kolumna z dwoma systemami ???

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy

Post autor: radius »

Crooatoon pisze:wypełnienie mam miedziano szklane i działa sprawnie...Destylat jest czyściutki, i jestem w stanie odbierać 95%,
Jeżeli to prawda to gratuluję, ale osobiście radziłbym wymienić alkoholomierz :smiech:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
alembiki

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: major »

major pisze:Producent tego sprzętu to idiota. Wystarczy zamknąć jeden zawór, żeby zrobić jebudu*.
Crooatoon pisze:Fakt morze wybuchnąć,
Absolutnie nie chcę Cię obrażać poprzez przytoczenie poprzedniej wypowiedzi. Po prostu można godzić się na pewne kompromisy - również w kwestiach bezpieczeństwa, ale w tym przypadku jest to przynajmniej mocno dyskusyjne.

Jestem zwolennikiem budowy w Polsce elektrowni atomowych. Co jakiś czas tłumaczę przewodnika oprowadzającego po nieczynnej elektrowni sowieckiego projektu. Na własne oczy widzę, że konieczne jest stosowania zabezpieczeń adekwatnych do podejmowanego ryzyka - w każdej działalności. Ryzyko związane z wystąpieniem jebudu jest na tyle poważne, że czuję się zmuszony do nieuprzejmego nazywania ludzi decydujących się na konstrukcje znacząco zwiększające takie zagrożenie.

Mam nadzieję, że jak najdłużej pozostaniesz zadowolony. Sam będę zadowolony, kiedy zrozumiesz swój błąd i zrobisz coś w celu ograniczenia zagrożenia - pal licho problemy związane z efektywnością.
Awatar użytkownika

Crooatoon
50
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 2 maja 2010, 20:14
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: Crooatoon »

radius pisze:
Crooatoon pisze:wypełnienie mam miedziano szklane i działa sprawnie...Destylat jest czyściutki, i jestem w stanie odbierać 95%,
Jeżeli to prawda to gratuluję, ale osobiście radziłbym wymienić alkoholomierz :smiech:

A dziękuję, odrobina sprawnego oka przy stabilizacji kolumny i taki efekt jest. Osobiście jestem zadowolony z efektów. Nie muszę wymieniać alkoholomierza, bo działa wzorowo. :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: radius »

A nie chcesz czasem, tak dla pewności, zmierzyć sobie rzeczywistej mocy uzyskanego destylatu :?: Robię to w laboratorium i całkowicie za darmo :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Crooatoon
50
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 2 maja 2010, 20:14
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: Crooatoon »

Dzięki za propozycję, :idea: pomyślę nad tym i z pewnością się do ciebie odezwę :D pozostaje przesyłka, ale to już mały koszt :)

keg341
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 2 maja 2013, 08:17
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: keg341 »

Sam zastanawiam się czy taką kolumnę sobie pospawać.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: radius »

Nie żartuj :o
Na własne życzenie chcesz mieć w domu bombę :?: :!: Jeżeli masz możliwości warsztatowe to zapomnij o tym badziewiu, poczytaj forum i rób Aabratka lub Bokakoba :czytaj:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: major »

keg341 pisze:Sam zastanawiam się czy taką kolumnę sobie pospawać.
Od paru dni, kilka razy dziennie mówię, że nie skakałem przez ognisko, tylko się potknąłem. Nie czyni to ze mnie mniejszego idioty, ale wolałbym już chyba mieć nauczkę za debilizm, a nie za zwykłą nieuwagę.

Jeśli chcesz budować coś niebezpiecznego, to podaj jakiś powód, dla którego nie jest to przynajmniej słabowaniem na umyśle...

Jeśli masz już "producenta", to niech jeszcze podepnie Ci taboret gazowy do instalacji w domu albo wyburzy parę ścian...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”