kubek1986

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
kubek1986
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 6 paź 2014, 21:56

Post autor: kubek1986 »

Witam szacowne grono psotników trunków wszelakich.
Mam na imię Kuba i jakiś czas przeglądam co bardziej interesujące mnie tematy na forum.
Postanowiłem sie zarejestrować by mieć możliwość otrzmania pomocy od dużo bardziej doświadczonych kolegów.
Przez ostatnie dwa lata popełniłem kilkanaście win różnej maści, ale jako że wino lubi poleżeć chce zrobić coś na bierzącą konsumpcję i nieco mocniejsze.
Zakupiłem już zestaw z allegro - deflegmator odstojnik i wężownice, w drodze jest 15 litrowy szybkowar, jeśli ktoś zechce udzielić mi kilku wskazówek na co zwrócić uwagę przy jego montowanie będę zobowiązany, :punk:
alembiki
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Odp: kubek1986

Post autor: klodek4 »

Witaj Kubek!!!
Czytaj, czytaj, ale dokładnie, np że odstojnik jest zbędnym narzędziem.

Autor tematu
kubek1986
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 6 paź 2014, 21:56
Re: kubek1986

Post autor: kubek1986 »

Aukcja jak zwykle to bywa na allegro dotyczyła całego zestawu, w którego skład również wchodził odstojnik, faktycznie doczytałem się później, że nie ma on większego sensu, tym bardziej,ze chce podłączyć deflegmator tak by był możliwy powrót flegmy do garnka.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Odp: kubek1986

Post autor: klodek4 »

Dokładnie, do smakówek, szczególnie win taki prosty sprzęt sprawdza się, z czasem jak nabierzesz chęci na inne trunki a hobby mocno Cię "przytuli", możesz myśleć o czymś kolumnowatym, czytaj i pytaj, powódzenia jak mawiał pewien stary forumowicz :mrgreen:

Autor tematu
kubek1986
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 6 paź 2014, 21:56
Re: kubek1986

Post autor: kubek1986 »

Na kolumnę niestety nie mam miejsca, mam ograniczone warunki zarówno lokalowe jak i finansowe.
Myślałem na początek o zwykłych cukrówkach i w dalszej kolejności o wyrobie nalewek na bazie otrzymanego destylatu.
Osobiście przepadam za lekkim zapachem drożdży w psocie, a z tego co zdążyłem poczytać na tak prostym sprzęcie raczej tego nie uniknę pomimo użycia drożdży gorzelnianych wysoko alkoholizujących
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: kubek1986

Post autor: ramzol »

Witaj.
Chciałbym Cię troszkę zmartwić, bo destylaty też lubią czas. Niestety :cry: Piwo zacznij robić :D
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
kubek1986
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 6 paź 2014, 21:56
Re: kubek1986

Post autor: kubek1986 »

Nie mam silnego parcia na konsumpcję, sam bardzo mało piję, za to lubię gości dobrze podjąć zwłaszcza swoimi trunkami.
Za piwo się nie biorę - najzwyczajniej mi się nie chce i mnie to nie kręci. Winko jak zlewam to zostawiam w barku jedna butelkę a reszta ląduje w składziku gdzie czeka na lepsze czasy, myślę że i z nalewkami będzie podobnie.

Szybkowar zamówiłem na indukcję gdyż tylko taki sprzęt mam w domu i zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”