Mała kolumna jaki typ wybrać?

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: maniek86 »

Dziękuje boxer1981228 juz mam plan,uspawam własna beczkę.
Tylko prosze o podpowiedz odnośnie grzałki jaka duża i jaka na kocioł około 17-19 litów?
Bimber forever !!!
koncentraty wina

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: aronia »

Jak duża mhm... jak z Polski na "wyspy" :P A tak bardziej na serio to jak będziesz miał regulator to możesz założyć i 3x3kW. A jak nie będziesz miał to przy małej średnicy nawet 1,4kW może być za duża...
Wpisz w wyszukiwarkę frazę: " jakie grzałki zastosować " i powinno Ci się wszystko wyjaśnić. Tylko przed zakupem sprawdź bezpieczniki.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: Lootzek »

Uspawasz własną beczkę piszesz, a nie szkoda to roboty? Nie lepiej kupić keg 30 litrowy? Jak znalazł do twojej pojemności nastawu :) Chyba że masz dostęp do blachy KO za grosze, bo jak nie, materiały, robota za parę funtów oszczędności? Kwasówka jest droga. A do takiego kega 30-tki idealna moim zdaniem jest grzałka 2x2kW - na dwóch w miarę szybko rozgrzewasz, potem jedną zostawiasz a drugą operujesz przez regulator, albo przy mniejszej średnicy kolumny, wręcz pracujesz na jednej z regulatorem.

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: maniek86 »

Kwasówka za grosze a raczej za pensy.Są odpady w pracy które mogę wykorzystać, menager nie ma z tym problemu.Jedyne co muszę kupić to zaworki, grzałkę i jakieś drobne rzeczy.Spawać mogę po godzinach bez problemu.
Jeśli możecie podeślijcie oferty grzałek z regulatorami z gwintem na mufkę. Bo z elektryką jestem na bakier.
Bimber forever !!!
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: ramzol »

No panocku to jak juz 9l szybkowar poległ to szukaj 30l kega jak piszą i nie kombinuj z walcem :D
Zmierz miejsce w którym będziesz grał. i wtedy myśl i kombinuj, na spokojnie bez pospiechu ;)
keg 30l grzałka 2x2kw rura fi 50 (jak na PW pisałeś) tylko kolumnę tytrać. Głowica Aabratka to pikuś a Bokakoba dziecko zrobi ;)
Poczytaj trochę o budowie sprzętu i zapomni o ZP.
Zajrzyj tutaj http://alkohole-domowe.com/forum/ramzol ... ml#p118410
http://alkohole-domowe.com/forum/post92095.html#p92095
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

ustianowski
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 17 lut 2015, 15:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: ustianowski »

Witam. Koledzy dobrze radzą, zrób kolumnę. Zawsze możesz zrobić dzieloną i po koncercie szybkie mycie i do szafy. :D A na kega gdzieś miejsce znajdziesz.

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: maniek86 »

Nie znam nikogo kto pracuje za barem,poza tym wszystkie kegi idą na wymianę.Pewnie te które są uszkodzone można znaleźć ale ja na internecie nie znalazłem.Za to na polskim olx już tak 20 L i to w godziwej cenie.Wysyłka do UK jakieś 15 funtów zatem to też nie jest zły pomysł.
Pewnie ze każdy zrobi Aabratka,tylko...Jak te spawy wyglądają?Myślą ze nie wszędzie jest "przetop" a co gorsza kilka to było po prostu poklejone i ktoś jeszcze za takie rzeczy chce pieniądze-nie wspomnę już o prawidłowej osłonie argonu.Nie wiem czy to czasem nie może być przyczyna dziwnego smaku i innych niepowodzeń w psoceniu.
Ramzol ale czy pomysł z "walcem" nie wydaje Ci się choć trochę dobry?Zrobię CM z pojedynczym ZM-walcem bo samakówki lubię może nie bardzo intensywne ale z lekką nutą.
Koledzy (miałem już napisać Panowie :) ) proszę podeślijcie mi tylko jakąś aukcję z grzałka z wbudowanym regulatorem.Czytałem trochę o grzałkach ale jak jest jakiś przykład aukcji to jest to aukcja skończona.
Taka grzałka do bojlera będzie się nadawać?Wyczytałem ze powinna być jak keg czyli KO.
Bimber forever !!!
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: Lootzek »

