Znaleziono 53 wyniki

autor: michu1978
sobota, 21 sty 2017, 08:54
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Rektyfikacja - druga (trzecia, czwarta...) destylacja bimbru
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 154873

Re: Rektyfikacja - druga (trzecia, czwarta...) destylacja bimbru

Witam za bardzo nie mogę znaleźć na forum opisu z destylacją starych nalewek. Wczoraj zrobiłem pierwszą destylację swojego zacieru. Dziś planuje zrobić druga destylację, ale znajomy mi dziś rano podrzucił kilka litrów starych nalewek (gł. z bzu i jakieś inne smakowe). i czy te nalewki mogę połączyć ...
autor: michu1978
wtorek, 21 lut 2012, 21:15
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Moje domowe wędliny...
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 30697

Re: Moje domowe wędliny...

Tu jest link do mojej wedzarni http://alkohole-domowe.com/forum/moja-domowa-wedzarnia-t4722.html Do wedzenia używam zrębek z olchy bo takie mogę dostać w sklepie artykułami do masarstwa. Na zimno nie robiłem jeszcze ale raczej będzie problem, gdyż palenisko jest pod spodem ale będę musiał chyba kied...
autor: michu1978
wtorek, 21 lut 2012, 19:23
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Moje domowe wędliny...
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 30697

Re: Moje domowe wędliny...

Witam
Wrzucę parę fotek z mojego wędzenia Bożonarodzeniowego 2011
Wędzenie robię na mojej wędzarni, której zdjęcia są trochę wcześniej zamieszczone
autor: michu1978
czwartek, 24 lis 2011, 15:08
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Moja domowa wędzarnia
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 15775

Re: Moja domowa wędzarnia

Ty Klodek4 masz z kanałem dymnym . Moja natomiast to dym wytwarza od można powiedziec podgrzewania wirów bezpośrednio pod mięsiwem bo mam podwójne dno Smak wędlin jest bardzo wyrazisty od dymu i po wędzeniu już ich nie parzę. Do wędzenia używam zrębek z olchy bo taki mogę narazie dostac w sklepie do...
autor: michu1978
czwartek, 24 lis 2011, 07:14
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Moja domowa wędzarnia
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 15775

Re: Moja wędzarnia

Beczka była wymyta i wypala tak, że żadnego świństwa po oleju czy ropie nie było. Kolor mi nie przeszkadza, najważniejsze że beczki spełniają swoje zadanie.
autor: michu1978
środa, 23 lis 2011, 19:51
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Moja domowa wędzarnia
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 15775

Re: Moja wędzarnia

Koszta to znikome bo 2 beczki dostałem za darmo od znajomego mechanika. Komin z kolankiem to koszt 12 w sklepie GS żelaznym kawałek blachy na dekiel to miałem u siebie. Jedynie to tylko kwestia pospawania beczek i komina czyli flaszka dobrej psoty
:D
autor: michu1978
środa, 23 lis 2011, 16:27
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Moja domowa wędzarnia
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 15775

Re: Moja wędzarnia

Witam
Dodaje parę zdjęć z wędzarni oraz co z wędzenia wyszło.
:D
autor: michu1978
środa, 26 paź 2011, 21:13
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Moja domowa wędzarnia
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 15775

Moja domowa wędzarnia

Witam. Kiedyś na forum dawałem schemat mojej wędzarni. Teraz już daję zdjęcia jak została zrobiona. W poniedziałek pierwsze wędzenie szynki i boczku na razie tylko po 2 szt. z każdej pozycji. Teraz dołączam zdjęcia wędzarni. Mięso się pekluje (zdjęcia). Jak zostanie uwędzone dam zdjęcia i opis smaku...
autor: michu1978
niedziela, 23 paź 2011, 13:40
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Recycling - odzysk alkoholu z owoców po nalewkach
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 47115

Owoce po nalewce

Witam
Pozosatło mi trochę śliwek po zrobionej nalewce. Czy te śliwki można wykorzystywać do zrobienia zacieru razem ze starymi kompotami czy nadają się już do wyrzucenia
proszę o podpowiedź
Pozdrawiam
autor: michu1978
środa, 27 lip 2011, 10:56
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wędzarnia domowa
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 29492

