List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
K-Zaq
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 9 lip 2014, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mamrot :D
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Pogranicze Świętokrzysko-Lubelskie :)
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Post autor: K-Zaq »

Postanowiłem pobawić się w Robin Hooda przepisów i uświadamiać osoby nieznające prawa o pewnej niechlubnej zagrywce stosowanej przez sprzedających na Allegro.
Uważam, że należy z tym walczyć i chcę by jak największa liczba konsumentów, czyli każdy z nas, znała swoje prawa oraz obowiązki sprzedawcy.
Warto wiedzieć co nieco, zanim damy się przekręcić. Informuję o tym na forach, które odwiedzam, bo co najlepsze ogromna ilość osób jest przekonana, że sprzedający.... ma rację!
Popularnym procederem na Allegro jest wrzucanie do opisu aukcji przez sprzedawców zrzucania z siebie odpowiedzialności za list zwykły nierejestrowany, które wygląda mniej więcej tak:
nieuczciwy sprzedawca pisze:"Nie ponosimy odpowiedzialności za przesyłki wysłane zwykłymi listami NIEPOLECONYMI."
nieuczciwy sprzedawca pisze:"UWAGA!!!!
Listy ekonomiczne i priorytetowe nie posiadają potwierdzenia nadania i są wysyłane na odpowiedzialność kupującego! W związku z tym, że w razie zaginięcia bądź niedoręczenia tych listów nie ma możliwości złożenia reklamacji, nie odpowiadamy za wysyłkę listami zwykłymi! Zalecamy wybór listów poleconych lub przesyłki biznesowej, kurierskiej."
Moi drodzy, nie dajcie się oszukać, bo te zapiski nie są zgodnie z prawem.

Na początek przeczytajcie pewien artykuł:

http://www.prawokonsumenta.pl/2012/09/1 ... ternetowy/


Jeśli nadal nie wierzycie, macie odpowiedź z Federacji Konsumentów:
"Szanowny Panie,


Taki zapis jest nieważny. Jest on niezgodny z art. 548 § 3 kodeksu cywilnego:

Jeżeli rzecz sprzedana ma zostać przesłana przez sprzedawcę kupującemu będącemu konsumentem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania kupującemu. Za wydanie rzeczy uważa się jej powierzenie przez sprzedawcę przewoźnikowi, jeżeli sprzedawca nie miał wpływu na wybór przewoźnika przez kupującego. Postanowienia mniej korzystne dla kupującego są nieważne.

Jest to przepis o charakterze bezwzględnie obowiązującym i sprzedawca nie może go wyłączyć jednostronnym oświadczeniem.

W razie dalszych problemów lub wątpliwości proponuję osobiście skontaktować się z powiatowym lub miejskim rzecznikiem konsumentów lub Oddziałem Federacji Konsumentów. Podmioty te będą mogły dokonać pogłębionej analizy stanu faktycznego i prawnego, a następnie podjąć właściwe działania (porada, interwencja lub pomoc w sporządzeniu pisma procesowego, pozwu do sądu powszechnego lub wniosku do sądu polubownego).

Z poważaniem,

Marta Szymańska-Pawlin

Konsumenckie Centrum E-porad

Federacja Konsumentów"
Jeszcze KC:
Kodeks Cywilny pisze: Art. 454_1. Jeżeli przedsiębiorca jest obowiązany przesłać rzecz konsumentowi do oznaczonego miejsca, miejsce to uważa się za miejsce spełnienia świadczenia. Zastrzeżenie przeciwne jest nieważne
Pamiętajcie, nie pozwólcie się za przeproszeniem "dymać" przez nieuczciwych sprzedawców, którzy stosują tą zagrywkę z listem zwykłym tylko po to, by w sortowaniu przedmiotów po kosztach dostawy byli wyżej niż uczciwsza konkurencja.
Proceder ten nie jest jakimś małym odsetkiem sprzedaży, a nagminnie stosowany i bezczelnie wykorzystywany przez ludzi mających kupujących za kretynów, którzy nie znają prawa.