Taka grzałka z termostatem to samo zło - nie nadaje się do ogrzewania naszych sprzętów.. Naprawdę, zwykła grzałka i choć najprostszy regulator zapewnią Ci wystarczającą kontrolę. Kegów poszukaj na ebay, albo jak któryś z kolegów zrobił, obdzwoń pobliskie hurtownie. W wyborze konstruktora swojego sprzętu kieruj się opiniami z forum.
O co chodzi z tym pojedynczym ZM-walcem?

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: aronia »

maniek86 pisze:Jak te spawy wyglądają?
Ale tak u Ciebie wyglądają czy chcesz wiedzieć jak mają/mogą wyglądać? Jeżeli ta 2 opcja to zerknij na zdjęcia przeciętej głowicy u jednego z konstruktorów - chyba FRANZMASTER(wpisz w wyszukiwarkę).
maniek86 pisze:Ramzol ale czy pomysł z "walcem" nie wydaje Ci się choć trochę dobry?Zrobię CM z pojedynczym ZM-walcem bo samakówki lubię może nie bardzo intensywne ale z lekką nutą.
- walec OK tylko na górę i dół lepszy byłby stożek. A co do "dobrości" pomysłu to przeczytaj wpis Lootzek - są w nim chyba wszystkie minusy tego rozwiązania. Co to jest ZM? Smakówki można też robić na zwykłej kolumnie odpowiednio sterując zaworkiem - sam się dopiero tego uczę.
maniek86 pisze:Koledzy (miałem już napisać Panowie :) ) proszę podeślijcie mi tylko jakąś aukcję z grzałka z wbudowanym regulatorem.
STOP!!! To co napisałeś wskazuje, że myślisz o termostacie - wpisz to słowo na "t" w wyszukiwarkę i doczytaj przed zakupem.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: ramzol »

Kolega myli ZP Zimny Palec z ZM czyli Zimnym Mankiem :lol: ZP wyjaśniony tak jak i grzałka chyba też :D tak mi się wydaje. Co do abratka to nie wiem jakie masz umiejętności, pisałeś ze spawasz :D
Co do tego co jest na rynku i jakie pieniążki trzeba wywalić to sie nie wypowiem :?
Jak miał bym możliwość zrobienia niskiego walca to na pewno zrezygnował bym z kega. Tylko mój walec miał by 80l :lol: W tym hobby, przy nie sprzyjających warunkach lokalowych liczy się każdy cm. Jak masz możliwość zrobienia kociołka za mniej niż 200zł to rób. Aronia dodał juz o stożku.
Zacznij szukać/czytać powtarzam po raz kolejny. Bo zaczynasz przeginać pałkę prosząc o gotowca w postaci linku do aukcji. Jakieś zasady tu mamy panocku
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: radius »

ZM-walec, to pomysł z tego postu http://alkohole-domowe.com/forum/inna-c ... 12919.html i myślę, że już wszystko na ten temat zostało wyjaśnione, a co do grzałki to aronia, już to wyjaśnił. Kup zwykłą grzałkę (do zbiornika 20 l wystarczy ci np. taka - http://allegro.pl/her-eliko-grzalka-1-4 ... 84081.html, do tego najprostszy regulator - http://allegro.pl/regulator-napiecia-mo ... source=mlt
i już nie masz więcej pytań :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Mała kolumna jaki typ wybrać?

Post autor: maniek86 »

ZM pomyliłem z ZP a chciałem zrobić zamiast kilku ZP jeden,zakończony półokrągło z jeden i drugiej strony. Od spodu dać "kolec" który kierował by skropliny idealnie na środek kolumny. Ale po co trudzić skoro można sterować zaworkiem i mieć też "owocówkę"
Już wiem grzałka KO+regulator i mam cały system grzewczy mufkę znajdę w pracy.

Mod.
Przypominam o spacjach po kropkach na końcu zdania
:)
Bimber forever !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”