Kolumna do oceny

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

Rodzynki nic drożdżom istotnego nie wniosą, zwłaszcza, że sypiesz potem paczkę turbo, która zawiera to, czego potrzebują. Sok z cytryny już bardziej, zakwasza i jest to korzystne- ale znowu, w paczce turbo znajduje się regulator kwasowości. Zamiast wprowadzać bezsensowne dodatki za 10zł nie żałuj paczki drożdży i przestań ją dzielić. Kosztowo wyjdzie na to samo, a efekt będzie lepszy.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Neosternik
50
Posty: 52
Rejestracja: środa, 11 mar 2009, 19:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: psota
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kolumna do oceny

Post autor: Neosternik »

Zygmunt pisze:Zamiast wprowadzać bezsensowne dodatki za 10zł nie żałuj paczki drożdży i przestań ją dzielić. Kosztowo wyjdzie na to samo, a efekt będzie lepszy.
Nie żałuje, ale zawsze do tej pory wychodziłem z założenia że im mniej drożdży tym lepiej, mniej"czuć", mimo że wydłuża się czas fermentacji itd...
Mylę się? czy ilość drożdży nie ma wpływu na jakość nastawu?
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Kolumna do oceny

Post autor: ramzol »

Pisząc o rodzynkach miałem na myśli smak, który przejdzie do destylatu. W 100g rodzynek masz 60g cukrów.
Widzę, że jesteś na samym początku tej niesamowitej przygody.
Nie używam dodatków do cukrówek, kupuje gotowe drożdże turbo i powiększam nastaw (10kg cukru plus woda do 48l). Problem z drożdżami dotyczy piekarniczych, z dedykowanymi chyba nie ma takiego problemu. Z drugiej strony jak już się dorobisz porządnej kolumny to będzie ci to obojętne ile drożdży wsypałeś.
Niestety jesteś w poprzedniej epoce jak i ze sprzętem tak i z wiedzą. Sporo czytania i kombinowania, no i wydatków ale dużo przyjemności. Dużo czytaj a będzie dobrze.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna do oceny

Post autor: herbata666 »

Tak jak Koledzy napisali czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj :D. Wszystko jest na forum opisane od deski do deski.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Autor tematu
Neosternik
50
Posty: 52
Rejestracja: środa, 11 mar 2009, 19:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: psota
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kolumna do oceny

Post autor: Neosternik »

Czytam, czytam, chciałbym przebudować lekko tą kolumnę,mimo że uważacie to za starą konstrukcje otrzymywać dobrą, smaczną psote.
Bosh co to jest ta 10 półka? Pobrałem plik w exelu ale nie bardzo wiem o co kaman.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Kolumna do oceny

Post autor: Lootzek »

Jest to umowne miejsce (wysokość) w kolumnie w którym jesteś w stanie uzyskać stabilną temperaturę prowadzenia rektyfikacji, tzw. temperaturę dnia. Zależy od kilku czynników, ale przyjęło się że dla sprężynek pryzmatycznych będzie to ok. 20-25 cm nad katalizatorem/buforem a dla zmywaków ~40 cm. Ale nie są to żelazne wartości!

Koniecznie doczytaj na ten temat, bo wiedza o tym czym są, dlaczego tu, a nie gdzie indziej i od czego zależą te nieszczęsne półki to chyba sedno zrozumienia rektyfikacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”