Znaleziono 44 wyniki

autor: kuba 82
piątek, 15 sie 2014, 11:51
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kilka pytań związanych z destylacją w kegu 50 L
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2106

Kilka pytań związanych z destylacją w kegu 50 L

Witam serdecznie, budowa kolumny niestety stoi w miejscu, dlatego zmontowałem na szybko prosty sprzęt-keg 50 l, deflegmator 60mm średnicy i 50 cm wysokości wypełniony miedzią i do tego chłodnica zwinięta z rurki kwasowej dł 3 metrów. Zamierzam rozgrzać wsad grzałką 2x2KW, czy po rozgrzaniu dam rade ...
autor: kuba 82
poniedziałek, 2 cze 2014, 09:59
Forum: Grzanie
Temat: OPINIE O GRZAŁKACH
Odpowiedzi: 76
Odsłony: 41839

Re: OPINIE O GRZAŁKACH

Jest to podwójna grzałka SELFA, 2x2KW. Moje obawy wzbudził wygląd zewnętrzny grzałki, wszystkie jakie do tej pory widziałem miały błyszczącą powłokę, moja ma matową.
autor: kuba 82
sobota, 31 maja 2014, 10:08
Forum: Grzanie
Temat: OPINIE O GRZAŁKACH
Odpowiedzi: 76
Odsłony: 41839

Re: OPINIE O GRZAŁKACH

Witam szanowne grono psotniczek i psotników. Zwracam się do was z zapytaniem, czy grzałka od ogrzewacza olejowego nadaje się do montażu w kegu? jest nowa w opakowaniu, ale nie wydaje mnie się ,żeby była niklowana, facet od którego mam tę grzałę twierdził,że jest w ocynku. Dysponuje fotami, niestety ...
autor: kuba 82
niedziela, 25 maja 2014, 15:40
Forum: Kotły
Temat: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 45032

Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pretender, wiem ze lepszy montaż jest na mufie, ale obawiam się o trawienia spawu w środku kega (do tego koszt spawania), poza tym wywiercenie czterech otworów nie nastręcza dużych problemów.
autor: kuba 82
niedziela, 25 maja 2014, 12:02
Forum: Kotły
Temat: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 45032

Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Witam koledzy, bardzo pomocny tutorial na temat montażu grzałek. Jednak mam pytanko, obiło się o moje uszy stwierdzenie , iż keg 50L posiada w dolnej bocznej części podwójną ściankę- czy to prawda? jeżeli tak, to na jakiej wysokości wywiercić otworki do montażu grzałek żeby wiercić w pojedynczej ści...
autor: kuba 82
piątek, 28 lut 2014, 18:41
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do owoców.
Odpowiedzi: 360
Odsłony: 149604

Re: Prasa do owoców.

Kolego adaskodg , tutaj masz wszystko dokładnie opisane i zwumiarowane, co prawda wymiary w calach ale nie problem przeliczyć http://www.van-vliet.org/dempseywoodwor ... ress.shtml
autor: kuba 82
czwartek, 20 lut 2014, 19:10
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pierwsza mini Pasieka :)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 22572

Re: Pierwsza mini Pasieka :)

Kamilu dostałeś dennicę? możesz zamieścić fotki?
autor: kuba 82
środa, 12 lut 2014, 17:02
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pierwsza mini Pasieka :)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 22572

Re: Pierwsza mini Pasieka :)

Kolego ramzol, masz niebywałe szczęście mając takiego znajomego, pszczelarstwa chyba nigdzie już nie nauczają, czyli pozostaje zdobyć wiedzę samemu , lub tak jak w twoim przypadku od innej osoby obeznanej w temacie .Pobieraj naukę pilnie , na pewno nie będziesz żałował(nawet wtedy gdy dostaniesz kil...
autor: kuba 82
wtorek, 11 lut 2014, 20:44
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pierwsza mini Pasieka :)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 22572

Re: Pierwsza mini Pasieka :)

Sklejka się nie bardzo nadaje ,lepsza jest boazeria,może być nawet swierkowa. dulcis_aurum 9 do 11 kg mamy z ula warszawskiego poszerzanego stojącego w sadzie, jaka powierzchnia sadu ? zabij - nie wiem :bicz:
autor: kuba 82
poniedziałek, 10 lut 2014, 20:10
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pierwsza mini Pasieka :)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 22572

Re: Pierwsza mini Pasieka :)

