Kolumna długość i średnica.

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy

Post autor: Wald »

Podpowiedz jeszcze jaki masz kocioł do tego, z jakim dużym wejściem, jakie grzanie (moc), co i w jakich ilościach będziesz destylować? To wszystko ma wpływ na dobór sprzętu. Generalnie obie są doskonałe do budowy kolumny.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
masato
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 18 sie 2011, 22:54
Krótko o sobie: Poryty beret.
Status Alkoholowy: Producent Bimberku
Lokalizacja: Kalisz
Re: Kolumna długość i średnica.

Post autor: masato »

Więc tak, kocioł to kana od mleka z nierdzewki, pojemność około 21 litrów. Grzanie będzie gazowe palnik na butlę turystyczną, później skonstruuję taboret gazowy.
Wyjście z kany, w sumie tam jest chyba dziura już gotowa 50mm, ale większą nie problem zrobić. Dostęp do tokarek i materiałów mam. Wszystkie nyple, redukcje, nakrętki raczej wykonam sam, chyba, że będzie tanio w sklepie w co wątpię.

Ilości jakie będę chciał przepuszczać mogą być w granicach max 3 x 20 litrów na miesiąc( 3 kany). Mowa tutaj o surówce już wstępnie przegotowanej na pot stilu. Nie będę brudził kolumny do gotowania nastawu(przynajmniej na razie, co będzie potem to się okaże, także nie chciałbym się zamknąć bez wyjścia).

Ogólnie mam 3 beczki po 100 litrów do nastawów i raczej są zawsze od nowa zarabiane cukrówkami.

Co do kolumny to mam w głowie plan, głowica, chłodnica i część dolna z wypełnieniem to będą 3 osobne części. Chodzi mi o łatwość zmian, wymiany głowicy, lub chłodnicy z całym modułem.

Pozdro:)
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Kolumna długość i średnica.

Post autor: Wald »

Sam zrobiłem coś podobnego. Na kegu 30 litrowym stawiam zamiennie kolumnę i pott-stila. Tobie proponuję tą większą, rozwojową, bo więcej przerabiasz. Kanę z czasem zamienisz na kega 50-tkę. I będzie jak znalazł. Gazem spokojnie to ogrzejesz.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
masato
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 18 sie 2011, 22:54
Krótko o sobie: Poryty beret.
Status Alkoholowy: Producent Bimberku
Lokalizacja: Kalisz
Re: Kolumna długość i średnica.

Post autor: masato »

Wielkie dzięki za odpowiedź. :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”