Może i walczę z wiatrakami, ale wierzę że każdy pojedynczy uświadomiony kupujący, to większe prawdopodobieństwo, że cwaniak-sprzedawca się zastanowi, zanim spróbuje swoje prawo ustalać
Awatar użytkownika

grzesieksz7
150
Posty: 194
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 18:09
Ulubiony Alkohol: śliwowica, piwo, nalewki
Lokalizacja: Łącko
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: grzesieksz7 »

Ja się ostatnio zdziwiłem, zamówiłem na bimber hobby bayanusy i płatki dębowe zwykłym, a przyszły mi priorytetowym ;) Myślę, że trzeba po prostu kupować od sprawdzonych sprzedawców. Czasem lepiej dołożyć kilka zł a mieć pewność, że wszystko będzie jak należy.
Daje krzepę, krasi lica
Nasza łącka Śliwowica!
Awatar użytkownika

Autor tematu
K-Zaq
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 9 lip 2014, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mamrot :D
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Pogranicze Świętokrzysko-Lubelskie :)
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: K-Zaq »

List priorytetowy to też list zwykły :) Priorytet i ekonomia to czas dostarczenia. List zwykły, to list nierejestrowany w przeciwieństwie do poleconego. Ekonomia i priorytet występują zarówno w listach zwykłych jak i poleconych ;)
Masz rację - sprawdzony sprzedawca przede wszystkim gwarantuje uczciwość.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: Lootzek »

Priorytetowy to taki teoretycznie szybszy zwykły. Miałeś chyba na myśli polecony? ;)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: rozrywek »

Nie bardzo chwytam sens postu. Ja na zwykłą ludzką logikę zamawiając coś na aledrogo wybiorę opcję przesyłki priorytetowej, czyli za potwierdzeniem odbioru, dla mnie to jest całkiem normalne. Liczę się z większym kosztem, ale jako kupujący to ja podejmuję decyzję.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: JanOkowita »

Jako odpowiadający za politykę sklepu AD dodam kilka uwag:

1. Do momentu dotarcia przesyłki do zamawiającego odpowiedzialność leży po stronie Sprzedawcy. To zmartwienie Sprzedawcy, aby załatwić wszelkie reklamacje z powodu niedostarczenia przesyłki lub jej uszkodzenia w trakcie transportu (co zdarzyło się nam 1 raz w ciągu kilku lat - pies zjadł paczkę z drożdżami, którą kurier wrzucił za ogrodzenie bez konsultacji z odbiorcą). Natychmiast wysłaliśmy do Klienta nową paczkę nie czekając na protokół. To chyba normalne działanie ?

2. Na Allegro często można spotkać się z określeniami typu "odbiorca oświadcza, że zawarł umowę z Pocztą Polską na dostarczenie, itp." - a przecież wiadomo, że zamawiający zawarł umowę ze Sprzedawcą, a nie z Pocztą Polską. To nie zwalnia Sprzedawcy z odpowiedzialności, ale może utrudnić reklamację Klienta.

3. Czytajcie Regulamin firmy od której kupujecie. Jeśli nie ma pełnych danych adresowych, NIP, Regon, telefon, itp. - to trzeba przemyśleć zakup aby potem nie być rozczarowanym poziomem obsługi.

Na Allegro kupuję od początku istnienia tego portalu. Tylko raz (na kilka tysięcy kupionych produktów) robiłem reklamację - nie zauważyłem w opisie, że czas wysyłki to 10 tygodni. Dopiero potem wróciłem do opisu aukcji i zerknąłem na adres Sprzedawcy, który brzmiał: Internet :freak:

Pozdrawiam

JO
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: PETER29 »

Czyli jak mam to rozumieć? Kiedyś dawno temu kupiłem na alledrogo 2 paczki drożdży od pewnego sprzedawcy i chciałem właśnie listem zwykłym. Jak nie trudno się domyśleć listu nie otrzymałem. Skontaktowałem się ze sprzedającym a ten ze na aukcji było napisane że nie polecają takich listów bo często giną. Odpuściłem sprawę bo była to kwota rzędu kilkunastu zł. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Jeśli dobrze myślę to sprzedający mógł nawet nie wysłać listu bo defakto nie ma na to żadnego potwierdzenia.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: rozrywek »

Sprzedający oczywiście mógł listu nie wysłać, ale przecież nie może odpowiadać za dostawców, a poczta polska wiesz że potrafi czynić cuda, ze zleceniami do innych firm przesyłkowych, tak że ja bez potwierdzenia odbioru nie kupię nic.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: wawaldek11 »

Przy małej wartości przedmiotu czasem świadomie przy zakupie decyduję się na zwykły list i do tej pory każdy dochodził.

