Kolumna VM/LM

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy

Post autor: Trener »

Przedgony odbierasz za każdym razem (po zalaniu i stabilizacji), a w wersji gotowania 2.5, nawet 2 razy podczas jednego procesu http://alkohole-domowe.com/forum/topic9284.html
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Kolumna VM/LM

Post autor: PETER29 »

Rozbełtaj surówkę z wodą do 20% max. Tym razem jednak sprawdzaj cały czas na węch, aby dobrze oddzielić przedgon od serducha. To że spiryt nie spełnił Twoich oczekiwań to może być i wina sprzętu. A właściwie wypełnienia. Kilka razy trzeba coś przepuścić aby sprzęt i wypełnienie nabrało swego zapachu i wyczyściło się dokładnie po procesie produkcji.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Kolumna VM/LM

Post autor: lesgo58 »

Po pierwszym razie zapach nigdy nie będzie neutralny. Dlatego zaleca się gotować jeszcze raz a nawet 2 razy.Za każdym razem odbieramy przedgon, chociaż już w mniejszych ilościach. Zależy to też od stężenia wsadu. Przy bardziej stężonym będzie mniej przedgonów - a przy mniejszych stężeniach więcej.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Kolumna VM/LM

Post autor: t1o9m8e6k »

Witam ponownie! Przepraszam, że tak długo nie dawałem znaku życia, ale miałem kilka dni przerwy w pracy destylacyjnej :D Wracam do tematu. Przepuściłem pozostałą część nastawu (bez problemu uzyskując zalanie kolumny), a następnie zebraną surówkę z której odebrałem jeszcze 300ml przedgonu (na podpałkę jak znalazł :D). Destylacja surówki bardzo przyjemna, bez komplikacji, a wnętrze wziernika lepsze niż niejeden film z górnej półki :D. W sumie z nastawu z 25kg cukru uzyskałem 1,2l przedgonu, ok. 11,3l 96%, a reszta poszła w pogon (odbierany przy każdym procesie, a więc czterokrotnie: 3 razy przy nastawie i raz przy surówce). Nie wiem tylko ile w sumie zostało odebrane, ponieważ dolałem do starego pogonu. Zapach i smak całkowicie neutralny. Sprzęt pierwsza klasa. Nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki. I ostatnia sprawa: pracuję bez ocieplonej kolumny. Żadnych wahań czy odchyleń temperatury nie zauważyłem. Proces jest bardzo stabilny od początku do końca.
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Kolumna VM/LM

Post autor: olo 69 »

Ale straty energii bez ocieplenia będą dużo większe, a tym samym większy rachunek za prąd.
Pozdrawiam,olo 69

Autor tematu
t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Kolumna VM/LM

Post autor: t1o9m8e6k »

W każdej chwili mogę ją ocieplić. Zostało mi trochę otuliny z rur centralnego ogrzewania. Powinno wystarczyć :D
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”