Kolumna Aabratek

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Post autor: panta_rei »

Zdecydowana większość projektów aabratka ma błąd konstrukcyjny. Na obydwu powyższych rysunkach oczywiście jest ten sam błąd. Czy Wy panowie na prawdę macie tak zrobione swoje głowice, że rurka odpływowa nie jest w stanie opróżnić całego jeziorka?
Pozdrawiam, Sławomir

Autor tematu
mlody300
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 17 lut 2013, 10:20
Re: Kolumna Aabratek

Post autor: mlody300 »

Własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, też wydaje mi się, że jest źle, ale każdy tak robi .Ja nie mam doświadczenia, ale logika by nakazywała aby odpływ był przy samej tamce, a tamka troszkę odsunięta od kolumny powiedzmy 1 do 1,5 cm. tak żeby rurka nie byla przy samej kolumnie, bo beda trudności z zaworkiem, chyba, że rurke troszkę się odegnie
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7330
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Kolumna Aabratek

Post autor: radius »

@panta_rei, oczywiście masz rację. Sam pracuję na Bokakobie ale gdybym konstruował Aabratka to głowicę zrobił bym tak jak na rysunku niżej. Na rysunku wcześniej, zaznaczyłem tylko, że rureczka odbioru powinna być poniżej dolnej krawędzi rureczki refluksu :ok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Kolumna Aabratek

Post autor: Imbir »

Siemka, odświeżając temacik chciałbym się dopytać o kilka szczegółów odnośnie tamiki i rurki powrotu. Kilka dni temu odebrałem kolumnę od spawacza i nurtuje mnie wysokość wspawania rurki refluxu ponieważ jest wspawana prawie na zero i jeziorko nie istnieje... . Nie wiem co robić, teraz trzeba znów ciąć kolumnę żeby to poprawić !

fotki: Zdjęcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”