Mocno wkurzają mnie natomiast inne praktyki sprzedających: cena przedmiotu relatywnie niska, natomiast znacznie zawyżone koszty wysyłki i co mnie najbardziej denerwuje dodatkowe opłaty pakowania(?) za zakupiony kolejny ten sam przedmiot. Domyślam się dlaczego tak robią cwańsi sprzedawcy, ale jak mam czas, to szukam nawet droższego towaru ale z normalną ceną wysyłki.
Macie jakieś rady na ten proceder?
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: JanOkowita »

@PETER29 to stary sposób z Allegro, jak wyświetlać się w opcji "najtańszy produkt". Wstawiamy jako opcję dostawy list zwykły za"mało-zł" i jest się na górze aukcji. Decyzja należy do Kupującego :)
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: PETER29 »

JanOkowita pisze:@PETER29 to stary sposób z Allegro, jak wyświetlać się w opcji "najtańszy produkt". Wstawiamy jako opcję dostawy list zwykły za"mało-zł" i jest się na górze aukcji. Decyzja należy do Kupującego :)
Janie ale nie wybierałem najtańszego produktu. Powiedzmy że znajdował się w środku cen danego towaru. Kierowałem się komentarzami jakie miał sprzedający. Wybrałem natomiast list zwykły i idzie już do mnie z 5 lat.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: JanOkowita »

No to pisz do Sprzedawcy. Najlepiej na Berdyczów :)
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: jurek1978 »

Chytry 2 razy traci.
Ja raczej nie zamawiam listem zwykłym.
Tak samo ze sprzedażą.
Mówicie nieuczciwy sprzedawca.
A co z nieuczciwym kupującym który otrzyma ten zwykły list - nierejestrowany i będzie ściemniał że nic nie dostał ?
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1911
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: drgranatt »

A moim zdaniem jest to burza w szklance wody. Nie ma o co kruszyć kopii. Pomijając wszelkiego rodzaju zapisy na aukcjach oraz uczciwość/nieuczciwość obu stron zarówno sprzedający jak i kupujący zdają sobie sprawę z tego, że przesyłki nierejestrowanej nie możemy reklamować. Jeżeli ktoś kupuje rzecz za kilkadziesiąt lub kilkaset PLN i ma do wyboru wszystkie rodzaje przesyłki a wybiera nierejestrowaną to jak to zakwalifikować, głupota czy fałszywa oszczędność? Dlatego też prawdziwi sprzedawcy nie oferują przesyłek listami zwykłymi aby nie wdawać się w niepotrzebne przepychanki.
Na marginesie chcę dodać, że ostatnimi czasy bardzo ale to bardzo poprawiło się na linii dostarczania przesyłek przez PP. Przynajmniej ja nie miałem żadnych historii na przestrzeni ostatnich lat zarówno kupujący jak i sprzedający a było tego ponad 2 tysiące.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
K-Zaq
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 9 lip 2014, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mamrot :D
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Pogranicze Świętokrzysko-Lubelskie :)
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: K-Zaq »

jurek1978 pisze:A co z nieuczciwym kupującym który otrzyma ten zwykły list - nierejestrowany i będzie ściemniał że nic nie dostał ?
Podejmujesz ryzyko i sam proponujesz przesyłkę, co do której nie jesteś pewien, to godzisz się na ryzyko spotkania nieuczciwych kupujących. Żaden normalny sprzedawca nie oferuje takiej przesyłki. Tanio ma być? Polecony ekonomiczny jest niewiele droższy od zwykłego, a jak chcesz supertanio i z jakimkolwiek potwierdzeniem nadania to grosze kosztuje polecony inpost. List zwykły oferowany jest tylko z jednego powodu, o którym pisałem i wspomniał również o nim Jan Okowita.

edit:
drgranatt pisze:A moim zdaniem jest to burza w szklance wody. Nie ma o co kruszyć kopii. Pomijając wszelkiego rodzaju zapisy na aukcjach oraz uczciwość/nieuczciwość obu stron zarówno sprzedający jak i kupujący zdają sobie sprawę z tego, że przesyłki nierejestrowanej nie możemy reklamować.
Kupujący ma to w :dupa: Prawo stoi po jego stronie i to, że sprzedający nie może reklamować przesyłki na poczcie to tylko jego problem. Przesyłka ma być dostarczona do kupującego, jeśli nie dotrze, sprzedający ma obowiązek wysłać jeszcze raz. Niestety sprzedający wciskają wszystkim naokoło, że jest inaczej i o to kruszę kopię i warto moim zdaniem.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1911
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: drgranatt »

K-Zaq pisze:Kupujący ma to w :dupa: Prawo stoi po jego stronie i to, że sprzedający nie może reklamować przesyłki na poczcie to tylko jego problem. Przesyłka ma być dostarczona do kupującego, jeśli nie dotrze, sprzedający ma obowiązek wysłać jeszcze raz. Niestety sprzedający wciskają wszystkim naokoło, że jest inaczej i o to kruszę kopię i warto moim zdaniem.
Dlatego napisałem:
Dlatego też prawdziwi sprzedawcy nie oferują przesyłek listami zwykłymi aby nie wdawać się w niepotrzebne przepychanki.
Cała filozofia polega na tym aby kupującemu nie dać możliwości wysyłki listem zwykłym i w ten sposób zabezpieczyć się przed reklamacjami.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: rastro »

