Kompletna kolumna czy warto?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Ciemiernik
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 6 sie 2015, 09:59
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Ciemiernik »

Witajcie, chce przejść z pot-stilla na kolumnę rektyfikacyjna i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/destylator-bimber-keg ... 67534.html czy warto? Ma ktoś doświadczenie z tym allegrowiczem?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Kompletna kolumna czy warto?

Post autor: Pretender »

Kolumna pospawana ładnie. Jest tylko jeden problem, mianowice złącza kołnierzowe. Miałem, korzystałem ... i więcej mieć nie chcę. Szkoda czasu na kręcenie śrubami, do tego wypełniona kolumna jest ciężka, tym bardziej ta z linku jest nie dzielona. Szukaj kolumny z złączami skręcanymi, szybko, wygodnie, bezpiecznie.
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Kompletna kolumna czy warto?

Post autor: jurek1978 »

Dobrze kolega prawi. Ja początkowo nie myślałem o złączach sms i teraz wiem że bez tego ani rusz. Chyba że planujesz gotować raz na pół roku. A tak to sms - pach pach skręcone , rozkręcone. Szybko pewnie i szczelnie.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Kompletna kolumna czy warto?

Post autor: robert4you »

Kolega pytał czy warto kupić tą konkretnie kolumnę za tą cenę. Moimi zdaniem produkt wart swojej ceny. Oczywiście gdyby miał złącze SMS byłby lepszy ale cena też byłaby "lepsza"

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

Autor tematu
Ciemiernik
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 6 sie 2015, 09:59
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kompletna kolumna czy warto?

Post autor: Ciemiernik »

A triclampy będę mógł założyć z czasem na obecne kołnierze czy to wymaga przeróbek?
Generalnie to się waham cały czas.. chciałbym mieć już coś nowego bo mnie już męczy pot still, ale w sierpniu biorę ślub i pewnie mógłbym zwiększyć budżet.. Jeszcze parę dni pooglądam oferty i zobacze.

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Kompletna kolumna czy warto?

Post autor: jpiwek »

Będziesz musiał odciac kołnierz i przyspawać nowe złacza. Nie warto. Zobacz że w aukcji nie masz kociołka, grzania i wypełnienia, dolicz sobie od razu na to kaskę. 7 stów za sam kawałek złamanej rurki to troche dużo.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: RE: Re: Kompletna kolumna czy warto?

Post autor: Pretender »

robert4you pisze:Kolega pytał czy warto kupić tą konkretnie kolumnę za tą cenę. Moimi zdaniem produkt wart swojej ceny. Oczywiście gdyby miał złącze SMS byłby lepszy ale cena też byłaby "lepsza"

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem nie wart, przynajmniej napisałem dlaczego.

Tri clampów również nie polecam. Ciężko zapiąć jedną ręką.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Kompletna kolumna czy warto?

Post autor: robert4you »

Może i nie wart, ale obecnie cieżko znaleźć coś ciekawszego za te pieniądze. Rozwiązanie jest "budżetowe", ale całkiem dobrze wykonane i skutecznie działające.
Kilka tygodni temu na bazie tej kolumny składałem sprzęt dla znajomego, zmieściliśmy się w tysiaku za komplet. Miałem tą kolumnę w ręku, jest bardzo porządnie wykonana.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
************************************************************************
Awatar użytkownika

Autor tematu
Ciemiernik
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 6 sie 2015, 09:59
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kompletna kolumna czy warto?

Post autor: Ciemiernik »

Przemyślałem i jednak poczekam jeszcze "chwilę" i kupię kolumne od Zygmunta, bez kega(mam + taboret) wyjdzie ~1100 zł a z czasem jak już popadnę w rutynę to dokupie chłodnice po OVM. Ale dziękuję za opinie wszystim ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”