Wędzarnia domowa

Witam Po załapaniu bakcyla na pędzenie psoty przychodzi powoli pora na stworzenie własnej wędzarni. Z powodu bardzo ograniczonego miejsca na posesji znajomy podsunął mi projekt wędzarni, którą on posiada i używa. Jest dość wg mnie dziwna, ale mięsiwo już raz z niej próbowałem i jest ok. W załączniku...
autor: michu1978
wtorek, 25 sty 2011, 16:02
Forum: Problemy zacierowe
Temat: KLAROWANIE NASTAWÓW od A do Z.
Odpowiedzi: 349
Odsłony: 208563

Re: KLAROWANIE NASTAWÓW od A do Z.

Witam Podłącze sie do tematu. Niedawno znów nastawiłem zacier na kompotach z owocami i dżemach. Czy jak już drożdże swoje zrobią to poddać go klarowaniu czy można odrazu go pędzić. Bo ostatnio jak to samo zrobiłem to stał jeszcze spokojne około 4 tygodni zanim poszedł w rury. Mimo że tego wcześniej ...
autor: michu1978
środa, 8 gru 2010, 14:59
Forum: Przepisy smakowe
Temat: miodula
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 10912

Re: miodula

Chyba wielokwiatowy, bo taki miałem, ale ponoć najlepszy jest rzepakowy lub lipowy.
autor: michu1978
wtorek, 7 gru 2010, 22:07
Forum: Przepisy smakowe
Temat: miodula
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 10912

miodula

Witam Po małych eksperymenatch zrobiłem prostą i smaczną miodulę Na 1 l psoty o mocy 50-55% podgrzewanej w garnku rozpuściłem kilka łyżek dobrego prawdziwego miodu. Po ostygnięciu rozlane do butelek i oczywiście dochodzi smakiem. Powiem tak: w smaku rewelka i niczym nie uchodzi smakiem jak oryginaln...
autor: michu1978
wtorek, 16 lis 2010, 22:06
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG po pepsi] michu1978 - mój sprzęt
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6109

Re: [KEG po pepsi] michu1978 - mój sprzęt

Dziś sprzęcik przeszedł swój prawdziwy chrzest bojowy. Z 10 l zacieru z kompotów wiśniowych wyszło ok. 2,5 l 50% psoty z pierwszego pędzenia. Aż mile mnie to zaskoczyło bo pozostało jeszcze następne 10 l zacieru do przegonienia, bo jeżeli wyjdzie z tego tyle samo to aż będzie się chciało to wszystko...
autor: michu1978
wtorek, 9 lis 2010, 22:54
Forum: Przepisy smakowe
Temat: butelka po rakij
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2885

Re: butelka po rakij

Właśnie gałązka jest zamoczona jeszcze w resztkach rakij także mi się zdaje że jeszcze będzie można ja wykorzystać ??
autor: michu1978
wtorek, 9 lis 2010, 20:57
Forum: Przepisy smakowe
Temat: butelka po rakij
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2885

butelka po rakij

Jaki czas temu będąc w Chorwacji zakupiłem wtedy butelke lokalnej rakiji . W środku butelki była gałązka drzewka piniowego. Smak tego trunku dość wyrazisty i wiadomo od tego czasu juz dużo nie zostało :pije: A teraz niedawno przegoniłem nastaw na winogronach. Mam ok 1.2 l o mocy 75-80% i moje pytani...
autor: michu1978
niedziela, 7 lis 2010, 20:49
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG po pepsi] michu1978 - mój sprzęt
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6109

Re: {KEG po pepsi} mój sprzęt

Największy problem sprawia właśnie utrzymanie stabilności kotła gdyż niema równej podstawy jest zaokrąglona i się lekko gibie.
Chodzi mi czy by można go jakoś lekko przerobić czy zostawić tak jak leci??? :D . Obieg wody jest zamknięty pompka akwariowa w wiadrze, przynajmniej duża oszczędność wody
autor: michu1978
niedziela, 7 lis 2010, 19:55
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG po pepsi] michu1978 - mój sprzęt
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6109