rozrywek pisze: Nie bardzo chwytam sens postu. Ja na zwykłą ludzką logikę zamawiając coś na aledrogo wybiorę opcję przesyłki priorytetowej, czyli za potwierdzeniem odbioru, dla mnie to jest całkiem normalne. Liczę się z większym kosztem, ale jako kupujący to ja podejmuję decyzję.
Ależ to bardzo proste... sprzedawca daje wysyłkę listem zwykłym i jak posortujesz wyniki po cenie z dostawą to taki delikwent będzie miał lepszą ofertę (na dokładnie ten sam produkt), to bardziej irytujące niż nie uczciwe. (no po za tą klauzurą że to na odpowiedzialność klienta)

Swoją drogą w USA Fedex i UPS paczki zostawia pod drzwiami...

JanOkowita pisze:
2. Na Allegro często można spotkać się z określeniami typu "odbiorca oświadcza, że zawarł umowę z Pocztą Polską na dostarczenie, itp." - a przecież wiadomo, że zamawiający zawarł umowę ze Sprzedawcą, a nie z Pocztą Polską. To nie zwalnia Sprzedawcy z odpowiedzialności, ale może utrudnić reklamację Klienta.
Janku, ale ten myk jest z innego powodu niż odpowiedzialność za towar on dotyczy wszystkich przesyłek pocztowych (paczka czy list polecony). Poczta jak to poczta... wystawia fakturę bez VAT lub z VAT 0% (nie wiem dokładnie, być może 8%), natomiast sprzedawca dodając na fakturze czy paragonie musi już tą linię dać z VAT 23% co zwiększa koszty wysyłki, więc kupujący upoważnia sprzedawcę do zawarcia umowy z pocztą i... na dokumencie sprzedaży koszt wysyłki nie jest uwzględniany. Czy to jest w pełni zgodne z prawem nie wiem.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: JanOkowita »

Z jakiego powodu myk nie wnikam. My wysyłamy paczki wyłącznie kurierem i płacimy za wysyłkę bez dodatkowych umów zgodnie z Regulaminem Sklepu. Pozdrawiam.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: rastro »

Tak dobra umowa z firmą kurierską jest nieoceniona, jednak jak ktoś zaczyna, albo sprzedaje jakąś drobnice nie ma co liczyć na taką umowę i pozostaje poczta. Aczkolwiek nie lubię takich uników szczególnie jak mam coś kupować na działalność.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

puszosław
10
Posty: 10
Rejestracja: środa, 7 sty 2015, 12:36
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: puszosław »

wawaldek11 pisze:(...) co mnie najbardziej denerwuje dodatkowe opłaty pakowania(?) za zakupiony kolejny ten sam przedmiot. Domyślam się dlaczego tak robią cwańsi sprzedawcy, ale jak mam czas, to szukam nawet droższego towaru ale z normalną ceną wysyłki.
Macie jakieś rady na ten proceder?
Ustawiasz sortuj wg cena z dostawą od najniższej, wtedy łatwo odseparować cwaniaków.

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: W_TG »

Może temat troszkę poboczny, ale również o odpowiedzialności za sprzedany towar.
Ja od jakiegoś czasu zachowuję paragon za najmniejszy zakup. Przykłady?
Castorma- frez do gniazd zawiasów meblowych ok 13 zł najtańszy. Miałem do zrobienia 8 gniazd więc nie chciałem zbyt dużo wydawać
Przy 3 gnieździe Frez już tylko palił płytę meblową Totalnie tępy.
Reklamuję! I co słyszę?? "Czego pan oczekiwał to najtańszy frez"
A co mnie to q-wa obchodzi ile kosztował. MA DZIAŁAĆ
Tesco - laczki za 8 zł. Po niecałych 2 niesiącach zaczęły się pruć.
Reklamuję! Reakcja podobna jak wyżej.choć trochę mniej oficjalna. Skomentowana pod nosem że niby taki dziwak
Moja też. NIE ODPUSZCZAM!!
Nie odpuszczam, choćby to coś kosztowało 3 grosze. Bo to moje 3 grosze.
I proszę nie wciskać mi gówna. Choćby za 3 grosze.
W poważniejszych sprawach korzystałem z Rzecznika Konsumenta. Prawie przy każdym Urzędzie Miejskim mają biuo
Powiem że ze 100% powodzeniem. I wielu znajomym poleciłem w różnych problemach. Zawsze poskutkowało.
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

Autor tematu
K-Zaq
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 9 lip 2014, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mamrot :D
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Pogranicze Świętokrzysko-Lubelskie :)
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: K-Zaq »

