Kolumny szklane rektyfikacyjne dostępne w handlu

Coś dla fanów szkła laboratoryjnego.

bystym
50
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 11:52
Krótko o sobie: Sam robię wina; ulubione aroniowe. Robię też nalewki z działkowych owoców. A do nalewek robię własny spirytus. Zdarza mi się też destylować nastawy owocowe, albo ziołowe: absynt, ouzo.
Ulubiony Alkohol: Każdy, który ma coś w sobie poza samymi procentami. Nie lubimy monopolki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: bystym »

Fragment posta Kolegi Bystym'a z tematu http://alkohole-domowe.com/forum/gotowa ... t3143.html prezentujący bardzo ciekawą kolumnę szklaną.

Jestem po pierwszym użyciu szklanej kolumny, którą kupiłem wysyłkowo z lubelskiego sklepu z ul. Boczna Lubomelskiej. Szkiełko ma 85 cm wysokości (wypełnienie ze szklanych rurek zajmuje 55 cm) i 47 mm średnicy. U dołu szerokie przyłącze do gara, wyżej zimny palec, boczny wylot par i u góry wylot ze szlifem na termometr. Destylowałem trochę ponad 12 litrów 45% surówki po pierwszym pędzeniu, rozcieńczonej do ok. 30%. Otrzymałem 5 litrów spirytusu 90% i ponad litr pogonu 40%. Uzyskanie tych 5 litrów zajęło 5,5 godziny i kolejna godzina na pogon, który ciągnąłem już z wyłączonym refluksem.
(...)
dol.jpg
gora.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów szklanych”