[KEG po pepsi] michu1978 - mój sprzęt

Witam W końcu po zakupie nowego baniaka (stary poszedł w odstawkę kana aluminiowa) Przedstawiam wam moje nowe cudo, które mam nadzieje że posłuży mi trochę. Proszę o Was o rade co by trzeba niej zmienić i udoskonalić. Jestem po pierwszym pędzeniu na niej psoty z winogron wyszło ok z ok. 8l zacieru w...
autor: michu1978
wtorek, 17 sie 2010, 10:08
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Czy wyszło dobrze
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2341

Re: Czy wyszło dobrze

Już po zmieszaniu tych mocnych trunków po 2 pędzeniu i rozcieńczeniu z woda do 40% wyszło 5l wódeczki o super zapachu wiśni która sie gryzie teraz. To chyba w miare???
autor: michu1978
poniedziałek, 16 sie 2010, 18:29
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Czy wyszło dobrze
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2341

Czy wyszło dobrze

Witam Szanownych Kolegów Psotników Mam znów dylemat Ostatnio znów nastawiłem 20l nastawu z kompotu wiśniowych. Skład: ok 5l kompotów(z owocami) do tego 4 kg cukru i paczuszka drożdży winnych BIOWIN, blg na starcie wyniosło ok. 22-25blg. stało tak sobie ok 14 dni i jak przestało bomblować to poszło( ...
autor: michu1978
środa, 4 sie 2010, 10:13
Forum: Dzielenie frakcji podczas destylacji
Temat: CO TO JEST PRZEDGON, A CO TO JEST POGON ?
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 110482

Re: CO TO JEST PRZEDGON, A CO TO JEST POGON ?

Witam Mam właśnie pytanie do was dotyczące sie oddzielania pogodnu i wygonu.Chodzi mi głównie o to czy do drugiej destylacji należny tylko dodać już sam wygon czy tez dolać tzw. doby alkohol w zakresie mocy 70-45%.Bo ja jak ostatnio robiłem to zlałem ten dobry i wygon razem do drugiej destylacji i d...
autor: michu1978
sobota, 27 mar 2010, 12:31
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Wątpliwości co do klarowania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12913

Re: Wątpliwości co do klarowania

Czutka pisałeś ze po pierwszym psoceniu miałem zbyt duże straty. Ja sugerowałem się tym że jak mi zaczęło lecieć 40% to już nie ciąłem dalej, czyli co powinienem ciągnąc na maxa do 30%i to później wszystko wlać na 2 pędzenie???
autor: michu1978
poniedziałek, 22 mar 2010, 20:22
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jakiej wody należy użyć do rozcieńczania gotowego destylatu?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 15694

Jakiej wody należy użyć do rozcieńczania gotowego destylatu?

Witam
Jaka wodą najlepiej rozcieńczyć bimberek o mocy 70-80% aby nie był pózniej mętny
kranówka przegotowana czy jakąś mineralną nie gazowaną czysta czy smakową???
autor: michu1978
sobota, 20 mar 2010, 09:18
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Wątpliwości co do klarowania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12913

Re: Wątpliwości co do klarowania

Witam Jestem już po nocnym psoceniu mojego zacieru. Powiem tak po spuszczeniu z wiadra zacieru do kotła wyszło ok. 15 l dobrego zacieru do psocenia. Po ciężkiej walce która trwała od 17h po południu do 1 h w nocy wyszło mi ok 3.5 l mocnej gorzałki. 1 l to jakie 70% 2l to 55-60% 3 l to jakieś 40% i o...
autor: michu1978
wtorek, 16 mar 2010, 21:31
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Wątpliwości co do klarowania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12913

Re: KLAROWANIE NASTAWÓW od A do Z.