W_TG pisze: Castorma- frez do gniazd zawiasów meblowych ok 13 zł najtańszy. Miałem do zrobienia 8 gniazd więc nie chciałem zbyt dużo wydawać
Przy 3 gnieździe Frez już tylko palił płytę meblową Totalnie tępy.
Reklamuję! I co słyszę?? "Czego pan oczekiwał to najtańszy frez"
:lol: :lol: :lol: Taką samą odpowiedź otrzymałem, gdy oddawałem im 20 paczek paneli po 22 zł, które były krzywe jak banany i nie dały się układać. Spoko podejście - kupuję tanio, więc mam się spodziewać nieprzydatnej rzeczy, a pieniądze po prostu tak chcę wydać na darmo :lol:

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: rastro »

puszosław pisze:Ustawiasz sortuj wg cena z dostawą od najniższej, wtedy łatwo odseparować cwaniaków.
Ale to właśnie jest problem bo ci z najniszą ceną mają wysyłkę listem zwykłym z adnotacją o braku odpowiedzialności za 3-5zł i kurierem za zawyżoną kwotę.

Edit:
A bywa jeszcze gorzej... darmowa wysyłka tyle że w opisie aukcji jest adnotacja że jak kupisz za co najmniej... xxx zł (allegro to chyba teraz tępi bo mają do darmowej wysyłki specjalną ikonę i na koncie ustawia się minimalną kwotę od jakiej ikona się pojawia)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Czołgista
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2015, 12:23
Podziękował: 54 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: Czołgista »

W_TG pisze:Castorma- frez do gniazd zawiasów meblowych ok 13 zł najtańszy. Miałem do zrobienia 8 gniazd więc nie chciałem zbyt dużo wydawać
Przy 3 gnieździe Frez już tylko palił płytę meblową Totalnie tępy.
Reklamuję! I co słyszę?? "Czego pan oczekiwał to najtańszy frez"
A ja zapytam tak: Jak kupisz najtańszą syfiastą, malowaną kiełbasę za 9.99zł w markecie to też będziesz miał pretensje do sklepu? Sam takie gówno wybrałeś.
Było wziąć frez Festool (albo makitę lub chociaż badziewny bosch) a nie "Condor" za 13zł :!:
Wiesz ile kosztuje średniej jakości "wiertło" 35mm do otworów pod zawiasy puszkowe?
Napewno nie 13zł. Za tyle to nawet nie kupuje się wierteł 5mm do stali.

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: jpiwek »

A co mnie to q-wa obchodzi ile kosztował. MA DZIAŁAĆ
Tesco - laczki za 8 zł. Po niecałych 2 niesiącach zaczęły się pruć.
8zł. Godzina płacy minimalnej, a Ty chcesz za to kupić buty na lata?

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: W_TG »

Ale to o czym piszesz to dowód na nabijanie nas w butelkę, i to nabijanie pod wysokim ciśnieniem.
I gdyby powszechnie nie było zgody na takie praktyki to twoja przytoczona kiełbasa kosztowała by może 12 zł i była by kiepską, ale kiełbasą.
A nie mieszanką rzygów i chemii nabitych w kiszkę przy cenie produkcji może 2 zł.
I ten frez o którym pisałem wywiercił by amatorowi 30 otworów a nie 3.

A do tych laczków użyć 2 m lepszej nitki. Aby góra nie odpadła od dołu po miesiącu.
Uzwajać je 3 godziny dziennie przed telewizorem
No nie wmawiajcie koledzy ze cena wtedy wzrosła by kilkukrotnie

Pewnego razu natrafiłem na lutownicę pistoletową w Praktikerze. W środku informacja
"Gwarancja producenta 6 miesięcy od daty produkcji" :hahaha: Po prostu wiedział ze zrobił takie gówno że może się rozlecieć od samego leżenia na półce magazynowej. A głupi klient i tak kupi

NIESTETY Wszystko planuje się tak aby zdechło. Wcześniej niż to jest możliwe.
Dlatego toner w drukarce ma zakodowaną ilość stron do druku. I choćbyś na każdej stronie wydrukował po kropce to po przekroczeniu limitu nie wydrukujesz kolejnej kropki.
Czy to jest UCZCIWE DZIAŁANIE.
Cel jest jeden. Pracuj coraz dłużej, coraz więcej, wydawaj coraz więcej i biedniej.
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: PETER29 »

Z tymi wiertłami to tak nie do końca. Kupiłem kiedyś wiertło do gresu z firmy Gra....t. Sprzedawca powiedział że kiedyś wiercił i wywiercił 5 otworów. Cena jakieś 15 zł. Ja potrzebowałem na 10 otworów. Wywierciłem to co chciałem i trafiła się robota gdzie wywierciłem jeszcze 8 dopiero ala diament się ukruszył. Tak że nie zawsze chyba co tanie to badziewne ale w 80% na pewno.
Z innej beczki a właściwie tamten wątek był z innej a ten nawiązuję do tematu. Czy ktoś korzystał kiedyś z listu poleconego In Post. Ostatnio trafiają się aukcje z tą formą przesyłki i jestem ciekaw czy warto?
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 180 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: boxer1981228 »

wawaldek11 pisze:Przy małej wartości przedmiotu czasem świadomie przy zakupie decyduję się na zwykły list i do tej pory każdy dochodził.

