Znaleziono 21 wyników

autor: kuchara
sobota, 21 sie 2010, 10:45
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185522

Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić

Talerzyki... Koraliki... Najwyraźniej psocenie pozwala odkryć kobiecą część duszy :D
autor: kuchara
środa, 18 sie 2010, 08:51
Forum: Węgiel aktywny
Temat: rozcieńczanie przed filtracją
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6149

Re: rozcieńczanie przed filtracją

O niebezpieczeństwach węgla akwariowego już doczytałam, ale dzięki za ostrzeżenie :)
Kupiłam taki, jak niżej: (tylko cena w międzyczasie podskoczyła)
http://allegro.pl/item1182987999_wegiel ... 00_ml.html
autor: kuchara
wtorek, 17 sie 2010, 15:10
Forum: Węgiel aktywny
Temat: rozcieńczanie przed filtracją
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6149

Re: rozcieńczanie przed filtracją

Dzięki za podpowiedź, spróbuję i rozcieńczony i nie, potem porównam. Nie jestem pewna, na ile dobry jest węgiel, który kupiłam, "niemarkowy", wstyd się przyznać, ale skusiła mnie cena (4,55 za 430g). Okaże się, na ile zgrzeszyłam... Przed użyciem rzecz jasna wypłuczę / wygotuję :D
autor: kuchara
poniedziałek, 16 sie 2010, 14:53
Forum: Węgiel aktywny
Temat: rozcieńczanie przed filtracją
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6149

rozcieńczanie przed filtracją

Mam pytanie do fachowców: z czego wynika konieczność rozcieńczenia destylatu przed filtracją węglem? Czy nie można "na gęsto"? Byłoby prościej... Oraz: czy konieczna jest powtórna destylacja po filtrowaniu, jeśli właściwości organoleptyczne będą ok? T.j. czy w wyniku filtrowania w destylac...
autor: kuchara
niedziela, 15 sie 2010, 10:37
Forum: Po Godzinach
Temat: Jak piją w Rosji.
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3614

Re: Jak piją w Rosji.

Ach ten protekcjonalny ton lektora... Bo przecież w Polsce wszyscy trzeźwi. Więc popatrzmy trochę na Rosjan z góry, przeoczając własne podwórko.
autor: kuchara
środa, 4 sie 2010, 09:34
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185522

Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić

Ok, zapomnę o silikonie. Rurki miedziane wymagają pokawałkowania, a z tym mam pewien problem, dwie rączki lewe ;) Wyczytałam natomiast, że ktoś próbował używać żwirku, i tu przemyślenie: szklane wypełnienie, używane, mam wrażenie, dość szeroko, to głównie nieaktywne związki krzemu. Nie mam pojęcia, ...
autor: kuchara
poniedziałek, 2 sie 2010, 12:21
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185522

Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić

Witam, Przestudiowałam skrupulatnie cały temat i znalazłam dwie wzmianki o wypełnieniu syntetycznym, ponoć stosowanym w gorzelnictwie przemysłowym. A co sądzicie o zastosowaniu pociętego w obrączki węża silikonowego? Teoretycznie spełnia warunki dla wypełnienia niezbędne: jest gładki (nie porowaty),...
autor: kuchara
piątek, 30 lip 2010, 21:14
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jarzębiny
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 11229

Re: Wino z jarzębiny

Ludowa mądrość głosi, że jarzębinę należy zbierać po pierwszych przymrozkach, żeby była już "zważona", ale do tego czasu ptaki mogą cię ubiec :) W zeszłym roku zbierałam w sierpniu, gdy nabrała kolorku, a potem ją w zamrażalnik żeby tradycji stało się zadość. Przemrażanie czy też obgotowan...
autor: kuchara
piątek, 23 lip 2010, 16:51
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232134

Re: Ziarno bez zacierania

Kiedys skwasniale porzeczkowe wino (ocet jak...) zamiast wylac, zneutralizowalem kreda Ile kredy na jakie ilości zacieru? Nastawiłam żyto w/g przepisu Calyxa (przepis pierwszy), cukru nasypałam 3 dni temu, nastaw pracuje bardzo mocno, ale kwaśnieje niestety. Czy teraz mogę dodać kredy i czy coś to ...
autor: kuchara
środa, 14 lip 2010, 11:35
Forum: Nastawy owocowe
Temat: nastaw z aronii
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 18554

nastaw z aronii

Witam, Czy któryś z szanownych kolegów robił kiedyś nastaw z aronii? Aronię łatwo się zbiera, nie trzeba pestkować, owoc się nie maże w rękach, dość łatwo toto odcedziić... Idealnie do obróbki. Znalazłam wypowiedzi winiarzy o winie z aronii, gdzie czas fermentacji podawany jest na kilka miesięcy. Cz...
autor: kuchara
wtorek, 13 lip 2010, 00:10
Forum: Przepisy smakowe
Temat: zaprawki nie z allegro...
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5065

zaprawki nie z allegro...

Tak sobie chodzę po forum i poczytuję. Tu podsłucham, tam podpatrzę, głową pokiwam w zadumie nad wiedzą, doświadczeniem i szlachetną ambicją kolegów, która popycha ich na szczyty samogonnej doskonałości. Aż tu nagle potykam się o temat kupnych zaprawek alkoholowych. Logika? Hm. Rozsądek? Hm. Szok dl...
autor: kuchara
poniedziałek, 12 lip 2010, 23:16
Forum: Przepisy smakowe
Temat: JAK ZROBIĆ ŻOŁĄDKOWĄ GORZKĄ?
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 60359

Re: JAK ZROBIĆ ŻOŁĄDKOWĄ GORZKĄ?