Kolego ,uwierz ,że warto .Jeżeli masz kawałek sadu to jesteś w komfortowej sytuacji, roboty wiele nie ma- wręcz przeciwnie, nie należy zbytnio ingerować w życie rodziny pszczelej. 20 Litrów powiadasz? my z jednego ula możemy pozyskać około 10 kg miodku.Pozdrawiam przyszłych pszczelarzy
autor: kuba 82
środa, 5 lut 2014, 15:31
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pierwsza mini Pasieka :)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 22572

Re: Pierwsza mini Pasieka :)

Zapomniałem dodać, że prawdziwą skarbnicą wiedzy jest także forum "Pasieka ambrozja". Zarezerwuj sobie zimowe wieczory na czytanie- wiedzy, która się przydaje jest bardzo dużo
autor: kuba 82
poniedziałek, 3 lut 2014, 00:01
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pierwsza mini Pasieka :)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 22572

Re: Pierwsza mini Pasieka :)

Teoretycznie jest to program pomocy dla ludzi zakładających pasiekę. Myślę że konkretnych informacji zasięgniesz w swoim oddziale ARiMR.
autor: kuba 82
niedziela, 2 lut 2014, 21:41
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Beczka dębowa - możliwe wykonanie w domu ??
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 20427

Re: Beczka dębowa - możliwe wykonanie w domu ??

Budowa cebra czy maselnicy jest oparta na kształcie walca lub lekkiego stożka, jest to łatwe do wykonania. Prostym przykładem jest właśnie wiaderko z klepek, deseczki u góry są odrobinę szersze niż na dole, dno wiadra ma wtedy mniejszą średnicę niż góra. Beczka ma specyficzny kształt i ciężko jest o...
autor: kuba 82
niedziela, 2 lut 2014, 16:13
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pierwsza mini Pasieka :)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 22572

Re: Pierwsza mini Pasieka :)

Kolega ma pasiekę ( jest on obecnie w Anglii i ja jej doglądam) z ulami warszawskimi , po jego powrocie przebudujemy cała pasiekę na ule korpusowe, wydaje mnie się że są one wygodniejsze w użyciu. Zaklep sobie jakieś pomieszczenie na pracownie,i zorganizuj podstawowy sprzęt. Kombinezon kup biały i k...
autor: kuba 82
sobota, 1 lut 2014, 23:11
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pierwsza mini Pasieka :)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 22572

Re: Pierwsza mini Pasieka :)

Cześć, od siebie dodam, że o wiele łatwiej prowadzi się niewielką pasiekę gdy wszystkie ule są jednakowe (tzn jednakowy rozmiar ramki). Pooglądaj kanał Tomka Miodka na YT, w prosty sposób przekazuje istotne zagadnienia. Zacząłem dzisiaj robienie ramek, deski wycięte z lipy o grubości 1cm Skoro robis...
autor: kuba 82
sobota, 1 lut 2014, 22:49
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Beczka dębowa - możliwe wykonanie w domu ??
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 20427

Re: Beczka dębowa - możliwe wykonanie w domu ??

Witam, jako stolarz powiem wam, że z jednego kawałka drewna niemożliwe jest zrobienie beczki. Poza tym wysuszenie kloca dębowego o tak dużej średnicy trwałoby niewyobrażalnie długo(poza tym popęka).
Nowicjuszom polecam zrobić beczki proste a nie takie pękate.
autor: kuba 82
wtorek, 21 sty 2014, 21:19
Forum: Łączenie
Temat: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13683

Re: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu

Jeżeli jesteś bezrobotny to PUP-y organizują takie kursy, jeżeli nie, to pozostaje albo kurs, albo kupno miga i samemu próbować trudnej sztuki spawania. Dla mnie (stolarza) jest to czarna magia ;).
autor: kuba 82
wtorek, 21 sty 2014, 16:58
Forum: Łączenie
Temat: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13683

Re: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu

Witam, chyba nie tak źle to wygląda?
autor: kuba 82
poniedziałek, 20 sty 2014, 10:05
Forum: Łączenie
Temat: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13683

Re: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu

Wyczyszczę, wytrawię i niech sobie leży, zobaczymy co się będzie działo.
autor: kuba 82
niedziela, 19 sty 2014, 17:22
Forum: Łączenie
Temat: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13683

Re: Czarny zgorzel po spawaniu,potrzebna pomoc w usunięciu

Dzięki kolego Kula, zasiałeś we mnie ziarenko nadziei .
autor: kuba 82
niedziela, 19 sty 2014, 16:28
Forum: Łączenie
Temat: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13683

