Mała wydajność

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Autor tematu
wlazio18
30
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 6 sty 2011, 14:27
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: wlazio18 »

Witam dziś dokonałem kolejnej destylacji ten sam nastaw z t3 24 litry blg zerowe.
I znów problemy ...
Nagrzanie kolumny, zwilżenie około 45 minut i stabilizacja, odbiór przedgonów. Użyłem 3 ZP gdy kolumna się nagrzała zmniejszyłem grzanie prawie do minimum i woda mocno odkręcona, wtedy przez czas zwilżania temp była stabilna.
Następnie zwiększenie gazu i zmniejszenie przepływu wody podczas odbioru właściwego gonu temperatura była stabilna przez 30 minut następnie zaczęła systematycznie rosnąć bez ingerencji w wodę czy gaz. Słychać było gdy się przyłoży ucho do kołnierza bulgotanie z kolumny odbiór zmienny raz kapie raz ciurkiem. Czy to możliwe że nawet bardzo delikatne zwiększenie gazu tuż ponad minimum będzie powoli sprawiać że zalewa kolumnę i temp będzie systematycznie rosna w górę? Temp wynosi około 80 stopni a z rurki nic nie kapie albo strasznie powoli a woda na ZP delikatnie ciurka.
koncentraty wina

siwucha
20
Posty: 21
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 21:09
Re: Mała wydajność

Post autor: siwucha »

Mam ten sam typ kolumny. Sieć wodociągowa ma w miarę stałe ciśnienie u mnie. Hmmm...może zrobiłbyś małe zmiany tzn. jak u mnie wspawać, mufę w kega na dwie grzałki scalone 2X1500W. Do tego sterownik Pamel 3W. E-arc: tzn zaworek do odbioru destylatu podłączony do sterownika. Koszt około 450zł w sumie. U mnie to się sprawdza. Grzeję ręcznie-to znaczy tzw tryb ręczny, a po przekroczeniu temp 50-60st C przełączam na tryb auto-PID. Czujkę mam nad wypełnieniem i nad refluksem zewnętrznym, gdy na czujce temp 35st C włączają się zawory. Po przełączeniu trybów tylko zmieniam naczynia na destylat. Ogrzewanie prądem to około 90% skuteczności natomiast gazem około 50%,więc cenowo wychodzi to m/w podobnie. Sterownik pilnuje sam procesu. U mnie w każdym razie sprawdzaja się te 4 zimne palce (destylat około 96%), z 6kg cukru,około 3L alk. Przepływ przez zimne palce musi byc minimalny-aby ciurkiem leciała woda, tzn ciurkało, wtedy jest ok.
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 sty 2013, 08:41 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Kosmetyka, spacje po kropkach i przecinkach!

Autor tematu
wlazio18
30
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 6 sty 2011, 14:27
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mała wydajność

Post autor: wlazio18 »

Witam, temacik już troszkę przedawniony.Zp dawno poszło teraz jest abraciszek fi wew 66 mm grzanie 3x2kw h= 130 wypełnienia VM itd bez komputera jedynie, odbiór itd... BOMBA postaram się któregoś dnia wrzucić jakieś foto. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”