasem delikatnie przyblakł ale w kosztowaniu jej wcale to nie przeszkadza ;)
Dzisiaj planuję dorobić jeszcze kolejną porcję z tego co zostanie po nastawianiu wiśniówki. Na zimowe niestrawności będzie jak znalazł :D
Jak to z gustami bywa. Jednym smakuje innym nie. Ja na mięcie jabłkowej polecam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”