Kolumna szklana - Alienqssak

Coś dla fanów szkła laboratoryjnego.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

To się nie uda. Nie wiesz, o czym piszesz. Nie da się utrzymywać temperatury zacieru 78,3C- to znaczy da się, ale nie znaczy to, że będzie ciekł spirytus. 78,3 to temperatura wrzenia CZYSTEGO alkoholu, a nie jego wodnego roztworu. Tak, że regulacja termostatem niestety nic tu nie da...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Alienqssak
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 12:02
Re: kolumna rektyfikująca

Post autor: Alienqssak »

Hmm, rozrywek nie wiem o co ci chodzi, ale okej. Nie jestem jakimś znawcą, ale wiem że moja aparatura nie jest najgorsza i czy ma reflux czy nie ja jestem zadowolony. :).
Przesyłem kilka zdjęć mojej maszynki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: kolumna rektyfikująca

Post autor: Agneskate »

To jest zwykła kolumna bez refluxu z deflegmatorem. :) Jest to kolumna bardzo dobra, ale nie uzyska się na niej spirytusu.


Zmienię temat i dam do galerii. :)
Pozdrawiam Aga

Autor tematu
Alienqssak
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 12:02
Re: Kolumna szklana - Alienqssak

Post autor: Alienqssak »

Co masz na myśli nie uzyskam spirytusu Hmm przy temp. 78.8 st.C w oparach wychodzi mi czysty płyn 93% nie śmierdzący. Może i to nie jest spirytus ale jest dobry.
To teraz z innej beczki.
Czym jest reflux?? Możecie mi przytoczyć jakąś pomoc naukowa. Jestem wschodząca gwiazdą w tym temacie początki mam za sobą teraz się uczę od innych.

Jeszcze kilka zdjęć których zapomniałem przesłać wcześniej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Kolumna szklana - Alienqssak

Post autor: Agneskate »

Na początek poczytaj: http://alkohole-domowe.com/destylat/des ... ktyfikacja masz tu dokładnie opisane metody pędzenia w tym również co to jest reflux.
Co to znaczy, że nie uzyskasz spirytusu? Dokładnie to co napisał Ci Zygmunt. :)

Dodatkowo polecam zerknąć np. na sprzęt Kucyka.

Aha w jakiej temp. sprawdzasz alkohol? Czy odbierasz przedgony i pogony? I jakie tempo masz odbioru?
Chcesz powiedzieć, że na tym termometrze masz podziałkę dziesiętną?
Jak robisz fotki to nie dawaj lampy błyskowej, bo nie widać co tak naprawdę kryje Ci się w tej kolumnie.
Pozdrawiam Aga

Autor tematu
Alienqssak
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 12:02
Re: Kolumna szklana - Alienqssak

Post autor: Alienqssak »

Z tego co przeczytałem i zobaczyłem na zdjęciu Kucyka oraz na filmie nie wiem ale wydaje mi się ze moja aparatura ma reflux wewnętrzny (Przyjrzyjcie się zdjęcią).
Tempo odbioru to średnio 1 kropla na 1 sekundę.
Termometr widoczny na zdjęciach.
Alkohol sprawdzam na koniec destylacji alkoholomierzem.


Posty scalone- proszę używać opcji "edycja"- biała kartka z ołówkiem po prawej stronie postu na dole.

Aha mam takie pytanie ja pilnuje temp.78.8 w oparach jakiś metr od kotła takim sposobem uzyskuje 1 krople na sekundę. Znalazłem post w innym temacie o tym jak jakiś kolega otrzymał 9l w 6h o mocy 95%. Chodzi tu o temp płynu czy oparów??
oto ten temat
http://alkohole-domowe.com/forum/temper ... -t660.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dbacz
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 21 wrz 2011, 12:04
Re: Kolumna szklana - Alienqssak

Post autor: dbacz »

Ładny sprzęt, łączony na szlify, kupiony czy robiony we własnym zakresie?
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Kolumna szklana - Alienqssak

Post autor: Wald »

Kolumna rektyfikacyjna z refluksem wewnętrznym jest wyposażona w skraplacz (dodatkową chłodnice), który jest w stanie zawrócić skroplone opary do ponownego odparowania. Refluks zewnętrzny zawraca skroplony urobek do kotła z chłodnicy głównej.
Skoro fachowcy mówią Ci że masz pot-still`a z deflegmatorem, to go masz. Wiemy (w przeciwieństwie) o czym piszemy. Czytaj forum bo wiedza jest tu ogromna.

Stabilizuje się opary do odbioru. Woda, z wyższą temperaturą wrzenia, jest zawracana do kotła, a alkohol który w około 78,3 jeszcze się nie skropli przepuszczamy do chłodnicy. To jest stabilizacja. Temperatura w kotle, we wszystkich aparatach jest zmienna, zależna od składu (zawartości alkoholu). Na jej podstawie można określić ile zostało do końca.
Jak to pozamieniałeś? Tego nie zgadnę. Gdzie to wynalazłeś? Kto i gdzie takie głupoty szerzy.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów szklanych”