Kosiarka spalinowa - jaką kupić?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

arbaletnik
400
Posty: 414
Rejestracja: środa, 29 sty 2014, 10:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 103 razy

Post autor: arbaletnik »

Szlumf, czy każdy boczny wyrzut ma tę wade tego do końca nie wiem, chciałem zwrócić uwage na problem. Swoja kosiarkę kupiłem jakieś 8 l temu ( Hysqwarna Partner) i wtedy był ten dolny rant obudowy, może teraz poprawili to rozwiązanie. Wyrzut w koszu sie nie zapycha, ale jak chcę kosić z bocznym wyrzutem, to trawa często blokuje się na dolnym rancie obudowy.Szczególnie jak trawa jest wysoka i lekko mokra. Ten dolny rant , podejrzewam że to tylko wzmocnienie obudowy. Pozdrawiam.
Gdy wszyscy myślimy tak samo, nikt nie myśli. W.Lipman
promocja

maro_1955
20
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 26 mar 2013, 13:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: centalnie~
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kosiarka spalinowa - jaką kupić?

Post autor: maro_1955 »

Ja zaczynałem od kosiarki z makro za 500 PLN, bez kosza, bez napędu z bocznym wyrzutem(do dwóch działek 1500m kwadr).
Potem z kolegą nabyliśmy za 2000 PLN kosiarkę Boss z napędem, z koszem, mulczującą, z łatwym rozruchem, z myciem wężem ogrodowym(na kosisku jest złączka do węża), ale ciężka jak cholera mimo napędu i trudno ją do auta zapakować.
W zeszłym roku nabyłem używany traktorek Castel garden(stiga) i teraz dopiero jestem zadowolony.
Dodam, że w trudnym terenie koszę tylko kosą spalinową. Lubię jednak tę lekką pierwsza kosiarkę.
Samemu trzeba spróbować i wybrać.
Pozdrawiam i mimo trudu w koszeniu lubię to zajęcie . Nigdy żonie nie pozwoliłbym tak ciężko pracować :roll: .
...pędzę pędzić...

Autor tematu
Szlumf
2000
Posty: 2383
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Kosiarka spalinowa - jaką kupić?

Post autor: Szlumf »

No i zakup dokonany.
Przez parę dni wertowałem internet, sprawdzałem opinie, porównywałem ceny. W zasadzie już wiedziałem czego chcę (wybrałem 3 modele) i pozostało mi sprawdzenie dostępności części. Przyszła kolej na zasięgnięcie opinii w najbliższym serwisie. Ja wdałem się w fachową dyskusję o silnikach, zbędnych bajerach itp. a małżonka przechadzała się między kosiarkami. Po czym przerwała moją rozmowę z miłym panem serwisantem i oznajmiła, że ta jej się podoba i albo kupujemy tą albo ona nie kosi. Niestety żadne argumenty oczywiście do niej nie trafiały i stałem się właścicielem sprzętu praktycznie wcale nie spełniającego moich założeń. To Viking 443T. Kosztowała ponad 1600zł. Tylko nie dobijajcie mnie pisząc, że za tą kasę miałbym coś dużo lepszego bo sam to wiem. Ale trudno - spokój w domu jest bezcenny. Ma niewątpliwie jedną zaletę - jest lekka i łatwo dała się wpakować do auta.
Na szczęście sprzedawca zaoszczędził mi 150zł na przystawkę mulczującą bo spytał małżonkę czy planuje koszenie 2x w tygodniu bo tylko wtedy ta przystawka działa poprawnie. Żona sama zrezygnowała.
Ciekawi mnie tylko po ilu koszeniach załamie się i zawoła mnie bym wykosił trudne miejsca.

kwik44
1250
Posty: 1266
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kosiarka spalinowa - jaką kupić?

Post autor: kwik44 »

Szlumf - strategiczny błąd popełniłeś :D ale trudno. Wadą tej kosiarki jest trochę słaby silnik. Ja mam podobną już z 5 lat (1kM mocniejsza) i daje radę. Na kretówce oczywiście udusisz. Ale jest szansa, że wyrównasz działkę kosiarką wcześniej czy później 8-)

A jedna uwaga, silniki (mam potwierdzenie z więcej niż 1 źródła poza moim) B&S lubią po jakimś czasie mieć problem z fajką. Feler trudny do wykrycia...

kwik44
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Kosiarka spalinowa - jaką kupić?

Post autor: JanOkowita »

@Szlumf - przyjmij wyrazy współczucia ;) Mogło być gorzej, ten model nie jest zły. Ale pamiętaj, że jak będziesz zmieniał TV to szukaj takich z kodowanym pilotem :cry: :crazy:
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Pułkownik Dowgird
50
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2014, 12:06
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kosiarka spalinowa - jaką kupić?

Post autor: Pułkownik Dowgird »

Viking = Stihl, na plus jest to, że kupiłeś coś markowego. Oby był to dobry zakup na lata i bezawaryjne użytkowanie. Co niestety, w obecnych czasach jest trudne, nawet przy zakupie markowych urządzeń.
Szanuj lasy! I Ty kiedyś możesz zostać partyzantem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”