Mocno wkurzają mnie natomiast inne praktyki sprzedających: cena przedmiotu relatywnie niska, natomiast znacznie zawyżone koszty wysyłki i co mnie najbardziej denerwuje dodatkowe opłaty pakowania(?) za zakupiony kolejny ten sam przedmiot. Domyślam się dlaczego tak robią cwańsi sprzedawcy, ale jak mam czas, to szukam nawet droższego towaru ale z normalną ceną wysyłki.
Macie jakieś rady na ten proceder?
A tu się z tobą nie zgodzę bo koszt wysyłki jest zależny od wagi i są dopuszczalne widełki, w których możesz się zmieścić dokupując 1 powiedzmy przedmiot ale już przy kolejny waga paczki się już zwiększa i sprzedający ponosi dodatkowe koszty przesyłki. Jako sprzedający online na allegro.pl i ebay.ie nigdy nie zarabiałem przesyłkowo a jest to bardzo prosty chwyt wystawiasz aukcję coś o wartości 1 zeta i przesyłki 1 zeta, aukcja od 0 ale przesyłka 2 zeta . Manewrów jest milion, ja dla sprawdzenia kiedyś na irlandzkim ebayu wystawiłem produkty po 1 cencie z przesyłka po 10 euro i w 12 h sprzedałem wszystko jest to trochę głupie ale według mnie wszystko zależy od kupującego tyle jest warty Twój towar ile kupujący jest w stanie zapłacić, jeżeli ktoś jest troszkę ogarnięty i zna wagę produktu kupowanego na Allegro lub gdziekolwiek może sobie sprawdzić cenę przesyłki online lub zweryfikować ją po otrzymaniu według znaczków. Tylko nie zapomnij ktoś tą kopertę lub paczkę musi spakować, musi zużyć taśmę klejącą, napisać lub wydrukować adres,zawieść ją na pocztę, postać w kolejce i wiele jeszcze innych.
To samo się tyczy naszego sklepu czemu wysyłka kosztuje 14 zeta, w każdym przypadku? Nie ma opcji wyboru dostawy, dlaczego ????Po drugie czemu nie wysyłają za granicę, tego to już w ogóle nie rozumiem skoro klient płaci za przesyłkę międzynarodową to jaki problem jest wysłać do Chin czy do Rosji ???? Chyba się nie mylę i nie wszyscy użytkownicy forum są z PL . Ja jako nowy użytkownik forum i potrzebujący pomocy z Waszej strony bardzo chętnie bym zamawiał produkty z Waszego sklepu, ale każda złotówka dla mnie się liczy już nie raz byłem odsyłany pod linki sklepu i z nich nie skorzystałem bo jest drogo. Mosvka Style w sklepie AD 9+14 =23 zeta , Allegro 12,35 z wysyłką . Wiec według mnie mówimy o sporych różnicach.
Tak jak napisał jeden z moderatorów że forum i sklep musi z czegoś żyć ja to rozumiem, koszty utrzymania serwera i takie tam są nie małe ale nie musi bazować na sklepie wystarczy zrobić jak napiprojekt miesięczna zrzuta na serwer i po sprawie a WY sobie potem handlujcie. Nikt ku...a nie jest głupi i potrafi połączyć klika linków z allegro, miedziane i AD.. Sami sobie DUMPING wprowadzacie zamiast trzymać sztamę między sobą.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1911
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: drgranatt »

W_TG pisze:Cel jest jeden. Pracuj coraz dłużej, coraz więcej, wydawaj coraz więcej i biedniej...
I w zasadzie tak można zakończyć tę dyskusję, trafione w sedno sprawy :ok:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: Szlumf »

