kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy

Post autor: Lootzek »

arek99 pisze:ale za trzecim razem destylacik miał 92% ;) kolejne średnio 94-95.
No to coś nie teges albo ze sprzętem, albo sposobem prowadzenia procesu. Na 120 cm zmywaków, utrzymując stabilną temperaturę na 10 półce, nie ma opcji, jak pisał bodaj rozrywek: otrzymasz 96,5%, choćbyś nie chciał ;) Opisz proszę dokładnie jak koncertowałeś, wtedy damy radę stwierdzić czemu kolumna nie pracowała właściwie :)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: rozrywek »

arek99 pisze:Sztuki uczyłem się z postów Emila, !
Rozumiem że umiesz już wszystko?
arek99 pisze:pierwsze psocenie była lipa dopiero sie uczyłem,
Czyli że już naprawdę wszystko wiesz, poczekajmy....
arek99 pisze:ale za trzecim razem destylacik miał 92% ;)
Super osiągnięcie! a dlaczego? już wyjaśniam poniżęj
arek99 pisze: Aparatura wyszła mnie coś koło 1200zł
A ja na swoim gównianym szkiełku za 165zł plus przesyłka osiągam więcej. Dużo więcej.
Tyle miłego poklepywania się po pleckach. Mała przenośnia: mamy Audi RS i mamy dużego Fiata 125p tak?
Audi pojedzie 200km/h a Fiacik już niestety nie. To tyle odnośnie sprzętu. A kierowca ma tu kluczową rolę nieprawdaż? Także starym zdezelowanym Fiacidłem zostawiłem w tyle już na drugim zakręcie nowiutkie rasowane piękne Audi. Jaki wniosek? A taki że na moje setki przepędzonych hektolitrów, mam na tyle pokory w sobie aby stwierdzić że jeszcze wiele się muszę nauczyć, czego tobie jak widać zabrakło. 3 destylacje i fachowiec. Zrobić śmierdzący spirytus potrafi każdy, ale zrobić coś porządnego, z sensem, sercem i oddaniem to już inna para kaloszy.
Wracając do Audi, mój rekord prędkości to 267km/h, właśnie ereską, ile Arek pojedziesz? dwie paki?
Wątpię. Przepraszam wszystkich, ale czasem nerwy puszczają.
Kolego, troszkę pokory, ucz się, poznawaj, i pędź z nami. Aby nie za szybko.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: aronia »

arek99 pisze:Są trzy termometry, tarczówka na kegu, elektryk na 10 segmencie oraz drugi elektryk na głowicy. Grzanie elektryczne 2x1400W.
Sztuki uczyłem się z postów Emila,Robiłem też dwie owocówki 50% i bimberek 60% ;) teoria teorią ale jak wielu znawców już pisało trzeba samemu wyczuć co i kiedy oraz poznać własny sprzęcik. Aparatura wyszła mnie coś koło 1200zł ale jestem bardzo zadowolony, myślę że już niedługo będę mógł się pochwalić własną 96!
Mam kilka pytań:
1. Co Ci daje pomiar tarczówką na kegu/jakie informacje z niego uzyskujesz?
2. Co to jest 10 segment?
3. Z jaką mocą rozgrzewasz, a z jaką prowadzisz proces?
Z całym szacunkiem do wkładu użytkownika Emiel Regis w forum to po Twoich osiągnięciach widać, że chyba powinieneś zmienić autora postów na których się wzorujesz, bo chyba jednak nie jest tak jak powinno być(i wątpię, że to wina postów Emiel Regis) - na kogo to już wybierz sam.
To 50% przy owocówkach i 60% przy bimberku to po rozcieńczeniu czy taki wyszedł % końcowy?
arek99 pisze:teoria teorią ale jak wielu znawców już pisało trzeba samemu wyczuć co i kiedy oraz poznać własny sprzęcik.
Sorry, ale tu się nie zgodzę - gość któremu sprzedałem moją pierwszą kolumnę nie interesował się wcześniej wcale co i jak się powinno robić, nie siedział godzinami na forum czytając kolejne tematy itd. Zawiozłem mu całość, powiedziałem, że ma robić tak i tak(do tego dostał najprostszą instrukcję jaką się tylko dało napisać) i on po pierwszym przepuszczeniu ma ponad 96%, ale wie, że i tak należy to przepuścić 2 raz, a jak słyszy, że ktoś z jego znajomych robi z cukru "na raz" to wie, że to jego na pewno jest lepsze. I co da się? Wystarczy mieć trochę pokory o której pisze rozrywek i posłuchać/poczytać co piszą osoby, które już chwilę w tym "siedzą".