Re: Czarny zgorzel po spawaniu,potrzebna pomoc w usunięciu

Antoxem trawiłem , ale czarne pozostało. Będę ścigał spawacza żeby poprawił spartoloną robotę. Mam jeszcze jeden problem, przechowuję antox w słoiczku szklanym , a on zamienił się w płyn, czy to normalne?
autor: kuba 82
niedziela, 19 sty 2014, 14:08
Forum: Łączenie
Temat: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13683

Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu

Witam serdecznie w to zimne popołudnie. Dziś spawacz dostarczył mi chłodnicę, której będę używał do destylacji, zauważyłem czarny nalot na spawie - czy da się jakoś to usunąć?
autor: kuba 82
sobota, 21 gru 2013, 20:23
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy da się coś zrobić - odleciała szyjka od dymiona
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6642

Re: Czy da się coś zrobić - odleciała szyjka od dymiona

Czołem koledzy. Rozrywku, tak do końca to bym tego balonu nie skreślał, można balon wstawić w jakiś gruby worek foliowy i następnie umieścić w koszu, przynajmniej jak pęknie to nie zaleje pomieszczenia.
autor: kuba 82
wtorek, 17 gru 2013, 11:19
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Baniaki do fermentacji, jak się pozbyć zapachu?
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 22119

Re: Baniaki do fermentacji, jak się pozbyć zapachu?

Kolego LosBanditos, spróbuj zrobić dosyć mocny roztwór kwasku cytrynowego w wodzie i kilka razy przemyj pojemnik, ja w ten sposób pozbyłem się zapaszku z wiadra po kleju do drewna.Wiadereczko posiadało słynny znaczek (kieliszeczek i widelec) wiec szkoda było wywalić.
autor: kuba 82
poniedziałek, 16 gru 2013, 17:19
Forum: Chłodzenie
Temat: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21875

Re: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia

Cześć wszystkim. Wielu z was stosuje w obiegu zamkniętym pompki od pralki, w związku z tym chciałem się dowiedzieć czy zastosować pompkę o mocy 30W czy 100W? (do takich mam dostęp) - dodam, że nie wiem jaką mają wydajność. Jeżeli chodzi o różnicę poziomów, to pompka musiała by podnieść ciecz na ok 1...
autor: kuba 82
poniedziałek, 16 gru 2013, 15:07
Forum: Chłodzenie
Temat: Skręcanie rurki karbowanej
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 44852

Re: Skręcanie rurki karbowanej

Witam, czy ktoś z was może podpowiedzieć ile metrów zwykłej rurki 8mm, trzeba by zwinąć żeby wydajność była zbliżona do wydajności chłodnicy z rurki karbowanej?
autor: kuba 82
poniedziałek, 16 gru 2013, 14:52
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Jakiej średnicy korek do butli z dystrubutora wody?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5507

Re: Jakiej średnicy korek do butli z dystrubutora wody?

Dziękuję Wald.
autor: kuba 82
niedziela, 15 gru 2013, 21:10
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Jakiej średnicy korek do butli z dystrubutora wody?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5507

Re: Jakiej średnicy korek do butli z dystrubutora wody?

Miarkę mam, ale butli jeszcze nie, a jutro muszę zakupić korki.
Dzięki andrea, mam rozumieć, że butle wszystkich firm maja korki znormalizowane?
autor: kuba 82
niedziela, 15 gru 2013, 17:35
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Jakiej średnicy korek do butli z dystrubutora wody?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5507

Jakiej średnicy korek do butli z dystrubutora wody?

Witam serdecznie, zna ktoś z was średnicę korka, jaki będzie pasował do buli z dystrybutora? Gdzieś wyczytałem, że to 51mm, ale wydaje mnie się to trochę za dużo.
autor: kuba 82
sobota, 14 gru 2013, 13:17
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do owoców.
Odpowiedzi: 360
Odsłony: 149604

Re: Prasa do owoców.

Się macie, widzę, że jest tutaj całkiem fajne grono konstruktorów pras. Jako, że każdy z was ma jakieś doświadczenie chciałbym się zapytać: czy kosz robić lepiej w kształcie smukłego cylindra, czy może lepiej szeroki, a niski? Czy ma to wpływ na jakość tłoczenia?
autor: kuba 82
sobota, 14 gru 2013, 13:01
Forum: Osprzęt
Temat: Zawory precyzyjne
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 22597

Re: Zawory precyzyjne

Szkoda, co prawda kupiłem już zawór, ale nadal szukam jakiejś alternatywy. Dzięki radius.
autor: kuba 82
piątek, 13 gru 2013, 18:45
Forum: Grzanie
Temat: Grzanie nastawu przez piecyk z płaszczem :)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4363

