Znaleziono 18 wyników

autor: komar3
piątek, 29 sie 2014, 11:10
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Świeżo wyciskane Soki Jabłkowe - Warszawa
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10365

Re: SokiJabłkowe

Sok bym brał...
autor: komar3
środa, 28 maja 2014, 13:25
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Opalizujący destylat
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4536

Opalizujący destylat

Dzień dobry - oto opis przypadku proszę o konsultację. Nastaw: 10 kg rodzynek z Peru (pięknych bezpestkowych nie siarkowanych) Dwa pojemniki. Gdy Blg zeszło do ok. 0. rozpocząłem koncert. Aparat prosty szklany (szybkowar+deflegmator z rureczkami szklanymi+chłodnica). 1 destylacja: przy temp. 65 st. ...
autor: komar3
środa, 9 kwie 2014, 10:46
Forum: Degustatornia
Temat: Karta degustacji
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 3113

Karta degustacji

Dzień dobry, jako że dni coraz cieplejsze nastrajają do wieczornych spotkań w dobrym towarzystwie, postanowiłem zaproponować znajomym wieczory degustacji. Program to trzy (góra pięć) destylaty owocowe z poprzedniego sezonu. Zaprojektowałem (wstępnie) "Kartę degustacji". Bardzo proszę o uwa...
autor: komar3
poniedziałek, 31 mar 2014, 13:52
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem z Moim sprzętem
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7281

Re: Problem z Moim sprzętem

Polecam szklany trójnik.
http://www.eurowin.pl/pl/searchquery/tr ... %C3%B3jnik
Przynajmniej nie ma problemu z "fi".
autor: komar3
piątek, 21 mar 2014, 06:52
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jak gęste z martwymi drożdżami?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1955

Re: Jak gęste z martwymi drożdżami?

Dziękuję bardzo... tak zrobię.
autor: komar3
czwartek, 20 mar 2014, 20:00
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jak gęste z martwymi drożdżami?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1955

Jak gęste z martwymi drożdżami?

Dobry wieczór... Mało piszę, raczej czytam. Działam z nastawami owocowymi. Do tej pory po fermentacji cedziłem, klarowałem i dopiero do gara. Ale gdybym chciał gotować jabłka, które właśnie bulgoczą razem z gęstym to: a) czy wszystko z fermentatora przełożyć do gara (bo przeczytałem że padnięte droż...
autor: komar3
środa, 20 lis 2013, 11:49
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 10528

Re: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze

No i o takie rady mi chodzi gr000by (dziękuję). Czyli warto się w to zabawić, bo termometr - kucharski ma długą sondę i pozostanie ponownie "przeliczyć" proces na nowe wskazania, jeśli trójnik wprowadzi poprawkę do temperatury.
autor: komar3
środa, 20 lis 2013, 11:43
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy da się coś zrobić - odleciała szyjka od dymiona
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6602

Re: Czy da się coś zrobić - odleciała szyjka od dymiona

Klejony i tak nie da się podnieść za szyjkę...
Lepiej przeszlifować, a balon włożyć do kosza z uchwytami, ja małe 10 litrowe umieszczam w wiadrach Casto utkanych torebkami foliowymi dla amortyzacji, mniej wywrotne i dodatkowe ucho oprócz szyjki.
autor: komar3
środa, 20 lis 2013, 11:23
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prosta "maszyna" do wyciskania soku
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5294

Re: "maszyna" do wyciskania

Wiadra przetestowałem na winogronach z aronią (twardsze farfocle). Sprawdza się ale tylko jako "leniwy odciekacz - wstawia się i cieknie z dociskiem. Nic się nie zatyka, ale lepiej odciska się naciekając własnymi rączkami niż wydumanym przeze mnie wiadrotłokiem.
autor: komar3
środa, 20 lis 2013, 11:18
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 10528

Re: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze

Do działań alchemicznych (wąchania, próbowania, dzielenia... czysta sztuka :) ) nie mam pytań. Robię, próbuję, wącham, dzielę, ostawiam do archiwum. Forum jest dosyć obszerne i kto szuka ten znajdzie, a reszta to doświadczenie i własne "przygody". Mam natomiast pytanie co do modyfikacji sp...
autor: komar3
poniedziałek, 18 lis 2013, 10:01
Forum: Łączenie
Temat: Jak połączyć szybkowar z deflegmatorem?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 12386

Re: Jak połączyć szybkowar z deflegmatorem?

