Kolumna półkowa według lesgo58

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy

Post autor: rastro »

lesgo58 pisze: Już jestem przekonany, że dorobię następne 5 półek. Część materiału już mam. I myślę, że 10 półek w połączeniu z modułem OLM ze starej kolumny zrobi mi taki spirytus, że nie będę już potrzebował kolumny z wypełnieniem. :D

No nie wiem 10 półek... jak pamiętam ze szkoły to licząc prymitywnie rysując po wykresie rybki wychodziło że potrzeba ok. 13 półek... (nie pamiętam jakie warunki początkowe ale można założyć że 15-20%) no i raczej już surówki niż bezpośrednio po fermentacji.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
promocja
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Kolumna półkowa według lesgo58

Post autor: lesgo58 »

@rastro
Być może piszę używając zbytnich skrótów myślowych. Mea culpa :oops:
Pisząc spirytus marzeń nie mam na myśli idealnie czystego - wręcz sterylnego spirytusu, bo od tego mam kolumnę rektyfikacyjną.
Miałem na myśli spirytus "z duszą". Spirytus z którego można zrobić wódkę "z duszą". To nie ma być typowy destylat, ale i też nie ma być neutralny spirytus. Niekoniecznie musi mieć 96% czy 95%. Mnie wystarczy 92-93% dobrze odcięte i wystarczająco oczyszczone, ale jednocześnie nie pozbawione tego co najlepsze.
Bo nie procenty robią jakość pod względem walorów smakowo węchowych.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”