Czyli jak się sklaruje to można już ściągnąć zacier i wlać do kany i pędzić na dobry bimberek??? :odlot: Jak mogę poznań, że mój zacier jest już po sklarowaniu. Jeżeli on jest koloru czerwonego, bo miałem zrobiony z kompotów wisniowych. Jak wczoraj patrzyłem do wiadra to prawie żadnej różnicy nie wi...
autor: michu1978
wtorek, 16 mar 2010, 20:44
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Wątpliwości co do klarowania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12913

Re: KLAROWANIE NASTAWÓW od A do Z.

Podany przeze mnie skład zacieru to jest na nastaw na bimber. po ustaniu fermentacji zacieru cukromierz wskazywał O na wskazniku . Czyli powinienem wyłowić owoce i klarować zacier aby go potem pędzić?? czy zostawić owoce żeby same opadły na dno w trakcie klarowania?? :shock: Zapomniałem dodać ze zac...
autor: michu1978
wtorek, 16 mar 2010, 19:40
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Wątpliwości co do klarowania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12913

Wątpliwości co do klarowania

Ja do swojego zacieru( 5l kompotów z owocami gł. wiśnie, 4 kg i 15 l wody) po półtora tygodnia fermentacji zasts. do klarowania zacieru klarowin firmy biowin 2 saszetki. Zgodnie z instrukcja po 24 h rozrobiony klarowin wlałem do mojego zacieru. Jak długo muszę czekać aby zacier się sklarował, i czy ...
autor: michu1978
piątek, 5 mar 2010, 13:19
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Zacier na bimberek nie wystartował.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 30473

Re: Zacier na bimberek nie wystartował.

Dzięki Calyxie za opinię w sprawie mojego zacieru.
teraz tylko odczekać jak sie przerobi i go sklarowac jakimś srodkiem do klarowania i psocic zacier?? :D
autor: michu1978
czwartek, 4 mar 2010, 17:32
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Zacier na bimberek nie wystartował.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 30473

Re: Zacier na bimberek nie wystartował.

Drogi kolego Calyxie podaje ilości mojego zacieru ok 16 l wody, 4 kg cukru i niecałe 5 l kompotów z owocami z nich ( gł. wiśnie i trochę czeresni) oraz torebkę tych drożdży z biowinu co wcześniej pisałem. Na następny dzień dorzuciłem pół paczki drożdży babuni bo zacier nie pracował. Tylko jak wrzuca...
autor: michu1978
środa, 3 mar 2010, 20:26
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Zacier na bimberek nie wystartował.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 30473

Re: Zacier na bimberek nie wystartował.

Ale nie przesadziłm z tymi troche drożdżami ze dodałem te pół paczki babuni????
autor: michu1978
środa, 3 mar 2010, 20:01
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Zacier na bimberek nie wystartował.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 30473

Re: Zacier na bimberek nie wystartował.

tak to są te drożdże biowin fermivin pdm.
ale dodałem jeszcze niedawno pół paczki drożdży babuni. na powierzchni owoców zaczeła pojawiac sie tez biała piana czy to dobrze???
jakies 15 min zaczał pracowac zacier :D
Tylko cxy cholera znów nie przesadziłem z drożdzami???????? :o
autor: michu1978
środa, 3 mar 2010, 17:27
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Zacier na bimberek nie wystartował.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 30473

Re: Zacier na bimberek nie wystartował.

Nie na opakowaniu pisało aby po 20 min rozrobione wlac do zacieru i tak zrobiłem Edit:________________ http://www.biowin.pl/?bio=1&lang=pol&str=4&grupa=3&podgrupa=14&produkt=789&session=0d2ffc12eb3d5b0283602f13ebd4a93f dokładnie takie drożdże użyłem do mojego zacieru http://w...
autor: michu1978
środa, 3 mar 2010, 17:13
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Zacier na bimberek nie wystartował.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 30473

Re: Zacier na bimberek nie wystartował.