Drugi bezpiecznik można rozkręcić i zamontować w nim na teflonie lub silikonie termometr. Jest jeszcze trzeci bezpiecznik w postaci silikonowej czerwonej zaślepki pod pałąkiem zamykającym, na pewno zadziała w razie nagłego wzrostu ciśnienia.
autor: komar3
piątek, 15 lis 2013, 11:37
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prosta "maszyna" do wyciskania soku
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5294

Re: "maszyna" do wyciskania

Trochę.. ale do przyjęcia. Przy nastawie z jabłek dało radę. Ale faktycznie prototyp wymaga przetestowania na różnych konsystencjach.
autor: komar3
piątek, 15 lis 2013, 11:07
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prosta "maszyna" do wyciskania soku
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5294

Prosta "maszyna" do wyciskania soku

Proszę o umieszczenie tam gdzie to się może przydać. Ewentualnie nigdzie jeśli ktoś już na to wpadł wcześniej. Będąc w Castoramie przyszedł mi do głowy pomysł na proste urządzenie do wyciskania (np. oddzielania farfocli od nastawu owocowego). Rysunek schematyczny. Wiadra np. z Castoramy jedno z pokr...
autor: komar3
czwartek, 31 paź 2013, 13:17
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 10528

Re: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze

I tak oto ciemnia foto stała się pracownią alchemiczną. (foto jak to u fotografa - marna komórką :D) I teraz czy ja aby dobrze zrozumiałem tą literaturę na forum :) Pierwsza praca wykonana 3 nastawy po 15 litrów, sklarowane i przepuszczone pierwszy raz. Po wylaniu rozpałki 75 ml, reszta na szybko do...
autor: komar3
środa, 16 paź 2013, 06:53
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 10528

Re: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze

Dziękuję bardzo, za podpowiedzi, obiecuję podzielić się efektami. A jak mi się spodoba siedzenie w tej pracowni alchemicznej i będę widział, że układ nie daje rady to pomyślę o innym lub rozbudowie. (Właśnie nad ranem skończyłem odszypułkowywać winogrona. Dzisiaj wstawię nastaw. Powinno tego być ok ...
autor: komar3
wtorek, 15 paź 2013, 13:02
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 10528

Re: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze

Dziękuję za odpowiedź
Szkiełka - bo ładnie wygląda :). I jeśli bakcyla nie złapię to najmniejszy koszt. Garnek i kuchenka przyda się do czegoś innego. Czy zamontowanie termometru w bocznym wejściu deflegmatora zmierzy temperaturę nastawu czy par? A może to to samo ?
autor: komar3
wtorek, 15 paź 2013, 08:52
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 10528

Pot-Still - na płycie indukcyjnej i szybkowarze

projekt_szybkowar.jpg Foto do schematu dzięki (euro-win i allegro) Jako że przyszedł czas od teorii przejść do praktyki... do owocówek. Wstępny projekt usprawnienia szybkowara. Jak widać na obrazku (mam nadzieję że widać bo nie jestem za dobry w forumowych pracach) po kolei i z ewentualnymi moimi w...
autor: komar3
wtorek, 15 paź 2013, 07:33
Forum: Przywitaj Się!
Temat: komar3
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1026

komar3

Dzień dobry. Jestem tutaj nowy. Od kilku tygodni rozpracowuje temat (bo lubię wiedzieć). Nadszedł czas przejścia od teorii do praktyki.

Wyszukiwanie zaawansowane