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: eldier »

Panowie, ale nie rozumiem o co ta spina. Kolega pisał, że się uczył, a nie że się nauczył, a to jest bardzo duża różnica. Poza tym nigdzie nie napisał, że to co on robi jest najlepsze na świecie i nikt nie robi lepszego.
Odnośnie % urobku to on o niczym nie świadczy, bo można spokojnie zrobić 96 które będzie capiło jak cholera. A więc nie ma co pisać kto ile % "naciągnął", bo to żaden wyznacznik.
aronia przyznaj kiedy ostatnio sprawdzałeś moc swojego spirytusu? Póki 10ta półka stabilna nie ma co brać alkoholomierza w dłoń ;) Dodatkowo nie każdy ma alkoholomierz z certyfikatem, tylko zwyczajny tani ze sklepu, żeby określić pi razy drzwi do ilu rozcieńczył :D
arek99 A więc siadaj i bierz się za lekturę tematów z Toplisty, a poleci nie tylko 96%, ale na prawdę dobry spirytus ;)

Ps. Dla wtajemniczonych - dzisiaj jestem ten dobry.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: aronia »

No i tu mnie masz kolego eldier - ostatnie raz moc mojego spirytusu sprawdzałem w kwietniu 2014(przy próbkach jeszcze z CM-a) - a powód sam podałeś. A co do taniego alkoholomierza to sam wiesz, że przy nim i dobrze zrobionym spirytusie zazwyczaj kończy się skala(cały się zanurza) albo podawane są wartości nierealne(np. 98-99 %).
P.S. Ale te ponad 92 to mimo chęci otrzymania niższego % otrzymywałem przez dłuższy czas przy destylacji smakówki na zestawie o wysokości zasypu nie większej jak 60cm.

arek99
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 18:46
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: arek99 »

No, szczerze mówiąc jakbym wiedział, że spotkam się z takim dissem to bym konta nawet tutaj nie zakładał. Chciałem się tylko pochwalić, że bardzo dużo mi dały informacje z forum bo nie miałem w ogóle pojęcia jak się za to zabrać, nigdzie nie napisałem że wiem wszystko bo uczę się dalej i z każdym razem są postępy, a to świadczy że idę powoli do przodu. Grzeję na dwóch grzałkach a potem na jednej zgodnie z instrukcjami Emiela. Moim problemem było to, że destylacje prowadziłem w zimnym pomieszczeniu ale wczoraj zaizolowałem kolumnę pianką hydrauliczną do rur oraz zaizolowałem kega filcem 10mm i po tej przeróbce nie mam już wahań temp. na kolumnie. Dzisiaj wkońcu udało mi się po podwójnym przepędzeniu otrzymać 96% i mi smakuje, tyle mi wystarczy!
Owocówki i bimber rozcieńczałem oczywiście.

Do kolegi rajdowca. Ja w sezonie letnim po autostradach jeżdżę 295 moją hayabusą, a najwięcej jechałem z moim szwagrem GTR'em 310km/h. Idź sobie dalej jeździć tym swoim fiatem 265km/h potem jak Ci ulży to może przestaniesz bić pianę z... w zasadzie to sam dalej nie wiem z czego bo, nie powiedziałem nic co mogłoby dać pretekst do linczowania.

pozdrawiam

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: aronia »

Diss czy nie diss - już się częściowo wyjaśniło co jest nie tak: grzanie 1400W przy 60-tce to trochę mało i jeżeli poczytałeś trochę o prędkościach uzyskiwanych przez innych użytkowników mogły się pojawić te problemy z "niepełną" mocą rektyfikatu. Przy 60-tce bez regulatora zwykle stosuje się grzałkę 2000W, a z regulatorem można jeszcze zwiększyć w zależności od wypełnienia. Oprócz tematów z Toplisty do których odesłał Cię eldier przeczytaj te tematy: http://alkohole-domowe.com/forum/z-jaka ... 12250.html i http://alkohole-domowe.com/forum/wydajn ... 12801.html .
Izolacja kolumny na pewno trochę pomogła w utrzymaniu stabilności przy tak małej mocy grzewczej(bo podejrzewam, że odbiór ustawiłeś trochę za duży) aczkolwiek mogło być też tak, że bez niej mógłbyś grzać na obu grzałkach i nie doszłoby do zalania(ale o tym nic nie piszesz).

exodus
50
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2014, 10:12
Krótko o sobie: Bronie się przed alkoholem z całych sił, tylko ja słabiutki jestem
Ulubiony Alkohol: Na myszach pędzone
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: exodus »

arek99 - nie spinaj się.
Potrzeba Ci doświadczenia praktycznego, a tego przez kilka procesów nie zdobędziesz - po 20-30 kegach sam będziesz się śmiał jaki to teraz "świetny towar" robisz - każdy tak ma.
Nawet najprostszego sprzętu trzeba się nauczyć. Ja niedawno zmieniłem "tylko" wypełnienie i sprzęt inaczej pracuje - pierwszy proces nie mogłem dziada opanować, tak więc cierpliwości.

