Kolumna 70mm z głowicą Młot Thora - kilka pytań

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Razor1996
20
Posty: 25
Rejestracja: piątek, 17 kwie 2015, 19:01
Podziękował: 14 razy

Post autor: Razor1996 »

Z pomocą forumowiczów zbudowałem swojego pierwszego Aabratka z którego jestem w sumie zadowolony ale po ponad roku przyszedł czas na zmiany.

Planuję zrobić kolumnę o średnicy 70 mm, głowicy Młot Thora z dużym jeziorkiem 150-300ml (jakie lepsze?)
I jak zawsze przy budowie nowego sprzętu rodzi się niezliczona ilość pytań.
1. Zbiornik około 60 litrów, bufor około 2,1 litra - już mam i raczej zostaną + OLM lub OVM - jeszcze nie wiem. Przy takiej konfiguracji wyczytałem że warto iść w duże jeziorko?
2. Jeżeli duże jeziorko to jak duże?
3. Głowicę planuje zrobić podobnie do projektu forumowicza herbata666, tylko zastanawiam się jeszcze czy użyć do budowy jeziorka wziernika 110mm czy może po prostu rury nierdzewnej (odpycha mnie cena uszczelek do wzierników jak i samych wzierników) Dołączam zdjęcie głowicy na którym będę się wzorował.
4. No właśnie OLM czy OVM z tego co czytałem za OLM'em, przemawia łatwiejsze sterowanie tylko jest sporo projektów od bardzo skomplikowanych po wręcz banalne i za bardzo nie wiedziałbym jak się za takowy odbiór zabrać - za to OVM'a już robiłem i jest on dla mnie prosty do zrobienia.
6. Kolumnę planuje podzielić na 2 części po 80 cm, zasypane sprężynkami nierdzewnymi + 20 cm zasypany bufor. Daje to 180 cm wypełnienia. OVM'a lub OLM'a planuje dać 25cm (a może niżej?) poniżej granicy sprężynek co daje 155 cm sprężynek pod obniżonym odbiorem.
7. Katalizatora miedzianego raczej nie będę robił - w kółko zapominam wytrawić sprężynki i w obecnej kolumnie przynosi mi on pewnie więcej szkód niż pożytku.

Liczę na waszą pomoc - mimo już dwuletniego stażu na forum i przeczytaniu niezliczonych ilości postów wolę zapytać bardziej doświadczonych kolegów by uniknąć niepotrzebnych błędów :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja

Saccharomyces
Re: Kolumna 70mm z głowicą Młot Thora - kilka pytań

Post autor: Saccharomyces »

Bufor to za mały jak na ten zbiornik i średnicę kolumny.

Autor tematu
Razor1996
20
Posty: 25
Rejestracja: piątek, 17 kwie 2015, 19:01
Podziękował: 14 razy
Re: Kolumna 70mm z głowicą Młot Thora - kilka pytań

Post autor: Razor1996 »

Tak wiem ale bufor już mam a wychodzę z założenia, że lepszy mały bufor niż żaden. Co do reszty pytań jest mi w stanie ktoś pomóc?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”