Dlaczego kiełbasa za 8zł jest "mieszaniną rzygów i chemii" ( :klaszcze: W_TG) a z 10kg mięcha powstaje 18kg szynki?
Jakim prawem coś co zawiera 0,2% soku malinowego stoi na półce w sklepie jako "syrop malinowy" a obok jest "konfitura" zawierająca "aż" :shock: 20% owoców?
Dlaczego muszę chodzić do sklepu z podświetlaną lupą bo bez niej trudno odczytać co chcą mi wcisnąć w składzie?
Dlaczego mój internet zgodnie z umową ma prędkość do 3Mb/s bez określenia dolnej granicy? Na moje obiekcje, że osiągane 0,3Mb/s to jednak trochę mało od wszystkich, łącznie z rzecznikiem konsumenta słyszę, że mogłem nie podpisywać umowy. Czyli w moim przypadku nie mieć internetu bo wszyscy dostępni dostawcy mają taki zapis.
Dlaczego na każdym rogu jest filia banku a na co drugim Provident?
Dlaczego muszę odprowadzić podatki od niezapłaconej faktury a tak reklamowana ze 3 lata temu ustawa praktycznie uniemożliwia ich odzyskanie w przypadku ewidentnego złodziejstwa? Dlaczego prokurator rozkłada ręce i radzi powództwo cywilne?
To tylko kilka przykładów. Każdy pewnie może jeszcze coś dorzucić począwszy od drobiazgów do naprawdę poważnych spraw.

Odpowiedź jest prosta - bo ryba psuje się od głowy.
Ale niestety w naszym sklepiku ja nie widzę świeżych ryb.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: ta_moko »

Nie bardzo kumam niektórych zasłużonych i szanowanych forumowiczów. Z jednej strony sklepowej nie chce nikt pić, bo to świństwo, a z drugiej najtańszy badziew z innej grupy towarów już jest akceptowalny. Rozumiem, że nie wszystko możemy mieć własnej roboty i nie na wszystko nas stać, ale jest zdrowy rozsądek i wiedza, a przynajmniej możliwości jej zdobycia, by dziadostwa i syfu nie kupować.
A do pytań Szlumfa dorzucę tylko: Dlaczego dzisiaj komornicy mogą wszystko i są bezkarni (i nie chodzi mi tu tylko o słynny medialny traktor)?
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: lesgo58 »

Już pewnie nie raz spotkaliście się z tym artykułem, którego cytuję poniżej. Wiem, że to jest już nudne - ale świadczy tylko o naszej bezsilności. O poddawaniu się z góry narzuconemu planowi. Ale jest jak najbardziej trafnym odzwierciedleniem naszej rzeczywistości.
Cytat:
Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy. A jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!!
NO COMMENT!!!
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: rastro »

Ja ten niby artykuł pamiętam jako obiegowy dowcip, ale coś w nim jest.
Szlumf pisze: Jakim prawem coś co zawiera 0,2% soku malinowego stoi na półce w sklepie jako "syrop malinowy"
Żeby ten syrop malinowy stał tylko w sklepie... ale on lubi sobie stać na aptecznej półce... (Przynajmniej ten firmowany przez pewną firmę zielarską)

Co do wędlin... to niestety nawet te nieco droższe są dość wegetariańskie... już przestałem kupować bez przeczytania etykiety ze składem.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
K-Zaq
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 9 lip 2014, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mamrot :D
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Pogranicze Świętokrzysko-Lubelskie :)
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: K-Zaq »

Artykuł może i żartobliwy, ale bardziej przypomina gorzki żart rozpaczy. Niestety, ale taka jest prawda, a suwerenna do niedawna wieś stała się tak samo zależna jak wszystkie inne ośrodki. Romantyczna wizja samodzielnego życia na wsi upadła chyba wraz z wejściem do UE albo i wcześniej. Rolnik zamienił zdrowe i niezależne, choć wymagające ogromnego wysiłku życie, na wygodne lecz zależne i śmieciowe. Czysta, nieskazitelna woda ze studni kontra chemia z rurociągów. Mleko od swoje krowy kontra wodomleko z marketu (kiedyś krowa to atrybut każdego gospodarstwa, dzisiaj to ewenement na wsi). Swojskie mięso uwędzone na swoim podwórku kontra mom ze sklepu (teraz nawet prosiaka nie wolno trzymać w jednej oborze z krową, nie wolno go zabić, nie wolno go uwędzić, WTF?). Kiedyś młyn co kilka wiosek, dzisiaj mąka wątpliwej jakości (komuś zależało, żeby te młyny przestały prosperować). Załapałem się w dzieciństwie na pobytach u dziadków na wsi, że jeszcze byli praktycznie samowystarczalni, płacili za prąd i podatki. Swój chleb, swoje mięso, swoja mąka, swoje kluski na rosół, swoje jaja od swoich kur, swoje ziemniaki, swoje mleko od swojej krowy itd. Dzisiaj taka idylla jest niewyobrażalna i raczej niemożliwa

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: W_TG »

Możemy zadawać pytania, dlaczego, dlaczgo.... A odpowiedż jest prosta.
Bo Duże Misie mogą wiecej, A Małe Micie nie mają wyboru. I są potulne. Mam nadzieje ze do czasu!!
https://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: rastro »

Widziałem ten dokument już wcześniej... niestety ale "Małe misie" są przekupne Greenpeace... na jego opinii stwierdzono że żarówki że świetlówki są eco. Pomimo większych kosztów produkcji (większe zużycie energii), zawartości rtęci - do wyboru zatruwanie środowiska albo koszty utylizacji (kolejne zużycie energii).