Stary temat, ale dorzucę swoje trzy grosze :) Przede wszystkim mam wrażenie, że "Żołądkowa Gorzka" zmieniła się bardzo, na gorsze niestety, w ciągu ostatnich kilku lat; po raz pierwszy piłam ją bodajże w 2005 i pamiętam, że mi smakowała. Teraz wydaje się stanowczo za słodka i raczej bez ch...
autor: kuchara
niedziela, 11 lip 2010, 11:01
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Legalizacja według Palikota
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 13721

Re: Legalizacja według Palikota

A jednak coś się zmienia... Przeszła przecież "ustawa winna" zezwalająca niewielkim winnicom na sprzedaż własnych produktów... Inna rzecz, że irytuje mnie taki import południowych tradycji, wolno nam teraz robić i sprzedawać wina gronowe, ale nie, dajmy na to, jabłeczniki, które się od zaw...
autor: kuchara
niedziela, 11 lip 2010, 10:16
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: deflegmator, filtr węglowy i inne przeraźliwce
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4580

Re: deflegmator, filtr węglowy i inne przeraźliwce

Raz jeszcze dziękuję za rady. Co prawda, jak powoli odkrywam, wszystkie te informacje już gdzieś na forum wiszą, nie mnie jednak bardzo pomaga zebranie ich razem w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Jak umiałem tak przetłumaczyłem to co koledzy piszą dookoła. Myślę że przejrzyście. Dotarło, choć ni...
autor: kuchara
niedziela, 11 lip 2010, 09:57
Forum: Śmietnik
Temat: Z czego katalizator?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2023

Re: Z czego katalizator?

Normalnie mówisz i masz... Dzięki, już zamawiam :)
autor: kuchara
sobota, 10 lip 2010, 13:09
Forum: Śmietnik
Temat: Z czego katalizator?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2023

Z czego katalizator?

Tak się zastanawiam... Z lektury forum wynika, że powinnam wstawić miedziany katalizator do mojej nowonabytej kolumny. Najprostrza w obsłudze byłaby chyba siatka miedziana, w/g zaleceń wykształconych w temacie kolegów, tylko pytanie - skąd ją wziąć? Szukałam na allegro, bezskutecznie, jest tylko jak...
autor: kuchara
sobota, 10 lip 2010, 12:29
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: nalewki z bimbru
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 82006

nalewki z bimbru

Witam, Od kilku lat robię nalewki, jak twierdzą znajomi, z niezłym skutkiem. Robię je głównie ze spirytusu bądź różnych "dostanych" alkoholi (ach, pigwówka z ciemnego rumu!!); zdarzyło mi się też nalewać owoce mniej lub bardziej szlachetnym bimbrem. I tu niespodziewanka - po zlaniu nalewki...
autor: kuchara
sobota, 10 lip 2010, 12:15
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: deflegmator, filtr węglowy i inne przeraźliwce
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4580

Re: deflegmator, filtr węglowy i inne przeraźliwce

Wielkie dzięki za podpowiedzi :) Refluks ustawiasz przepływem wody przez zimne palce Rozumiem, że im większy przepływ wody = większe chłodzenie = mniej oparów przechodzi do chłodnicy = szlachetniejszy płyn odbierany?? Będę eksperymentować. I kupię sobie termometr elektroniczny :) Ciekawym jak wygląd...
autor: kuchara
piątek, 9 lip 2010, 19:43
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: deflegmator, filtr węglowy i inne przeraźliwce
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4580

deflegmator, filtr węglowy i inne przeraźliwce

Witam Państwa Doświadczonych i o kilka słów wyjaśnień się dopraszam. Za gorącymi namowami rodziny (!) zakupiłam ostatnio sprzęt, jak dla mnie wysoce fachowy, który zdążyłam już przetestować. W rezultacie testów otrzymałam bardzo klarowny destylat o mocy ok. 85%, w objętości odpowiedniej do ilości zu...
autor: kuchara
czwartek, 15 kwie 2010, 11:52
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: TARNINÓWKA
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 32714

Re: TARNINÓWKA

Gdy robiłam tarkówkę przepisowo, z przemrażaniem owoców, wychodziła brązowawa. Gdy zalewam świeżą tarninę, nalewka jest pięknego, śliwkowego koloru, a po leżakowaniu smak też rewelacyjny. Oprócz cukru nie dodaję też żadnych innych "ulepszaczy", sama tarnina ma niesamowity aromat... i jeszc...
autor: kuchara
czwartek, 15 kwie 2010, 11:45
Forum: Ocet Domowy
Temat: Ocet owocowy
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 26475

Re: Ocet owocowy

Ocet owocowy świetna rzecz, tylko muszki mnie doprowadzają do obłędu. W związku z tym oszukuję. Kupuję ocet winny, z reguły biały, i tym zalewam owoce. Świetny wychodzi z malin czy wiśni. W tym roku spróbuję też z truskawkami. Pięknie się prezentuje w kuchni, gdy do butelki, już po zlaniu, wrzucimy ...

Wyszukiwanie zaawansowane