Re: Grzanie nastawu przez piecyk z płaszczem :)

Jeżeli ma to być do kolumny, to w jaki sposób masz zamiar stabilizować temperaturę?
autor: kuba 82
piątek, 13 gru 2013, 16:45
Forum: Osprzęt
Temat: Zawory precyzyjne
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 22597

Re: Zawory precyzyjne

Witam , znalazłem taki oto zaworek http://sklep.roslinyakwariowe.pl/zawore ... 15600.html czy ktoś miał z nim styczność? Podano w specyfikacji ,że wnętrze jest z mosiądzu, ale niepokoi mnie to, z jaka temperaturą może pracować-60°C
autor: kuba 82
środa, 11 gru 2013, 22:06
Forum: Przywitaj Się!
Temat: kuba 82
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1157

Re: kuba 82

Dzięki krzyszto79, szukałem tańszego odpowiednika zaworu z kwasówki, ale nie mogłem znaleźć. Serdecznie dziękuję za linki i za chęć niesienia pomocy.
autor: kuba 82
wtorek, 10 gru 2013, 22:20
Forum: Przywitaj Się!
Temat: kuba 82
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1157

Re: kuba 82

Witaj kolego , z braku czasu nie zaglądam na forum. Jestem na etapie składania kolumny, brakuje jeszcze grzania, wypełnienia , no i zaworka do głowicy. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie.
autor: kuba 82
wtorek, 10 gru 2013, 22:10
Forum: Grzanie
Temat: Autotransformator jako regulator mocy grzałki?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4056

Re: Autotransformator jako regulator mocy grzałki?

Nie wiem czy ma łagodny start, ale ma pokrętło od 0 V do 230V, czyli przed załączeniem skręcam na zero, a później jadę z napięciem w górę.
Przez ten transformator uruchamiałem piłę do drewna przywiezioną z GB (jest na 110V) i nic się nie działo.
autor: kuba 82
wtorek, 10 gru 2013, 18:32
Forum: Grzanie
Temat: Autotransformator jako regulator mocy grzałki?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4056

Autotransformator jako regulator mocy grzałki?

Witam serdecznie, chciałbym zaczerpnąć informacji na temat regulacji mocy grzałki. Posiadam autotransformator, jego moc odczytana z tabliczki to 2,5 KVA, czy będzie się nadawał do regulacji grzałki 2000 W? Dzięki koledzy za zainteresowanie , ale kolega podesłał mi rozwiązanie mojego problemu :klaszc...
autor: kuba 82
sobota, 13 lip 2013, 23:26
Forum: Grzanie
Temat: OPINIE O GRZAŁKACH
Odpowiedzi: 76
Odsłony: 41839

Grzałka pokryta chromoniklem, czy sie nadaje do kega?

Witam, mam dylemat co do wyboru grzałki, czy przymusem jest stosowanie grzałek wykonanych z kwasówki , czy można zastosować niklowaną? Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na forum
autor: kuba 82
środa, 27 mar 2013, 11:49
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: DESTYLATOR i SZYBKOWAR 3w1,Alkohol 17L DEFLEGMATOR
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1534

DESTYLATOR i SZYBKOWAR 3w1,Alkohol 17L DEFLEGMATOR

Wydzielone z tematu http://alkohole-domowe.com/forum/glowica-destylator-aabratek-bimber-keg-slaskie-vs-destylator-bimber-keg-aabratek-t8316.html Ten z pierwszej aukcji od razu mnie się nie spodobał, głowica pod jakimś dziwnym kątem wspawana, na zdjęciach kolumn z forum całkiem inaczej to wygląda . ...
autor: kuba 82
wtorek, 26 mar 2013, 21:13
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: GŁOWICA DESTYLATOR AABRATEK BIMBER KEG ŚLĄSKIE VS Destylator Bimber KEG Aabratek
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3729

GŁOWICA DESTYLATOR AABRATEK BIMBER KEG ŚLĄSKIE VS Destylator Bimber KEG Aabratek

Witam szanowne grono forumowiczów , czytając forum coraz bardziej skłaniałem się do kupna kolumny, dogadałem się z kolega i kupimy sprzęcik płacąc po połowie. Kega już mamy, pozostaje kwestia wyboru kolumny, oto moje typy: 1- http://www.allegromat.pl/aukcja134124 2- http://www.allegromat.pl/aukcja13...

Wyszukiwanie zaawansowane