Witam Mam podobny problem z moim zacierem. wczoraj wieczorem zrobiłem zacier z kompotów i dodałem drożdży winnych firmy Biowin całą saszetkę na 20 l. Rozrobiłem drożdże tak jak pisało na opakowaniu, dodałem je do zacieru. Przychodze dziś z pracy koło 16 a tu nic niesłychać nie widać aby szły gazy. M...
autor: michu1978
wtorek, 23 lut 2010, 14:13
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastawy z kompotów, dżemów i innych podobnych przetworów
Odpowiedzi: 217
Odsłony: 121492

Re: zacier z kompotów

Witam Właśnie zabieram sie za robienie powyższego zacieru z kompotów i po namyśle kupiłem drożdże winne. Na tych drożdżach pisze żebym wsypał całą saszetkę do zacieru ( 20 l). A jak wcześniej mi tu koledzy doradzali to zęby tylko trochę dać to tyczyło sie piekarniczych. a jak właśnie wygląda sprawa ...
autor: michu1978
wtorek, 23 lut 2010, 12:50
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastawy z kompotów, dżemów i innych podobnych przetworów
Odpowiedzi: 217
Odsłony: 121492

Re: zacier z kompotów

Sorry
I to pÓŁ łyżezcki to naprawde wystarczy do przerobienia 20l zacieru :o ????
autor: michu1978
wtorek, 23 lut 2010, 12:43
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastawy z kompotów, dżemów i innych podobnych przetworów
Odpowiedzi: 217
Odsłony: 121492

Re: zacier z kompotów

Bo pierwszy zacier to zrobiłem z 2 l kompotu z owocami morele dodałem ok. 4,5 kg cukru i dobre 0,5 kg drożdży. TO fermentowało sie ze 2 dni później stanął. to dodałem jeszcze kostkę drożdży. Cos jeszcze bąbelkowało, ale jak wziąłem do pędzenia to waliło drożdżarmi ajk cholera. To czy do tego zacieru...
autor: michu1978
wtorek, 23 lut 2010, 12:26
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastawy z kompotów, dżemów i innych podobnych przetworów
Odpowiedzi: 217
Odsłony: 121492

Re: zacier z kompotów

To ile dokładnie dać drożdży ( piekarniczych) do mojego zacieru: bańka 20 l i 5 l kompotów i oczywiście ok 4-5 kg cukru w przybliżeni tak aby one dały przerobic cukier i nie śmierdziały???
autor: michu1978
wtorek, 23 lut 2010, 11:59
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastawy z kompotów, dżemów i innych podobnych przetworów
Odpowiedzi: 217
Odsłony: 121492

Re: zacier z kompotów

A jakie by były dobre drożdże???
Bo trochę mi pozostało tych babuni i w jakiej dawce je dać aby za szybko zacieru nie przerobiły no i aby tez zacier zbytnio nie walił drożdżami jak ten mój ostatni i jakie powinno być blg na starcie??
autor: michu1978
poniedziałek, 22 lut 2010, 21:34
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastawy z kompotów, dżemów i innych podobnych przetworów
Odpowiedzi: 217
Odsłony: 121492

"Zaciery" z kompotów i innych domowych przetworów

Witam ponownie Pierwsze psocenie za bardzo mi nie wyszło no cóż człowiek uczy sie na błędach. Teraz będę chciał znów zabrać za drugie psocenie i potrzebuje porady Waszej. Więc tym razem chciałbym zrobić nastaw z kompotów. Posiadam pojemnik 20 litrowy, i w tym chce zrobić nastaw. Uzbierało mi sie ok....
autor: michu1978
niedziela, 21 lut 2010, 14:00
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: Jak wyeliminować woń drożdży z bimbru i żeby łeb nie bolał?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 82024

Re: moje pierwsze psocenie

Tak się domyślałem ze coś sknociłem, ale cóż to moje pierwsze pędzenie. Czyli po przestaniu ferme ntacji powinien zacier się zklarować ( zrobić się przezroczysty) samocz ynnie albo jemu pomóc inną metodą, a dopiero potem go pędzić??? tTeraz to co zmajstrow ałem leży w butelkach ze śliwkami i zobaczy...

Wyszukiwanie zaawansowane