Podobnie jak Eco auta na prąd... w końcu nie emitują nic do środowiska... ale... no właśnie jest ale.

1. Akumulatory litowe... koszty pozyskania litu i zużyta do tego energia...
2. Prąd... a no właśnie większość jest wytwarzana w elektrowniach napędzanych paliwami kopalnymi z ok 30% skutecznością czyli mniej więcej taką jaką ma silnik spalinowy.
3. Straty prądu po drodze do odbiorcy...
4. Straty w ładowarce dajmy na to tak optymistycznie 10% (raczej 25%-35%)
5. Ładowanie akumulatorów też nie jest ze 100% sprawnością tak jak i odzysk z nich energii...

Więc od kiedy takie auto jest ekologiczne.... zapewne emisja gazów cieplarnianych jest ze 30-50% większa niż z silnika spalinowego.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: Zygmunt »

Miałem nie pisać, ale jak ktoś zaczyna rzucać słowami na K, to i ja wtrącę trzy grosze.
Nikt ku...a nie jest głupi i potrafi połączyć klika linków z allegro, miedziane i AD.. Sami sobie DUMPING wprowadzacie zamiast trzymać sztamę między sobą.
Następnym razem jak będziesz w piekarni nie zapomnij ich opieprzyć, że sprzedają bułki taniej, niż w sklepie 10km dalej.

Dlaczego dziwi Cię, że pośrednik dorzuca swoją marżę na towar kupowany od producenta? Wyżej w swoim poście piszesz o doliczaniu taśmy klejącej do przesyłki, a zapominasz o logistyce, magazynowaniu i kosztach własnych. W Norwegii jest sklep, który robi sobie blisko 100% narzutu i co, też złodziej?

Jako mieszkaniec wysp zapytaj sąsiada o znacznie słowa "dumping".
Manewrów jest milion, ja dla sprawdzenia kiedyś na irlandzkim ebayu wystawiłem produkty po 1 cencie z przesyłka po 10 euro i w 12 h sprzedałem wszystko
Nie sędzę, gdyż minimalna kwota przy B-I-N na ebayu to 1€. Więc sam rozumiesz,
Nikt ku...a nie jest głupi
:piwo:
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 180 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: boxer1981228 »

Zygmunt pisze:Dlaczego dziwi Cię, że pośrednik dorzuca swoją marżę na towar kupowany od producenta?
Chodziło mi o to że w sklepie dla forumowiczów powinny być jakieś normalne ceny. A okazało się że tak naprawdę jest dużo drożej mimo iż mamy przysłowiową 3 % zniżkę. Jestem przekonany że jak by były normalne ceny wszyscy kupowali by tylko i wyłącznie w sklepie AD. Tylko i wyłącznie o to mi chodziło, troszkę źle napisałem poprzednie posty.
Zygmunt pisze:Nie sędzę, gdyż minimalna kwota przy B-I-N na ebayu to 1€. Więc sam rozumiesz,
Sprawdź dokładnie, licytację wystawiasz od jednego centa i jeżeli ktoś tak zalicytuje i będzie jedynym kupującym to za taką kwotę to kupi czyli 1 centa. Aukcja nie była jedna tylko kilka.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: JanOkowita »

@ boxer1981228

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego wtrącasz się w moją politykę sprzedaży? Finansujesz mój sklep czy może płacisz grafikowi za utrzymanie forum, portalu i sklepu ? Nie ma obowiązku kupowania w sklepie AD i każdy może kupować gdzie chce, a to czy mam ochotę wysyłać Pocztą Polską oraz za granicę jest wyłącznie moją sprawą. Chyba to proste i zrozumiałe?

Siedzę w sprzedaży od blisko 40 lat i nie pozwolę sobie na takie wtrącanie się w nie swoje sprawy.

Pozdrawiam
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 180 razy
Re: List zwykły na Allegro, czyli akcja nie daj się wydy*ać

Post autor: boxer1981228 »

JanOkowita pisze:Siedzę w sprzedaży od blisko 40 lat i nie pozwolę sobie na takie wtrącanie się w nie swoje sprawy.
Nikt się nie wtrąca w Twoją politykę sprzedaży, ale nie jest to chyba temat tabu, o którym nie można rozmawiać ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”