P.S.
Mój Blady leci tylko 280 km/h :/
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: HomoChemicus »

Trudno zdobyć doświadczenie, jak nie wie się co się robi. Żeby wiedzieć co się dzieje i dlaczego, trzeba znać choćby podstawy teorii. Czy kolega arek99 w ogóle wyznaczył swoją wydajność kolumny? Wątpię. Czy miał stabilną temp. na 10 półce? Na pewno nie.
Dlaczego tak robił? Bo nie czytał forum ze zrozumieniem.
O to cała spina.

P.S. Arek99 Zacznij od podstaw, czyli od tego: http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... kompendium
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

arek99
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 18:46
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: arek99 »

Przedestylowałem ostatnio kolejne dwa pojemniki z rezultatem 96% każdy. Za około 3 miesiące planuje rozbudować kolumne o boczną chłodnicę, wziernik oraz sprężynki z nierdzewki zamiast zmywaków. Możliwe że jeszcze zmienię mocowania na SMS bo śruby jednak mnie denerwują, jestem zbyt wygodny ;)

panmufinek
100
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 09:59
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: panmufinek »

arek99 pisze: Do kolegi rajdowca. Ja w sezonie letnim po autostradach jeżdżę 295 moją hayabusą, a najwięcej jechałem z moim szwagrem GTR'em 310km/h. Idź sobie dalej jeździć tym swoim fiatem 265km/h potem jak Ci ulży to może przestaniesz bić pianę z... w zasadzie to sam dalej nie wiem z czego bo, nie powiedziałem nic co mogłoby dać pretekst do linczowania.
pozdrawiam
Sorki za OT ale myśle ,że jak by rozrywek napisał , że skacze ze spadochronem z opóźnieniem i otwiera go 100m nad ziemią , to arek99 też by skakał , ale otwierał by go 50 metrów nad, a jego szwagier dopiero jak dotyka butami gleby. Czasem czytając takie (bez obrazy arek99) bzdury i cuda to wydaje mi sie ,że nie jestem na forum AD tylko jakimś forum gimnazjalistów.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: rozrywek »

arek99 pisze: Dzisiaj wkońcu udało mi się po podwójnym przepędzeniu otrzymać 96% i mi smakuje, tyle mi wystarczy!
Gwarantuję że pójdziesz w tym dalej, w moim poście, który rozpętał burzę sprowadziłem cię chyba na ziemię, butny jesteś, ale za rok będziesz się z tego sam śmiał. Kto się nie rozwija ten się cofa.

Procent wcale nie świadczy o jakości, o jakości świadczy milion drobnostek które się na to składają. Dla wyjaśnienia....
Prawdziwi artyści, znawcy, fachowcy pracują nad tym POKOLENIAMI, a nie dwa tygodnie.

arek99 pisze: Ja w sezonie letnim po autostradach jeżdżę 295 moją hayabusą,
A ja busem 110, nie jestem w stanie przy twojej prędkości zobaczyć cię w lusterku, przy zmianie pasa ciekawe kto przeżyje. Na marginesie....Tylko 295 tzn że nie masz turbiny.
arek99 pisze:a najwięcej jechałem z moim szwagrem GTR'em 310km/h.
A ja zszedłem do odbioru na poziomie 0,4L/h, wrażenia porównywalne, szczególnie przy oglądaniu min konsumentów.
arek99 pisze:nie powiedziałem nic co mogłoby dać pretekst do linczowania.
O linczowaniu mowy nie ma, nie dajesz się sprowadzić na ziemię, twa sprawa, fan zabytkowych motocykli kontra hayabusa, dlaczego nie?
W każdym razie my tutaj sobie pomagamy, dzielimy się doświadczeniami, oczywiście z tobą podzielimy się również,jeśli będzie trzeba :punk:

Ps: do zaiteresowanego....ja wcale tak naprawdę nie jestem taki zły :piwo:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

arek99
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 18:46
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: arek99 »

panmufinek pisze:
Sorki za OT ale myśle ,że jak by rozrywek napisał , że skacze ze spadochronem z opóźnieniem i otwiera go 100m nad ziemią , to arek99 też by skakał , ale otwierał by go 50 metrów nad, a jego szwagier dopiero jak dotyka butami gleby. Czasem czytając takie (bez obrazy arek99) bzdury i cuda to wydaje mi sie ,że nie jestem na forum AD tylko jakimś forum gimnazjalistów.

Jak będziesz w okolicach Krakowa to zapraszam na przejażdżkę ;) a z tym skakaniem to akurat trafiłeś bo jestem członkiem aeroklubu wawel :)

panmufinek
100
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 09:59
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: kompletny destylator keg bimber aparatura (multi-spaw)

Post autor: panmufinek »

Nie mówiłem................. , a hayabusa ma fabryczną blokadę przy 295km/h.
Za zaproszenie dziękuje, ale nie skorzystam bo planuje żyć tak minimum do 80 lat i mam rozumek którego używam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”