Korek i wypełnienie

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy

Post autor: kmarian »

Możesz. Lepsze naczynie większe niż za małe.
Musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: ile zostanie w kolbie po procesie psocenia? Musi zostać tyle, by płyn zwilżał całe dno, dla bezpieczeństwa minimum 1 cm.

Jeśli psota, którą będziesz drugi raz pędził ma np. 65%, a po drugim gonie będzie miała 75% to znaczy, że w kolbie pozostanie około 1/10 zawartości, czyli około 100 ml (oczywiście w najlepszym przypadku). Trochę mało, ale do zaakceptowania. Jeśli różnica stężeń alkoholu będzie większa to tym lepiej, bo więcej płynu zostanie w kolbie. Zawsze można dodać trochę wody, ona pozostanie w kolbie. :-)

Jeżeli będziesz widział, że w kolbie jest już mało płynu to przerwiesz odpęd. Pozostanie tam jeszcze trochę alkoholu, ale można go dodać do innej psoty i wyciągniesz wszystko. :twisted:
alembiki

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Ok, psota którą uzyskałem jako serce, troszkę ponad 1 litr, ma ok 82%. Dla początkujących mojego pokroju rada - ocieplić deflegmator. Po prawie 3h nic - otuliłem folią szyje kolumny i deflegmator i dopiero zaobserwowałem, że idzie. Jak regulować koledzy? Na Aabratku dla 96%+ odkręcam tak na granicy kropli a ciągłej strugi i zapominam. Tutaj też mogę tak założyć ? Wolniej zwiększy%, ale zabije koniakowaty aromat?
Ostatnio zmieniony środa, 18 maja 2016, 06:57 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Jeżeli Ty masz psotę 82% z pierwszego gonu, jest to psota smakowa - winiak bo z wina. Po jakie licho chcesz to puszczać leszcze raz??
Było nie dobre?

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak, wino grzałem dwa razy, niestety pierwsze 400ml z wypełnieniem rurkami.... Capiło jajem więc drugiego dnia dokupiłem sprężynki i ogień -pomogły. Jednak teraz chcę to trochę oczyścić ze smrodku. Proszę o krytykę.
Ostatnio zmieniony środa, 18 maja 2016, 22:30 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: konieczne poprawki
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Akurat w tym przypadku nie ma co krytykować. Wino widać było coś nie "teges". Puściłeś przez wypełnienie miedziane, to z pewnością przynajmniej część niechcianych zapachów wyłapało. Jeśli jeszcze zapach jest niezadowalający to możesz spróbować oczyścić poprzez przewietrzanie, drugi sposób to wsypać trochę węgla aktywnego do środka a następnie przefiltrować.
Przepuścić przez filtr węglowy nie polecam, za dużo stracisz pożądanych aromatów, a przy tej ilości niewiele by Ci zostało. :twisted:

Jeśli zapach jest tylko trochę niezadowalający, to proponuje pierwszy sposób - przelewać z wysoka by płyn z siłą wodospadu napowietrzył się, zamknąć korkiem z waty :-)

Do destylacji "smakówek" zawsze stosuję wypełnienie miedziane, tylko miedziane, około 60 cm, rura fi 50.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziś minęło sporo czasu i znów spróbuję wykorzystać kolbę. Tym razem chce rozcieńczyć 96% po 2ch biegach do 20% a w szyję kolby w woreczku umieścić owoce lub botaniki. Uszczelnienie foremka która pokazał kolega @szlumf i chłodnica. Macie jakieś uwagi co do tego pomysłu? Zależy mi na próbach z małych ilościach.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: Pretender »

Zwróć uwagę, aby woreczek nie zalegał zbyt szczelnie w szyjce kolby, żeby nie przytkał przelotu par. Wiesz do czego to doprowadzi ...

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Ta uwaga słuszna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”